ЦСКА 1948 победи с 2:0 Славия в Бистрица в мач от 6-ия кръг на Efbet Лига. Точни за тима на Валентин Илиев бяха Талис и Евгений Сердюк.

"Белите", водени от Златомир Загорчич, бяха в серия от две поредни победи - 3:1 над Спартак (Варна) и 1:0 срещу ЦСКА, но в Бистрица бяха приземени от ЦСКА 1948. Домакините играха по-добре и заслужено се поздравиха с успеха.

Минути преди началото на мача контузия на загрявката получи капитанът на "червените" Реян Даскалов, който бе заменен от Емил Ценов в стартовите единадесет.

Футболистите на Валентин Илиев започнаха по-активно и в 7-ата минута можеха да поведат. Октавио получи извеждащо подаване в наказателното поле на Славия и с едно докосване продължи към Евгений Сердюк. Таранът на домакините обаче не уцели добре топката и Светослав Вуцов в улови без проблем.

В 18-ата минута стражът на Славия изби и изстрел от воле на Бирсент Карагарен.

По-дейната игра на ЦСКА 1948 доведе до откриването на резултата в 24-ата минута. Тогава "червените" организираха контраатака. Сердюк получи на дясното крило, задържа добре топката и подаде на Талис, който реализира с топовен изстрел от над 20 метра - 1:0.

Малко след това Ертан Томбак завърши със силен удар извън наказателното поле атака на "белите", топката прелетя над напречната греда.

В 35-ата минута нова контраатака на домакините като по чудо не завърши с гол. Талис преодоля двама в бяло, с което създаде числено предимство за своите, които бяха трима срещу един. Бразилецът подаде на Карагарен, а крилото стреля покрай дясната греда.

В 40-ата минута Зеедорф осъществи опасен пробив отляво, подаде към Владимир Николов, който пробва да вкара ефектно с пета, но без успех.

В 52-ата минута домакините поведоха с 2:0. Вратарят Петър Маринов изпрати дълго подаване към центъра на терена. Там Зеедорф върна с глава за Мартин Георгиев, но неточно, от което Сердюк се възползва, надбяга централния защитник на гостите, преодоля Вуцов, който го фаулира, но украинецът не падна, а се задържа на крака и вкара в празната врата.

Последва пропуск на снажния Райън Бидунга, а в 64-ата Славия по чудо не намали изоставането си. Карл Фабиен изведе отлично Ертан Томбак отдясно в наказателното поле, националът пусна остър пас, успореден на голлинията, където на далечната греда Стив Фуртадо пропусна топката, а резервата Кристиян Балов я засече, но не достатъчно добре и на празна врата от два метра я изпрати в аут.

До края няколко пропуска направи Куентин Зеедорф и срещата приключи 2:0 за ЦСКА 1948. За "червените" това е първа победа в първенството след три равенства.

ЦСКА 1948 - СЛАВИЯ 2:0
1:0 Талис (24), 2:0 Евгений Сердюк (52)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
24  ГОЛ! 1:0 за ЦСКА 1948 след страхотно попадение на Талис. Топката беше изчистена от играчите на „червените“ към Евгений Сердюк на десния фланг. Той задържа добре, изчака подкрепа и подаде към Талис в центъра. Бразилецът напредна и с мощен изстрел от над 20 метра не остави шанс на Светослав Вуцов.
45+4 - Край на първото полувреме.
----------
46 - Начало на второто полувреме.
52  ГОЛ! Евгений Сердюк удвои - 2:0 за ЦСКА 1948. Куентин Зеедорф върна топката лошо с глава към Мартин Георгиев, който не успя да се пребори със Сердюк, украинецът излезе сам срещу Вуцов, преодоля го и се разписа.
55 - Нов шанс за "червените". Талис центрира от корнер, Райън Бидунга засече с глава, топката премина на сантиметри от дясната греда на вратата на Вуцов.
63 - Удар на Зеедорф прелетя над вратата на домакините.
64  Фрапантен пропуск на "белите". Карл Фабиен изведе отлично Ертан Томбак отдясно в наказателното поле, националът пусна остър пас, успореден на голлинията, където на далечната греда Стив Фуртадо пропусна топката, а резервата Кристиян Балов я засече, но не достатъчно добре и на празна врата от два метра я изпрати в аут.
76 - Вуцов спаси удар на Марио Топузов.
88  Зеедорф засече центриране на Томбак, Петър Маринов се намеси решително и спаси с левия си крак.
90+4  Поредна възможност за Зеедорф. Нидерладенцът получи пас от Роберто Райчев, но отново не успя да се разпише.
90+6 - Край на мача.

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 91. Райън Бидунга, 21. Емил Ценов, 31. Том Рапнуи (85  6.Радослав Илиев), 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев , 61. Октавио (63  11.Касиано Бузон), 7. Талис , 9. Бирсент Карагарен (к), 25. Евгений Сердюк  (71  99.Марио Топузов )
Резерви: 12. Леви Нтумба, 6. Радослав Илиев, 58. Марто Бойчев, 11. Касиано Бузон, 99. Марио Топузов, 26. Ивайло Марков, 16. Мартин Атанасов, 14. Теодор Иванов
Треньор: Валентин Илиев

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев (60  4.Виктор Генев), 5. Велко Йеленкович , 22. Куентин Зеедорф, 71. Кристиян Стоянов , 73. Иван Минчев (60  18.Кристиян Балов), 33. Галин Иванов (к) (78  77.Емил Мартинов), 7. Денислав Александров (78  14.Роберто Райчев), 11. Карл Фабиен, 10. Владимир Николов (60  19. Чунг Нгуен До)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 19. Чунг Нгуен До, 18. Кристиян Балов, 23. Цветелин Чунчуков, 14. Роберто Райчев, 77. Емил Стоев, 27. Емил Мартинов, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев
Tреньор: Златомир Загорчич

Бистрица, ст. "Витоша"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР