Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) се наложи с 3:0 срещу устремения към елита Миньор (Перник). Мачът от 27-ия кръг на Втора лига се игра в Коматево, а точни за домакините бяха Иван Василев, който блесна с два гола, както и Джак Лейн.

Последният беше привлечен тази зима при "канарчетата", като на 5 март дебютира с попадение за Ботев при победата с 2:1 в пловдивското дерби с Локомотив. Днес Лейн и Иван Василев бяха най-добрите на терена в срещата от Втора лига.

След тежката загуба Миньор остава на четвъртото място с 48 точки. Третият Хебър също има 48. Лидерът Етър е с 55, а втори с 52 е Спартак (Варна). Дублиращият отбор на Ботев (Пд) е на 13-ото място с 27 точки.

В друг мач от кръга Монтана завърши 1:1 у дома със Септември (Симитли). Георги Божилов даде аванс на гостите в 56-ата минута, а Александър Башлиев се разписа за тима на Антони Здравков в 74-ата.

Монтана е осми с 41 точки, а Септември (Симитли) има 24 и заема 16-ата позиция.