Царско село победи с 2:0 Славия в двубой от 20-ия кръг на efbet лига и записа първа победа в четвъртия двубой между двата тима.

Мачът не предложи кой знае колко емоции и опасни положения пред двамата вратари. Домакините първи застрашиха съперника в 12-ата минута, но Вуцов се справи. При следващата си по-сериозна атака обаче в 20-ата минута Царско село откри резултата с удар от въздуха на Стефан Христов. До края на полувремето Славия имаше възможност да изравни след грешка на вратаря на домакините, но Радослав Кирилов не стигна до топката.

Втората част не предложи зрелищен футбол с изключение на събитията в последния четвърт час. В 75-ата минута Карим Роси удари греда за домакините, а в 83-ата Емануил  Манев оформи крайното 2:0. Само минута след гола Царско село можеше да поведе с класическото 3:0, но резервата Христо Попадийн не успя да преодолее Вуцов.

Успехът помогна на Царско село да заеме осмата позиция с 24 точки, докато Славия е сред трите отбора на дъното, само на точка пред последния след 12-ата си загуба от началото на сезона.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

ЦАРСКО СЕЛО - СЛАВИЯ 2:0
1:0 Стефан Христов (20'), 2:0 Еманиул Манев (83')

По-важното от мача по минути:

0' Шефът на съдийската комисия Костадин Гергинов и изпълняващият длъжността президент на БФС Михаил Касабов са на трибуните.
1' Начало на срещата.
12'  Опасно центриране на Андерсон към вратата на Славия, получи се рикошет, но Вуцов се намеси и изби в корнер.
20'  ГООООЛ за Царско село! След опасна атака на домакините топката беше изчистена, но попадна в Луи Нганионини, който я центрира към далечната греда, а там Стефан Христов я прати в мрежата с удар от въздуха.
30' Възможност за Славия! Центриране свари неподготвен Джоди Пласид, топката го прехвърли, но Радослав Кирилов не успя да се пребори за топката с Реян Даскалов.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
58' Добра възможност за Радослав Кирилов, опира удар от границата на наказателното поле, но шутът му е блокиран.
65' Лесли Де Са получи извеждащ пас отдясно, но стреля високо над вратата.
73' Възможност за Славия! Макрилос стреля от пряк свободен удар, но право в стената.
75'  ГРЕДА за Царско село! Карим Роси удари напречния стълб, след като получи топката от фаул, спря си я и стреля.
83' ГООООЛ! Емануел Манев бележи втори гол за Царско село, останал сам срещу вратаря на Славия.
85'  Още една възможност за Царско село! Попадийн стреля опасно, но Вуцов се справи.
90+3' Край на мача.

Царско селоЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 8. Панайотис Лука (63  44. Карим Роси), 9. Стефан Христов  (63  7. Лесли Де Са, 10. Лъчезар Балтанов , 11. Андерсон Кордейро (84  14. Христо Попадийн), 17. Реян Даскалов , 20. Димитър Костадинов (90  3. Мартин Кавдански), 22. Луис Ферейра, 25. Дилан Мартенс (45  21. Емануил Манев), 89. Луи Нганиони , 93. Иван Бандаловски
Резерви: 1. Михаил Иванов, 98. Ален Стеванович

Славия СофияСЛАВИЯ: 13. Светослав Вуцов, 70. Михаил Александров, 55. Андреа Христов, 75. Надер Гнадри , 19. Филип Антовски, 71. Емил Стоев (45  22. Дарко Тасевски), 77. Георги Вълчев , 17. Ерол Дост (45  73. Мартин Сораков), 7. Петер Макрилос , 10. Радослав Кирилов, 8. Димитър Рангелов (64'  9. Калоян Кръстев)
Резерви: 1. Георги Петков, 83. Александър Златков, 23. Емил Виячки, 4. Петър Патев

Стадион: "Царско село Арена", София
Съдия: Волен Чинков