ЦСКА за пореден път този сезон стана за смях и показа трагична игра. “Червените” направиха 0:0 като домакин на Националния стадион “Васил Левски” срещу новака в “А” група Калиакра в мач от 10-ия кръг. След прибавената една точка “армейците” събраха 13 от три победи, четири равенства и три загуби и продължават да са във втората половина на класирането.

Треньорът на ЦСКА Гьоре Йовановски даде почивка на част от титулярите. Така извън състава останаха капитанът Тодор Янчев, Румен Трифонов и Килиан Шеридън.

През първото полувреме играчите на ЦСКА така и не стигнаха до чисто голово положение. В 3-ата минута Спас Делев пробва удар с пета, но би слабо и вратарят на Калиакра Йордан Господинов улови. В 20-ата минута отново нисичкият нападател имаше шанс, но след дълъг рейд отдясно, влезе в наказателното поле и не успя да отправи удар. В 26-ата минута “червените” направиха принудителна смяна. На мястото на младока Мартин Дечев влезе Румен Трифонов. В 34-ата минута домакините искаха дузпа, след като Тиеро шутира, а топката срещна ръката на Мартин Димов. Бранителят бе прилепил ръка към тялото си, но я придвижи при идването на топката към себе си. До края на полувремето Грегъри Нелсън се отчете с хубав удар, но над вратата, а в 42-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Калиакра никой в червено не успя да стреля.

През втората част “червената” мъка продължи. Още на почивката Александър Тонев смени Спас Делев, но и това не даде резултат. В 50-ата минута Тонев би от наказателното поле, но Господинов се намеси. В 58-ата минута на полето се появи и Шеридън на мястото на Мишел Платини. И ирландецът не направи нищо, за да помогне на “армейците”. В 72-ата минута Грегъри Нелсън шутира от малък ъгъл, но в аут. В края на двубоя гостите от Каварна дори имаха няколко сериозни атаки, от които спокойно при повече опит можеха да открият резултата. В 76-ата минута Румен Трифонов изпусна лявата зона на защитата, играч на Калиакра напредна, но Акуаро изчисти в корнер. В 83-ата минута влезлият като смяна Александър Младенов остана сам срещу трима в червено, но не успя да направи нищо и загуби топката. След това синът на Стойчо Младенов имаше още един шанс, но бе спрян от Маркиньос./БЛИЦ