Борещият се да не изпадне от Втора лига Витоша (Бистрица) победи с 1:0 Созопол в мач от 30-ия кръг и събра 30 точки. Така "тигрите" се доближиха само на 2 от спасителните места.

Бистричани проявиха истински героизъм, след като от 33-ата минута играха с 10 човека заради червен картон на вратаря Борис Груев. Изгонването му наложи смяната на капитана Емил Гъргоров с резервния страж Калоян Петков, който не допусна гол.

Опитният Пламен Крумов вкара така ценното попадение в 78-ата минута и донесе трите точки за Витоша. Созопол е на 16-ото място и има точка повече от "тигрите".

Звездата Валери Божинов беше на пейката, но днес не влезе в игра.

В същото време ЦСКА 1948 II и Спартак (Плевен) завършиха 0:0. Плевенчани можеха да си тръгнат и с победа, но опитният им полузащитник Васил Шопов в 43-ата минута пропусна дузпа. Неговият удар мина високо над горната греда, след като вратарят Генадий Ганев се хвърли вляво.

Вторият отбор на ЦСКА 1948 е лидер с 64 точки, втори с 57 е Етър, Крумовград е на третата позиция с 49, следват Спортист (Своге) и Лудогорец II с по 47 т.

ВТОРА ЛИГА - 30 КРЪГ

12 май (петък), 14:30 часа
Спортист (Своге) - Марица (Пловдив) 2:0
1:0 Георги Николов (14), 2:0 Илия Русинов (38-дузпа)

13 май (събота), 18:00 часа
Етър (Велико Търново) - Струмска слава (Радомир) 2:1
1:0 Даниел Младенов (16-дузпа), 2:0 Мартин Тошев (54), 2:1 Георги Станимиров (85)

Миньор (Перник) - Литекс 1:1
1:0 Педриньо (26), 1:1 Илиян Капитанов (70)