ЦСКА 1948 спечели с 2:0 гостуването на Локомотив (Пловдив) в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Резервата Марио Илиевски откри резултата в 71-ата минута. В 78-ата бившият играч на "смърфовете" Бирсент Карагарен блесна със страхотен гол, оформяйки крайното 2:0 за тима на Валентин Илиев.

ЦСКА 1948 събра 12 точки, колкото има и Локомотив (Пловдив). "Черно-белите" обаче са с два мача повече.

За Локо (Пд) това беше пето поредно домакинство в еfbet Лига без победа.

Треньорът на гостите Валентин Илиев даде шанс днес на младия вратар Алекс Божев. За 19-годишния младежки национал това беше дебют в efbet Лига.

В 15-ата минута ЦСКА 1948 имаше възможност да поведе в резултата. Евгений Сердюк беше изведен зад гърба на защитата, преодоля Кристиан Томов, но не успя да прати топката в мрежата. В 23-ата минута Радослав Кирилов удари греда. Крилото на ЦСКА 1948 беше близо до това да повтори гола си срещу Левски отпреди няколко дни при загтубата на "червените" с 2:4 в Бистрица. Кирилов преодоля Оливер Камдем, Хорхе Сегура и Тодор Павлов с блестящи залъгващи движения, след което опита да отбележи с техничен удар към далечния ъгъл на вратата. Топката обаче се отби в лявата греда.

В 55-ата минута отново Ради Кирилов беше близо до гол. Негов мощен изстрел под напречната греда беше избит в корнер от Томов. Четири минути по-късно Бирсент Карагарен се възползва от неориентирани действия на Ангел Лясков. Бившият футболист на Локо (Пд) нанесе удар, при който Томов се намеси добре.

В 71-ата минута ЦСКА 1948 поведе в резултата. Бирсент Карагарен подаде към включилия се в предни позиции Стив Фуртадо. Той проби по десния фланг и центрира към наказателното поле. Централният защитник Тодор Павлов не игра добре в ситуацията и се размина с топката, а зад него бе Марио Илиевски, който овладя и с удар под гредата наказа Томов - 0:1.

В 78-ата минута Карагарен реализира фамозен гол. Вратарят Алекс Божев изрита топката към опитния играч, който овладя, напредна и изненада Томов с прехвърлящ удар от 30-ина метра - 0:2.

След попадението бившият футболист на Локо (Пд) не празнува и дори вдигна високо ръце, за да поздрави публиката на "смърфовете", която радва няколко сезона.

В 84-ата минута Джонатан Перейра стреля без успех след изпълнение на свободен удар. Томов се намеси добре след шут на Талис от далечна дистанция две минути по-късно. До края включилият се като резерва Мартин Петков опита да намали изостването на Локомотив, но без успех и ЦСКА 1948 спечели с 2:0.

ЛОКОМОТИВ (Пд) - ЦСКА 1948 0:2
0:1 Марио Илиевски (71), 0:2 Бирсент Карагарен (78)

Най-важното по минути:
1 - Начало на мача.
4  Евгений Сердюк падна за дузпа, след като беше фаулиран от Хорхе Сегура. Маркирана беше обаче засада и не последва 11-метров наказателен удар за гостите.
23  ГРЕДА! Капитанът на ЦСКА 1948 Радослав Кирилов можеше да отбележи гол по подобие на този, който вкара на Левски в предишния кръг. Националът преодоля Оливер Камдем, Хорхе Сегура и Тодор Павлов с финтове, стреля технично към далечния ъгъл, топката се отби от лявата греда на вратата, пазена от Кристиан Томов.
45+1 - Край на първото полувреме.
------------
46 - Начало на второто полувреме.
55  Moщен изстрел на Ради Кирилов бе избит от Кристиан Томов.
59  Томов отчая и Карагарен с безупречната си намеса, спасявайки коварен удар на бившия играч на Локо (Пд).
71  ГОЛ! Марио Илиевски откри резултата, ЦСКА 1948 поведе с 1:0. След двойно подаване между Карагарен и Фуртадо, вторият центрира в наказателното поле на "смърфовете", където влезлият като резерва Марио Илиевски копна топката над Кристиан Томов и я изпрати във вратата му.
74
ГРЕДА на Марио Илиевски
78
ГОЛ! Бирсент Карагарен прави 2:0 за ЦСКА 1948 със страхотно попадение. Бившият играч на Локо (Пд) изненада Кристиан Томов с майсторски прехвърлящ удар от около 30 метра. След попадението Карагарен не се зарадва и дори вдигна високо ръце, за да се извини на публиката на "смърфовете".
* Преди дни Карагарен каза при гостуването си в БЛИЦ Live, че има желание да завърши кариерата си именно на "Лаута".

90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. ЦСКА 1948 победи Локо (Пд) с 2:0.

ЛОКО (Пд): 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 71. Оливер Камдем, 5. Тодор  Павлов, 21. Владимир Медвед, 7. Данило Полонский (61  22.Ивайло Иванов), 14. Димитър Илиев (к) (82  16.Кристиян Пешов), 75. Йохан Н'зи , 6. Христо Иванов, 99. Жулиен Лами (77  10.Мартин Петков)
Резерви: 88. Мартин Луков, 19. Мартин Хайдаров, 4. Мартин Паскалев, 33. Георги Каракашев, 9. Ефе Али, 22. Ивайло Иванов, 16. Кристиян Пешов, 10. Мартин Петков, 17. Николас Пенев
Треньор: Любослав Пенев

ЦСКА 1948: 33. Алекс Божев, 28. Неделко Пишчевич, 7.  Талис, 14. Теодор Иванов, 2. Джонатан Перейра, 22. Реян Даскалов (66  11.Касиано Бузон), 91. Райън Бидунга , 19. Стив Фуртадо, 9. Бирсент Карагарен , 10. Радослав Кирилов (к), 25. Eвгений Сердюк (66  40.Марио Илиевски )
Резерви: 1. Петър Маринов, 61. Октавио Мантека, 6. Радослав Илиев, 77. Симеон Александров, 58. Марто Бойчев, 40.  Марио Илиевски, 11. Касиано Бузон, 21. Емил Ценов, 31. Том Рапнуи
Треньор: Валентин Илиев

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Георги Давидов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР