Царско село отвя с класическото 3:0 Етър в последния мач от първия кръг на efbet Лига. Точни за отбора на Любослав Пенев бяха Андерсон Кордейро и Антонио Георгиев, а Иван Скерлев си отбеляза автогол. Изразителната победа качи Царете на върха в класирането след първите мачове.

Домакините доминираха през целия двубой и заслужено се поздравиха с успеха. Първото попадение падна в 20-ата минута. Бранителите на Етър не успяха да изчистят добре топката след центриране и тя стигна до бразилеца Андерсон Кордейро, който беше оставен сам и със силен удар от границата на наказателното поле наказа Христо Иванов - 1:0.

Две минути по-късно домакините бяха съвсем близо до втори гол, след като Салиф Сисе бе оставен сам в наказателното поле, но не успя с глава да се разпише от удобна позиция.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Втората част започна мечтано за Селото. Две минути след подновяването на играта Борис Галчев центрира от фаул в наказателното поле към Антонио Георгиев, който с глава вкара за 2:0. В 53-ата Мирослав Будинов нанесе пореден удар, който този път срещна гредата.

Две минути по-късно Пламен Крачунов направи нарушение, за което получи втори жълт картон и остава Етър с човек по-малко на терена.

В 67-ата минута Иван Скерлев си вкара автогол. Резервата Стефан Христов засече с глава центриране в наказателното поле, топката срещна гърба на бранителя и влезе във вратата за трети път. До крач не се случи нищо запомнящо се и срещата приключи при 3:0.

Царско село приема Монтана на 17 август във втория кръг, докато Етър ще е домакин на Черно море - на 16 август.

efbet Лига - сезон 2020/2021

ЦАРСКО СЕЛО - ЕТЪР 3:0
1:0 Андерсон Кордейро (20), 2:0 Антонио Георгиев (47), 3:0 Иван Скерлев (67-автогол)

Най-интересното от срещата по минути:
1 - Начало на двубоя
2 - Първа възможност за домакините. Андерсон Кордейро отправи силен удар, топката прелетя над вратата на Етър.
9  Нов шанс за Царско село. Божидар Васев преодоля съперник и поднесе топката на главата на Борис Галчев, който обаче я изпрати встрани от вратата, пазена от Христо Иванов.
14  Галчев центрира от фаул, а на далечната греда Ивайло Марков засече с глава и отбеляза попадение, което беше отменено заради засада.
20  ГОЛ! 1:0 за Царско село. Андерсон Кордейро даде преднина на тима на Любо Пенев. Бранителите на Етър не успяха да изчистят добре топката след центриране и тя стигна до бразилеца, който бе оставен сам и със силен удар от границата на наказателното поле наказа Христо Иванов.
22  Божидар Васев центрира в наказателното поле на Етър, където Салиф Сисе бе оставен непокрит, изпревари Христо Иванов и стреля с глава, но над вратата.
31 - Удар на Мирослав Будинов беше спасен от стража на Етър.
45+1 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
47  ГОЛ! 2:0 за Царско село след гол на Антонио Георгиев. Борис Галчев центрира отлично от пряк свободен удар, а Георгиев засече точно с глава,
53
ГРЕДА! Мирослав Будинов засече с глава центрираната топка, която се отби в гредата за късмет на гостите.
54  ЧЕРВЕН КАРТОН! Пламен Крачунов е изгонен за втори жълт картон, Етър остава с 10 човека.
62 - Михаил Иванов спаси удар на Милчо Ангелов.
67  ГОЛ! 3:0 за домакините. Иван Скерлев си отбеляза автогол. Резервата Стефан Христов успя да засече с глава центриране в наказателното поле, топката срещна гърба на Скерлев и влезе във вратата на "виолетовите".
90+4 - Край на мача. Царско село победи Етър с 3:0.

ЦАРСКО СЕЛО:
1.Михаил Иванов, 44.Хулио Родригес, 17.Реян Даскалов (к), 4.Ивайло Марков , 11.Андерсон Кордейро  (86  20.Васил Божинов), 10.Борис Галчев, 14.Божидар Васев, 21.Емануил Манев (70  25.Дилан Мартенс), 6.Антонио Георгиев , 9.Мирослав Будинов (86  9.Тома Ушагелов), 93.Салиф Сисе (65  98.Стефан Христов)
Резерви: 12.Кирил Трохаров, 5.Мартин Кавдански, 25.Дилан Мартенс, 25.Дилян Георгиев, 20.Васил Божинов, 98.Стефан Христов, 9.Тома Ушагелов
Треньор: Любослав Пенев

Etar
ЕТЪР: 1.Христо Иванов (к), 70.Кольо Станев, 14.Иван Скерлев , 6.Пламен Крачунов , 24.Георги Купенов, 26.Мариян Иванов, 22.Никола Колев (79  9.Иван Петков), 71.Даниел Пехливанов (75  8.Иван Михайлов), 11.Антон Огнянов, 98.Валентин Йосков (57  18.Стелиян Добрев), 7.Милчо Ангелов
Резерви: 13.Анатоли Господинов, 3.Юлиан Райков, 17.Калоян Митев, 18.Стелиян Добрев, 8.Иван Михайлов, 84.Здравко Илиев, 9.Иван Петков
Треньор: Петко Петков

София, стадион "Царско село"
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация