Берое и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в интригуващ мач в Стара Загора. Двубоят беше последен от втория кръг на efbet Лига. Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на Левски Бисер Михайлов, който почина на 77-годишна възраст.

През цялото време футболистите на Димитров Димитров-Херо и на Красимир Балъков водиха лют спор, като имаше положения и пред двете врати, но гол не падна. Младите вратари блеснаха със силни изяви и изиграха отличен мач - Християн Василев за Берое и Даниел Наумов за ЦСКА 1948. Беройци донякъде могат да съжаляват, че не спечелиха втора поредна победа в новото първенство, тъй като създадоха по-опасни ситуации, които пропуснаха.

1000 лв. Нов начален Онлайн Казино Бонус от efbet

В първите десетина минути домакините пробваха да затруднят "червените" с няколко центрирания, но не се стигна до удар към Наумов. В 21-ата Берое поиска дузпа, след като Крум Стоянов падна в наказателното поле на гостите. Съдията Станимир Тренчев правилно остави играта да продължи.

В 25-ата Димо Бакалов и Стив Фуртадо размениха подавания, защитникът пусна отлично към Октавио, който веднага стреля,  Наумов се намеси отлично и изби. В ответната атака Галин Иванов нанесе неточен удар, а малко след това шут на Серкан Юсеин се отби в дясната греда на вратата на Берое и излезе в аут.

Минута преди почивката Гаюс Макоута стреля заплашително към вратата на ЦСКА 1948, за късмет на Наумов се получи лек рикошет и топката премина покрай лявата греда в аут.

В началото на втората част пропуски направиха Александър Цветков за домакините и Даниел Младенов за тима на Балъков. Неубедителният днес Мартин Камбуров, който не успя да вкара на доскорошния си отбор Берое, беше заменен в 71-ата минута, отстъпвайки място на Марио Топузов. Секунди след това Алиун Фал пробва да се разпише, но Наумов го отчая с отличната си намеса. До края изстрели на Александър Цветков и Фал не доведоха до промяна на нулевото равенство и срещата приключи без победител.

Дебют в елита на българския футбол днес записа Димитър Савов. Младият защитник на ЦСКА 1948, който беше привлечен от Трета лига - Миньор (Перник), започна титуляр срещу Берое и игра цял мач.

efbet Лига - сезон 2020/2021

БЕРОЕ - ЦСКА 1948 0:0

Най-интересното от срещата по минути:
* Минута мълчание в памет на починалия легендарен вратар Бисер Михайлов.
1 - Начало на двубоя.
12 - Галин Иванов пусна извеждащо подаване към Мартин Камбуров, който е спрян от Крум Стоянов.
21  Домакините поискаха дузпа. Крум Стоянов нахлу в наказателното поле на ЦСКА 1948, а Даниел Младенов го следеше. Играчът на Берое падна, но съдията Станимир Тренчев остави играта да продължи.
23 Ивайло Климентов задържа Гаюс Макоута, скъсвайки фланелката му. Играчът на ЦСКА 1948 получи жълт картон.
25  Октавио засече центрираната топка, а Даниел Наумов се намеси отлично и изби в корнер.
27  ГРЕДА! Играчите на Красимир Балъков създадоха нова опасност пред вратата на Християн Василев. Камбуров овладя на гърди в наказателното поле и върна към Серкан Юсеин, който нанесе мощен изстрел по земя, а топката се отби в дясната греда на вратата на Берое и излезе в аут.
40 - Удар на Бакалов, Наумов сигурно улови топката.
44  Oктавио подаде на Макоута, който стреля заплашително към вратата на гостите, за късмет на Наумов се получи лек рикошет и топката премина покрай лявата греда в аут.
45 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
55 - Ивайло Климентов центрира в наказателното поле към Камбуров, който с глава върна за Даниел Младенов. Опитният халф пробва акробатично изпълнение, топката излезе в аут.
61 - Октавио засече с глава след корнер, Венцислав Василев изчисти.
71  Мартин Камбуров напуска терена, заменен е от Марио Топузов.
71  Алиун Фал засече с глава центрираната топка, Даниел Наумов се справи и с тази ситуация.
80 - Василев спаси удар на Топузов.
82 - Изстрел на Галин Иванов, стражът на Берое изби в корнер.
83  Василев демонстрира отличен рефлекс и изби удар на Даниел Младенов.
86  Александър Цветков стреля заплашително към вратата на ЦСКА 1948, топката прелетя над напречната греда.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+5 - Край на мача - 0:0.

БЕРОЕ:
1.Християн Василев, 5.Теди Мезаг, 25.Георги Ангелов, 6.Александър Цветков, 7.Димо Бакалов (46  73.Иван Минчев), 20.Стив Перейра, 22.Октавиo (67  21.Кийлън Лебон), 27.Крум Стоянов , 10.Гаюс Макоута, 17.Ибрахима Конте, 11.Алиун Фал
Резерви: 33.Генадий Ганев, 2.Джунейт Али, 8.Карлос Охене, 18.Илиас Хасани, 19.Александър Василев, 21.Кийлън Лебон, 73.Иван Минчев
Треньор: Димитър Димитров

ЦСКА 1948: 29.Даниел Наумов , 14.Димитър Савов, 21.Венцислав Василев, 3.Димитър Пиргов , 30.Димо Атанасов , 8.Ивайло Климентов  (56  11.Денислав Александров), 26.Серкан Юсеин (81  13.Георги Иванов), 17.Даниел Младенов , 10.Васил Шопов, 33.Галин Иванов, 9.Мартин Камбуров (71  7.Марио Топузов )
Резерви: 1.Димитър Тодоров, 11.Денислав Александров, 25.Александър Александров, 20.Ангел Бастунов, 13.Георги Иванов, 7.Марио Топузов, 87.Симеон Петров
Треньор: Красимир Балъков

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Станимир Тренчев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация