ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте какви прогнози за краен резултат на ЦСКА - Славия дадоха известните левскари Иван Христов и Андрей Арнаудов

ЦСКА победи Славия с 2:0 в среща от 10-ия кръг на Ефбет лига, която се реши в рамките на три мунути през втората част. Двубоят започна с териториално надмощие на "червените", но "белите" създадоха по-чистите положения за гол през първата част.

Първата добра възможност в мача дойде в 14-ата минута след пробив на Тони Тасев по лявото крило, но нямаше кой да сече топката във вратата. По-малко от четвърт час след това Славия стигна до още един точен удар към вратата на "червените". Отправи го Кемело Нгуена, но Бусато спаси.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Втората част не предложи нищо по-интересно до 55-ата минута, след което феновете по трибуните подскочиха на два пъти.

ЦСКА вкара два бързи гола в рамките на три минути, като Маурисио Гарсес откри с добавка на удар на Дауда Бамба за 1:0 в 55-ата, а в 58-ата Мено Кох удвои с глава.

Славия отвърна десет минути по-късно с неточен удар на Галин Иванов, след което наставникът на "белите" Златомир Загорчич направи тройна смяна и пусна в игра Ахмед Ахмедов, Константин Чешмеджиев и Емил Стоев.

Това доведе до раздвижване в тима на Славия и създаването на няколко опасности, но но без реална възможност за гол.

ЦСКА записа шеста поредна победа в Ефбет лига и оглави класирането с 22 точки преди Вечното дерби с Левски идната неделя.

"Армейците" са на две точки пред досегашния лидер ЦСКА 1948, който е с два мача повече. Трети е шампионът Лудогорец с три точки по-малко от ЦСКА, но и с мач по-малко (тази вечер от 20:15 часа като гост на Ботев Враца).

ЦСКА - СЛАВИЯ 2:0
1:0 Маурисио Гарсес (55'), 2:0 Мено Кох (58')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
15'  Първа добра възможност в мача! Тони Тасев проби по лявото крило и пусна топката успоредно на голлинията, но Кристиан Добрев се забави и не стигна до топката!
22' Хубав пас към Дауда Бамба в наказателното поле на Славия, но Виячки се намеси и изчисти в корнер.
27'  Още една добра атака за Славия! Галин Иванов подаде с пета към Кемело Нгуена, той шутира, но Бусато спаси.
40' Дълга топката към Бамба в половината на Славия, но Виячки е по-бърз и чисти.
43' Слаб удар на Маурисио Гарсес, който попада право в ръцете на Светослав Вуцов.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
55'  ГОООЛ за ЦСКА! Дауда Бамба проби в наказателното поле на Славия, последва удар, спасен от Вуцов, но вратарят на "белите" нямаше как да реагира на добавката на Маурисио Гарсес за 1:0.
58' ГОООЛ за ЦСКА! Мено Кох скочи най-високо в наказателното поле и с глава прониза вратата за 2:0.
58' Остра атака за Славия по лявото крило завърши с пас към Галин Иванов, но ударът му е неточен.
70'  Няколко смени в двата отбора.
78' Хубав удар на Ертан Томбак, но Бусато спаси.
81' Още една остра атака на Славия, пас отдясно и опит за удар на Кемело Нгуена, но изстрелът му е блокиран.
90+3' Силен удар на Линдсет към вратата на Славия, но твърде високо.
90+4' Край на мача.

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей - к, 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович (46  4. Мено Кох ), 6. Християн Петров, 21. Амос Юга , 15. Тибо Вион (73  16. Асен Дончев), 27. Маурисио Гарсес , 11. Лазар Туфегджич (78 28. Браян Морено) , 8. Станислав Шопов (56  7. Джонатан Линдсет), 30. Дауда Бамба (56  9. Дюкенс Назон)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 5. Брадли де Нойер
Треньор: Саша Илич

Славия СофияСЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов,3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес (70  55. Константин Чешмеджиев), 93. Кемело Нгуена, 77. Георги Вълчев (76 17. Ерол Дост) , 71. Кристиян Стоянов (59'  73. Иван Минчев), 33. Галин Иванов - к (70 9. Ахмед Ахмедов) , 88. Тони Тасев, 11. Кристиан Добрев (70   8. Емил Стоев)
Резерви: Георги Петков, 5. Петър Долапчиев
Треньор: Златомир Загорчич

Съдия: Волен Чинков
Стадион: "Българска армия", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия