Монтана направи важна крачка към елиминирането на "Левски" от турнира за Купата на България, след като успя да победи с 2:0 в първата среща от 1/8-финалите. Момчетата на Ферарио Спасов, които отстраниха ЦСКА, за да стигнат до битката със "сините", взеха добър аванс от водения от Георги Иванов тим преди реванша на 3 декември.

Сладката победа на домакините дойде след голове на Сергей Георгиев в 43-ата минута и уникално попадение на Иван Минчев в 58-ата. Лидерът в "Б" група дори можеше да се поздрави с още по-солиден успех, но веднъж гредата спаси "Левски" след удар на Янко Ангелов преди почивката, а освен това съдията Станислав Тодоров не даде дузпа за игра с ръка на Борислав Стойчев.

Монтана с няколко юноши на "Левски" в състава тотално надигра странната селекция на "сините", които днес бяха с бели екипи и само с резерви и юноши в състава. Любопитното беше, че до 72-ата минута "най-възрастните" на терена за отбора на Феро бяха 24-годишните Георги Пашов и Александър Киров. След това специалистът заложи на опитните Мирослав Антонов и Здравко Лазаров, които донякъде изненадващо бяха оставени на пейката за важния мач.

Пред пазилия днес Кристиян Наумовски беше като на стрелбище и по чудо топката влетя в мрежата му само два пъти. Започналите в атака за Монтана Сергей Георгиев, Ерик Почански и Александър Киров с лекота разминаваха бранителите на "Левски". Бранителят Георги Пашов пък се изгаври със защитата на съперника в 32-ата минута. Именно това положение беше показателно колко са трагични "сините". Пашов направи брилянтен рейд и като на слалом размина няколко от играчите на Гонзо, след което стреля  покрай лявата греда в аут.

В 42-ата минута Иван Минчев засече центриране на Сашо Киров отдясно, а топката рикошира в разперената ръката на Борислав Стойчев и домакините с право претендираха за дузпа. Само секунди след това Монтана заслужено ликува. Минчев напредна с топка в крака при отлична контраатака и подаде към Сергей Георгиев в наказателното поле и той реализира отблизо за 1:0.

Второто попадение падна в 58-ата минута. Иван Минчев вкара уникален гол и хвърли в екстаз публиката на "Огоста". Ерик Почански напредна и видя включващия се по лявото крило Минчев, който от малък ъгъл, почти от аутлинията успя да прехвърли Наумовски и да изпрати топката право в далечния ъгъл за 2:0.

И след това домакините продължиха да доминират, Гонзо потърси промяна с включването на Владимир Гаджев, Мигел Бедоя и Антонио Аниете, но без успех. В края пък и появилият се на смяна за Монтана Здравко Лазаров имаше отлична възможност за гол, но не успя да вкара и срещата приключи само 2:0.

Освен за неотсъдената дузпа, домакините имаха претенции и в края, когато бяха ощетени заради маркирани две несъществуващи засади при надеждни техни атаки.