ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА 1948 успя да постигне обрат с 2:1 над Пирин (Благоевград), въпреки че от 23-ата минута на мача от 17-ия кръг в Efbet Лига игра с човек по-малко. Ангел Лясков беше изгонен с директен червен картон, а в 27-ата "орлетата" откриха резултата в Бистрица. Точен за 0:1 беше Венцислав Бенгюзов.

Успехът за тима на Любослав Пенев дойде след голове през второто полувреме. Дежурният реализатор Ивайло Чочев изравни в 55-ата минута с 14-ото си попадение в първенството, а в 82-ата резервата Енрике Рафаел донесе победата на домакините - 2:1.

ЦСКА 1948 събра 35 точки и е трети в класирането. Също с толкова е Лудогорец, който има три мача по-малко от тима на Пенев. Лидерът ЦСКА е с 40 точки. "Орлетата" на Христо Янев са предпоследни с едва 9 точки в актива си.

Топ Коефициенти за Всички Мачове Всеки Ден!

От състава на ЦСКА 1948 за двубоя днес отсъстваше националът Радослав Кирилов, както и още двама титуляри - Джонатан Перейра и Елитон.

Двамата отбора започнаха предпазливо срещата. В началото липсваха головите ситуации. В 20-ата минута страстите се повишиха, когато Ангел Лясков настъпи глезена на Иван Тасев в средата на терена. Малко след това съдията Васимир Ел-Хатиб отиде да прегледа ситуацията с ВАР и взе решение да изгони бранителя на "червените" с директен червен картон.

Пирин се възползва от численото предимство на терена и успя да поведе. В 27-ата минута Радослав Цонев центриране от ъглов удар, a Венцислав Бенгюзов беше изпуснат от Карлос Охене и с десния крак засече топката в мрежата на Даниел Наумов - 0:1.

Малко преди почивката и Станислав Костов се разписа, но имаше засада и попадението беше отменено. В добавеното време Евгений Сердюк можеше да изравни, получавайки добър пас от Георги Русев на пет-шест метра пред голлинията, но отправи неточен удар.

"Червените" надиграха възпитаниците на Христо Янев през второто полувреме и по нищо не личеше, че домакините са с 10 човека на терена.

В 55-ата минута Ивайло Чочев реализира за 1:1. Асът на ЦСКА 1948 посрещна с глава центриране отляво на Реян Даскалов. Това беше 14-ото попадение през сезона за звездата на "червените", който отново не беше повикан от Младен Кръстаич в националния отбор.

В 80-ата минута появилият се на смяна Алекс Колев беше близо до гол, след като стреля с глава, но топката прелетя на сантиметри над напречната греда. Натискът на домакините доведе до пълния обрат. В 82-ата минута Георги Русев и Алекс Колев направиха отлично двойно подаване вдясно в наказателното поле на Пирин, първият центрира към резервата Енрике Рафаел, който се разписа отблизо за 2:1. За бразилското крило това е дебютно попадение за ЦСКА 1948 в официален мач.

В последната си среща за годината в Efbet Лига "червените" гостуват на шампиона Лудогорец (на 13 ноември), а Пирин ще домакинства на Спартак (Варна) - на 11 ноември.

ЦСКА 1948 - ПИРИН (Бл) 2:1
0:1 Венцислав Бенгюзов (27), 1:1 Ивайло Чочев (55), 2:1 Енрике Рафаел (82)

По-интересното от мача по минути
1 - Начало на срещата.
14 - Георги Русев центрира към Евгений Сердюк, който обаче се размина с топката пред вратата на Пирин.
22   Съдията Васимир Маруан Ел-Хатиб преглежда с ВАР ситуация, при която Ангел Лясков стъпи върху глезена на Иван Тасев.
23  ЧЕРВЕН КАРТОН! Ангел Лясков е изгонен с директен червен картон. ЦСКА 1948 остава с 10 човека на терена.
27  ГОЛ! Пирин успя да поведе - 0:1! Радослав Цонев центриране от ъглов удар, a Венцислав Бенгюзов беше изпуснат от Карлос Охене и с десния крак засече топката право в мрежата на Даниел Наумов.
33  Треньорът на Пирин Христо Янев извършва принудителна смяна. Авторът на гола Венцислав Бенгюзов се контузи и не може да продължи, Мартин Смоленски влезе в игра.
43 - Иван Тасев беше изведен сам срещу Даниел Наумов, но не успя да го преодолее. Стражът на ЦСКА 1948 спаси, но и се оказа, че има засада.
44  Станислав Костов вкара, но беше в засада и попадението не бе зачетено.
45 - Добавеното време е 4 минути.
45+4 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
55  ГОЛ! Ивайло Чочев изравни за ЦСКА 1948, разписвайки се с глава - 1:1. Реян Даскалов центрира отляво, а в наказателното поле на гостите Христофор Хубчев не успя да опази Чочев, който с глава вкара 14-ото си попадение този сезон в Еfbеt Лига.
69 - Чочев падна на земята, превивайки се от болка след фаул на Радослав Цонев.
70 - Асът на ЦСКА 1948 получи медицинска помощ и продължава участие в срещата.
80  Александър Колев засече с глава центрирана от Стив Фуртадо топката и я изпрати на сантиметри над напречната греда.
82  ГОЛ! ЦСКА 1948 постига пълен обрат - 2:1! Георги Русев и Алекс Колев направиха отлично двойно подаване вдясно в наказателното поле на Пирин, първият центрира към Енрике Рафаел, който се разписа отблизо, след като беше оставен непокрит на 5-6 метра от голлинията.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. ЦСКА 1948 успя да обърне Пирин - 2:1.

ЦСКА 1948
ЦСКА 1948: 29.Даниел Наумов, 22.Реян Даскалов, 87.Симеон Петров, 24.Лазар Марин, 4.Ангел Лясков ,  8.Ивайло Чочев , 58.Октавио (34  19.Стив Фуртадо), 6.Карлос Охене (46  20.Ангел Бастунов ), 10.Георги Русев , 7.Марио Топузов (63  17.Енрике Рафаел ), 25.Евгений Сердюк (63  9.Aлександър Колев)
Резерви: 33.Генадий Ганев, 20.Ангел Бастунов, 17.Енрике Рафаел, 39.Парвиз Умарбаев, 19.Стив Фуртадо, 3.Стефан Цонков, 9.Александър Колев
Треньор: Любослав Пенев

ПИРИН (Бл): 12.Максим Ковальов, 5.Николай Бодуров, 38.Александър Дюлгеров, 73.Венцислав Бенгюзов  (33  18.Мартин Смоленски), 45.Христофор Хубчев , 20.Чебрайлс Макрецкис, 26.Иван Тасев (46  8.Емил Янчев ), 17.Радослав Цонев, 10.Славчо Шоколаров, 11.Андрей Йорданов, 29.Станислав Костов
Резерви: 1.Марио Кирев, 77.Васил Христов, 8.Емил Янчев, 7.Китан Василев, 18.Мартин Смоленски, 6.Юлиян Попев, 16.Мартин Бачев
Треньор: Христо Янев

Бистрица, стадион "Витоша"
Съдия: Васимир Маруан Ел-Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР