Царсkо село победи Пирин (Благоевград) с 2:0 като гост в среща от 27-ия кръг на Ефбет лига и първи от битката във втората четворка на шампионата. Успехът е втори пореден за столичани над Пирин в рамките на осем дни и продължава доброто представяне на тима след двете поредни равенства с ЦСКА (1:1) и Лудогорец (1:1) през март.

Домакините първи имаха шанс за гол, но силният удар на Антон Карачанаков беше отразен от вратаря на Царско село. Столичани застрашиха вратата на Пирин за първи път в 24-ата минута, а четири след това удариха греда след удар на Венцислав Христов, пропуснал на метър от голлинията.

Пирин натисна и можеше да вкара в рамките на две минути, но Антон Карачанаков и Преславя Йорданов пропуснаха от идентична позиция.

Царско село показа зъби в 38-ата минута след красив фалцов удар на Айуб Абу, а две по-късно Лукас Мартинс изведе столичани напред след грешка на Николай Бодуров (1:0).

Само шест минути по-късно Венцислав Христов получи удобно центриране в наказателното поле и с глава покачи за 2:0.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Втората част започна с опит на Пирин да застраши вратата на гостите, който отвърнаха с два много опасни удара на Лукас Мартинс и Реди Каса в първия четвърт час на мача.

Четвърт час преди края Пирин избухна с няколко добри атака, но така и не успя да доведе до промяна на резултата. Царско село отвърна с удар на Айуб Абу, но топката премина встрани.

Победата позволи на столичани да се доближат само на три точки (с мач повече) от Ботев (Враца), макар да остават на последното място. Пирин води във втората четворна, но може да загуби позицията при победа на Локо (София) над Ботев (Враца) по-късно днес.

ПИРИН - ЦАРСКО СЕЛО 0:2
0:1 Лукас Мартинс (40') 0:2 Венцислав Христов (45+1')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
9'  Първа възможност в мача! Антон Карачанаков стреля с левия крак и опита да изненада Хадим Ндиае, който изби, макар не особено уверено.
12' Още един шанс за "орлетата"! Спас Георгиев шутира от дистанция, но над вратата.
24' Първи по-сериозен опит и за Царско село! Реди Каса се озова на добра позиция, но стреля твърде слабо.
28' ГРЕДА за Царско село! Петрис сложи топката на крака на Венцислав Христов, който от метър-два нацели гредата на празната врата.
30'  Шанс за Пирин! Антон Карачанаков получи в наказателното поле и шутира, но право ръцете на Ндиае.
31'  Още една възможност за домакините! Преслав Йорданов опита удар от същата позиция, но също не успя да преодолее вратаря.
38'  Хубав удар на Айуб Абу към вратата на Пирин, но покрай дясната греда.
40'  ГООООЛ за Царско село! Топката попадна пред наказателното поле на Пирин, Николай Бодуров опита да я изчисти, но я прати в тялото на Лукас Мартинс. Той не сгреши сам срещу Янко Георгиев и изведе тима си.
45+1'  ГООООЛ за Царско село! Венцислав Христов надскочи защитник на Пирин след центриране от фланга и с глава се разписа за 2:0.
45+2' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
53' Хубава атака на Пирин! Спас Георгиев центрира опасно от дясното крило, но отбраната на Царско село се справи.
57'  Страхотна възможност за Царско село! Лукас Мартинс проби до аутлинията и стреля отблизо, но Янко Георгиев спаси с крак.
60'  Още един шанс за Царско село! Реди Каса излъга бранител отдясно и стреля в близкия ъгъл, но Янко Георгиев пак бе на висота.
75'  Невероятна възможност за Пирин! Два последователни удара бяха блокирани от съперникови защитници.
76'  Още една ситуация пред голлинията на Царско село, Преслав Йорданов насочи топката към вратата, защитник чисти с глава.
83'  Шанс за Царско село! Валентино Пулиезе напредна и стреля, но ударът му бе блокиран. Топката попадна у Айуб Абу, който я насочи към горния ляв ъгъл, но тя премина на сантиметри встрани.
90+4' Край на мача.

Пирин Благоевград ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 71. Антон Карачанаков (57  26. Иван Тасев), 10. Казуки Такахаши  (57 29. Станислав Костов), 31. Красимир Станоев (69'  73. Венцислав Бенгюзов ), 5. Николай Бодуров, 9. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов (82' 20. Даниел Иванов) , 45. Христофор Хубчев, 6. Юлиян Попев
Резерви: 1. Марио Кирев, 19. Вячеслав Велев
Треньор: Радослав Митревски

Царско село ЦАРСКО СЕЛО:  22. Хадим Ндиае, 3. Мартин Кавдански, 4. Валентино Пулиезе (86  14. Артур Крачун), 7. Джереми Патрис, 8. Айуб Абу, 10. Реди Каса (70 23. Седрик Каломбо) , 15. Пиер Зебли , 19. Лукас Мартинс  (70  44. Николай Николаев), 66. Давиде Витурини, 71. Пламен Крумов, 91. Венцислав Христов  (86  9. Юсуфа Яфа)
Резерви: 99. Иван Дерменджиев, 17. Давиде Масела, 20. Фелипе Ронкети
Треньор: Стефано Макопи

Съдия: Димитър Димитров
Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия