Лудогорец и Литекс направиха равенство 0:0 в оспорван и интересен мач от 20-тия кръг на “А” група. Двубоят се игра при проливен дъжд на стадиона в Разград. Футболистите и на двата отбора заслужават поздравление за качествения футбол. Съдията Николай Йорданов свири добре до последните пет минути, в които си навлече гнева заради няколко грешки. Домакините имаха претенции, че реферът им спря последната атака със сигнал за край на мача. Въпреки издънката Лудогорец продължава да е лидер в класирането с 47 точки, но вече само на две пред втория “Левски” (45). Третият и четвъртият ЦСКА и “Ботев” (Пловдив) имат по 41, Литекс е пети с 40 точки. От началото на пролетта Лудогорец направи трето равенство в общо пет мача в първенството. В междинния 21-ви кръг през седмицата Лудогорец гостува на ЦСКА в дербито, “Левски” има визита на Пирин Гоце Делчев, а Литекс приема вкъщи Етър.

Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев заложи на традиционния си състав. В защита излязоха Йордан Минев, Гулдан и Козмин Моци, както и Жуниор Кайсара. Като вътрешни халфове започнаха титулярите Светослав Дяков и Станислав Генчев, по крилата Иван Стоянов и Михаил Александров, а в нападение си партнираха Гъргоров и Марселиньо. Често офанзивните играчи сменяха местата си, като Марселиньо изскачаше на удобни позиции на върха на атаката.

Христо Стоичков в пореден мач заложи на голобрадите юноши. В защита излезе традиционното каре – Страхил Попов, Илия Миланов, Васил Божиков и Антон Недялков. Александър Цветков и Георги Миланов играха в халфовата линия. Четирима офанзивни футболисти бяха Армандо Ваюши, Момчил Цветанов и бразилците Ванжер и Жуниор.

През първото полувреме двата отбора си поделиха по няколко минути надмощие. В началото на двубоя домакините имаха превес. В 5-ата минута Михаил Александров отправи силен удар, но топката мина покрай левия страничен стълб. Последва и далечен удар на Гъргоров, но право в ръцете на Илко Пиргов. В 23-ата минута гостите от Ловеч пропуснаха първата си възможност. Йордан Минев и вратарят Владислав Стоянов сгрешиха при изнасяне на топката, Ваюши отне, отправи удар, но Козмин Моци изчисти от голлинията. В 32-ата минута “оранжевите” имаха още един шанс пред вратата на Лудогорец. Ванжер стреля силно, Владислав Стоянов отби, но нямаше кой да играе с отбитата топка. През първата част добри прояви имаха бразилците в Литекс Ванжер и Жуниор, които създаваха проблеми на защитата на домакините.

На полувремето Ивайло Петев извади единия си вътрешен халф – Светослав Дяков, и пусна в игра Себастиен Ернандес. В 57-ата минута Йордан Минев получи втори жълт и съответно червен картон, след нарушение срещу Армандо Ваюши. Петев реагира веднага, извади игралия колебливо Иван Стоянов и пусна Неманя Милисавлевич. Той обаче заигра като ляв защитник, на мястото на изгонения Минев, а не в предни позиции. След изгонването на защитника на Лудогорец, Литекс заигра още по-атакуващо. В 63-ата минута Ваюши потърси изненада заради мократа топка, стреля силно отдалеч, но Владислав Стоянов изби. Две минути след това Гъргоров се промъкна в наказателното поле на Литекс, стреля, но Илко Пиргов изби. В 72-ата минута Марселиньо проби отдясно по крилото, центрира по земя, но никой от Лудогорец не засече към вратата. Двата отбора продължиха да играят на високо темпо и дойде ред на Литекс да застраши домакините. В 78-ата минута Божиков центрира много остро и силно, но Ванжер се размина с топката в малкото наказателно поле. В 83-ата минута шампионите от Разград се отчетоха с греда. След центриране отляво в наказателното поле Ернандес и Марселиньо си попречиха, а Марселиньо изпрати топката първо в гърба на Ернандес, а след това и в гредата. В последните минути играта се изнерви, като Николай Йорданов, който до този момент се справяше, обърка някои ситуации. В добавеното време гостите изпълниха пряк свободен удар, домакините овладяха, но реферът даде сигнал за край на мача, с което си навлече гнева на играчите на Лудогорец.