ЦСКА 1948 разби гостуващия Ботев (Пловдив) с 5:0 във втората среща от осмия кръг на efbet Лига. Мартин Камбуров (36-дузпа, 63, 68) реализира хеттрик и има вече 242 гола в елита, гонейки рекорда на Петър Жеков от 253 попадения. Галин Иванов (45+2) и Георги Русев (50) бяха другите двама голмайстори на домакините в този мач.

Гостите първи бяха много близо до гола в 11-ата минута, когато Неделев центрира от фаул, а Еспиноза стреля от упор с глава, но Наумов изби в корнер. След това играта се накъса и едва в 36-ата минута домакините организираха добра атака през центъра. Топката достигна до Денислав Александров, който шутира от 16-17 метра, а Еспиноза игра с ръка и съдията Петър Костадинов посочи бялата точка. Мартин Камбуров пък реализира първия си гол в мача от 11-метровия наказателен удар за 1:0.

В добавеното време на първата част ЦСКА 1948 нанесе втори удар и отново Камбуров бе главно действащо лице. Той намери с великолепен пас Галин Иванов, който вкара красив гол от воле за 2:0.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Секунди след началото на второто полувреме Камбуров изведе Иванов сам срещу Аргилашки, но вратарят на пловдивчани спаси. В 50-ата минута обаче Георги Русев преодоля Работов отляво на границата на наказателното поле, навлезе в него и с хубав удар по земя прати топката в далечния ъгъл на вратата за 3:0. Само 120 секунди по-късно Денислав Александров излезе сам срещу Аргилашки леко вдясно, но стражът спаси.

В 62-ата минута Денислав Александров надбяга Цикарски отдясно, след което върна към Сашо Александров, който центриране и Камбуров хладнокръвно с глава отбеляза втория си гол в срещата за 4:0. Това обаче не бе всичко от него. В 68-ата Камбуров получи пас от Русев пред наказателното поле и шутира. Аргилашки чукна леко топката, тя се отби в горната греда, след което в тялото на вратаря и влетя в мрежата за 5:0. Така нападателят оформи своя хеттрик с гол №242 в елита.

Домакините бяха близо до поредно попадение в 83-ата минута, когато Пиргов свали към резервата Гущеров, който шутира от воле, но на сантиметри покрай лявата греда. До края на мача нямаше повече попадения.

След третата си победа за сезона ЦСКА 1948 събра 12 точки и се изкачи на четвърта позиция преди останалите срещи от кръга. "Канарчетата" са 12-и с 8 точки.

ЦСКА 1948 - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 5:0
1:0 Мартин Камбуров (36-дузпа), 2:0 Галин Иванов (45+2), 3:0 Георги Русев (50), 4:0 Мартин Камбуров (63), 5:0 Мартин Камбуров (68)

Най-интересните моменти от срещата по минути
1 – Начало на мача
7 - Удар на Мартин Камбуров от добра позиция беше блокиран, а след това Александров шутира в аут
11 - Тодор Неделев центрира от фаул в наказателното поле на домакините и Мишел Еспиноза отправи удар с глава, но вратарят Даниел Наумов демонстрира превъзходен рефлекс и изби в корнер
19 - Мартин Камбуров овладя топката в наказателното поле на "канарчетата", но отправи слаб удар и не затрудни Георги Аргилашки
25 - Наумов сбърка при подаване към защитник и влезлият като резерва Димитър Тонев бе близо до това да открадне топката, но бе изпреварен за топката и тя бе изчистена от бранител
26 - Мартин Камбуров бе изведен зад отбраната на гостите, но се забави и шутира в аут
33 - Камбуров отново изскочи зад защитата, но този път е отсъдена засада
35 - ДУЗПА за ЦСКА 1948! Мишел Еспиноза с ръка в наказателното поле на гостите при удар на Денислав Александров и съдията посочи бялата точка
36 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Мартин Камбуров реализира 11-метровия наказателен удар за 1:0
45+2 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Галин Иванов реализира красиво попадение с удар от воле за след асистенция на Мартин Камбуров
45+2 - Край на първата част!
..................................................
46 - Начало на второто полувреме
47 - Камбуров изведе Иванов сам срещу Аргилашки, но вратарят на пловдивчани спаси своя тим от трето попадение
50 -  ГОООЛ за ЦСКА 1948! Георги Русев отправи диагонален удар и реализира за 3:0
52 - Александров излезе сам срещу Аргилашки, който спаси удара му
63 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Александър Александров центрира и Мартин Камбуров реализира с глава за 4:0
68 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Мартин Камбуров шутира от дъгата пред наказателното поле и оформи своя хеттрик с гол №242 в елита за 5:0. Топката се удари в напречната града и след това в гърба на вратаря, след което влезе в мрежата.
74 - Тодор Неделев остана сам срещу Наумов и се опита да го прехвърли, а вратарят спаси
83 - Андон Гущеров шутира отдалеч покрай вратата
90+2 - Край на мача! ЦСКА 1948 разби Ботев (Пд) с 5:0 и записа трета победа от началото на сезона.

Съставите
ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 26. Серйан Юсеин, 10. Васил Шопов , 11. Денислав Александров (7717. Даниел Младенов), 70. Георги Русев , 33. Галин Иванов , 9. Мартин Камбуров - к (8320. Ангел Бастунов)
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 20. Ангел Бастунов, 99. Андон Гущеров, 17. Даниел Младенов, 8. Ивайло Климентов, 19. Михаел Орачев, 87. Симеон Петров
Треньор: Красимир Балъков

Ботев Пд: 33. Георги Аргилашки, 2. Джонатан Перейра, 28. Филип Филипов (5310. Станислав Шопов), 25. Станислав Работов, 4. Виктор Генев, 26. Мите Цикарски, 88. Славчо Шоколаров , 13. Мишел Еспиноза , 81. Кристиан Добрев (2123. Димитър Тонев (6916. Бисер Бонев), 8. Тодор Неделев - к, 9. Атанас Илиев
Резерви: 1. Янко Георгиев, 79. Атанас Чернев, 23. Димитър Тонев, 16. Бисер Бонев, 10. Станислав Шопов, 77. Стефан Попов, 27. Иван Василев
Треньор: Ферарио Спасов

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Петър Костадинов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация