ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Пловдив) и Локомотив (София) завършиха 0:0 в първия мач от 19-ия кръг на efbet Лига при дебюта на новия треньор на "канарчетата" Бруно Балтазар в родния елит. Двубоят бе първи за родния шампионат през 2023 година и беляза официалното завръщане на Тодор Неделев в игра след тежката черепна травма, която получи при катастрофата на двата автобуса на националния отбор в Грузия на 10 юни 2022 година. На почивката токът в квартал Коматево спря и мачът бе подновен след близо един час.

Първото полувреме беше белязано от много пропуски и пред двете врати. Джеймс Ето`о и Николай Минков бяха спрени с блестящи намеси на вратаря на Локомотив (София) Александър Любенов. Димитър Митков от „железничарите“ на два пъти не успя да преодолее Хидайет Ханкич. Най-големият пропуск беше в началото на добавеното време на първата част, когато Антоан Бароан с удар от границата на наказателното поле прати топката в напречната греда.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Любопитна ситуация се случи на почивката между двете полувреме. Токът в квартал Коматево спря и двубоят беше подновен след почти един час закъснение.

След почивката "канарчетата" бяха по-активни и имаха повече шансове да стигнат до победата. Димитър Митков на два пъти не успя да намери целта от изгодни позиции, а в 78-ата минута вратарят на гостите Александър Любенов направи страхотни спасявания на удари от Точукву Ннади и Николай Минков.

В 88-ата минута Митков опита късмета си от пряк свободен удар, но топката мина от външната страна на мрежата.

След равенството Ботев (Пловдив) е десети с 20 точки, а Локомотив (София) заема осма позиция с 27 пункта.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 0:0

Най-интересното по минути:
1 – Начало на мача
11 -  Джеймс Етоо беше изведен сам срещу вратаря на гостите, но Любенов успя да се справи
13 -  Димитър Митков стреля опасно с глава от вратарското поле, но Ханкич успя да избие топката
20 - Димитър Митков би от воле от наказателното поле, но над вратата на Ботев
24 -  Нова великолепна намеса на Любенов, който с крак изби опасен удар на Николай Минков от границата на вратарското поле
26 - Ново добро положение за Митков. Нападателят на Локомотив (София) стреля от границата на наказателното поле, но Ханкич успя да спаси
33 - Уме Емануел би неточно над вратата, след като получи топката след пас на Минков
40 - Димо Бакалов би със задна ножица, но не успя да затрудни Ханкич
45+1 -  ГРЕДА за Ботев (Пловдив)! Па Конате от лявото крило върна към границата на наказателното поле към Антоан Бароан, който нямаше късмет. Ударът му се отби в напречната греда на вратата на Александър Любенов
45+2 - Край на първото полувреме

------------------
На почивката токът в Коматево спря и не беше ясно дали мачът ще се доиграе днес. Имаше вариант да бъде преигран в събота. Все пак електричеството беше възстановено и двата тима подновиха игра 50 минути по-късно.

46 - Начало на второто полувреме. Проблемите със захранването са оправени засега.
47 - Димитър Митков опита изстрел от дистанция, но прати топката покрай вратата на Ханкич.
59 - Митков пробва отново удар от далеч, но пак не затрудни Ханкич.
60 -  Неделев пусна отличен пас към Антоан Бароан, но нападателят на Ботев не успя да отиграе топката.
78 - Вратарят на "червено-черните" Александър Любенов се отличи с две спасявания при удари на Точукву Ннади и Николай Минков.
88 -  Димитър Митков стреля от пряк свободен удар, но топката мина от външната страна на мрежата.
90+4 - Край на мача! Ботев (Пловдив) и Локомотив (София) завършиха 0:0 в първия мач от елита за 2023 година.

FK Botev PlovdivБотев (Пловдив): 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 8. Тодор Неделев -к, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Етоо, 17. Николай Минков (862. Рой Херман), 21. Точукву Ннади 24. Джаспър Ван Хертъм, 31. Уме Уме Емануел, 44. Роберто Пунчец
Резерви: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман, 5. Красиан Колев, 6. Дилан Мертенс, 9. Мартин Секулич, 18. Самюел Супрайен, 19. Абдулайе Траоре, 26. Димитър Папазов, 27. Атанас Чернев
Треньор: Бруно Балтазар

FK Lokomotiv Sofia 1929Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 44. Божидар Кацаров, 5. Дейвид Малембана, 13. Селсо Рапосо (5612. Бруно Франко), 26. Красимир Милошев - к, 15. Лука Иванов, 11. Карлос Франса , 94. Юлиан Ненов (90+3' 3. Марио Петков,), 39. Антонио Вутов (7921. Станислав Костов), 70. Димо Бакалов (568. Мартин Райнов), 45. Димитър Митков
Резерви: 1. Бабукар Гайе, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко, 10. Валентин Николов, 3. Марио Петков, 21. Станислав Костов, 8. Мартин Райнов, 89. Матеус Роча, 18. Християн Чипев
Треньор: Станислав Генчев

Пловдив, Спортен комплекс в Коматево
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР