Пирин (Благоевград) и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 на стадион "Христо Ботев" в изключително скандален мач от втория кръг на efbet Лига, продължил близо 110 минути. Преслав Йорданов (5) рано даде аванс на домакините, а в добавеното време след намесата на ВАР гостите получиха наказателен удар и Ивайло Чочев (90+6-дузпа) оформи крайния резултат.

Домакините започнаха по-силно и упражниха натиск, който даде резултат в 5-ата минута, когато Преслав Йорданов засече топката с глава след центриране на Андрей Йорданов от корнер и не остави никакъв шанс на Даниел Наумов за 1:0.

Силната игра на домакините продължи и в 11-ата минута направиха бърза контраатака. Андрей Йорданов центрира от десния фланг, а в наказателното поле Китан Василев бе оставен съвсем сам и стреля от воле, но прати топката право в гърба на Преслав Йорданов.

ЦСКА 1948 имаше шанс да изравни в 16-ата минута, когато Александър Колев центрира прекрасно отдясно. Марио Топузов бе оставен без опека на далечната греда и овладя топката, финтира вратаря Янко Георгиев, но вместо да стреля, реши да подава и топката бе избита. Гостите бяха по-активни, но трудно стигаха до чисти положения.

В 32-ата минута Андрей Йорданов изпълни силно пряк свободен удар от малък ъгъл и вратарят Наумов изби в корнер, а десет минути по-късно Алекс Колев се вклини между защитниците на Пирин и се възползва от тяхна грешка, за да се добере до топката. Последва удар и Янко Георгиев спаси с блестяща намеса. "Орлетата" отговориха с контра, при която топката стигна до Йорданов на дясното крило. Бившият футболист на ЦСКА 1948 проби към центъра и шутира от границата на наказателното поле, но топката прелетя над вратата на гостите.

Winbet - победата е емоция! (18+)

След почивката гостите бяха по-активни и усилено търсена изравнително попадение. В 47-ата минута Янко Георгиев изби центрирана топка, която стигна до Русев, чийто удар обаче мина над вратата. Десет минути по-късно Алекс Колев стреля от пряк свободен удар, но нацели стената.

Пирин стигна до добро положение в 62-ата минута, когато Казуки Такахаши намери Йорданов, който стреля от 20 метра, но топката мина над вратата на Наумов. Гостите продължиха да владеят повече топката и да притискат своя съперник, докато домакините чакаха шансовете си на контраатаки.

В 79-ата минута Янко Георгиев спаси по прекрасен начин изстрел от малък ъгъл на Джонатан Перейра от пряк свободен удар. В 88-ата минута влезлият като резерва Ангел Бастунов комбинира с Ангел Лясков и шутира покрай вратата.

Във втората минута от добавеното време ЦСКА 1948 поиска дузпа, след като Карлос Охене падна в наказателното поле след съприкосновение с Хубчев, но Димо Димов не посочи бялата точка. Той обаче бе извикан да разгледа ситуацията с ВАР и промени решението си, а Ивайло Чочев реализира дузпата и изравни за 1:1. Феновете по трибуните се ядосаха и опитаха да нахлуят на терена, за да потърсят обяснение от главния съдия. Напрежение се създаде и на терена между играчите на двата отбора, но в крайна сметка играта бе подновена.

Секунди преди последния съдийски сигнал "орлетата" също имаха сериозни претенции за нарушение на Лазар Марин срещу Преслав Йорданов в наказателното поле на ЦСКА 1948. Реферът обаче не уважи техните искания и сложи край на мача. Това доведе до нови скандали и разправии на терена.

След равенството Пирин спечели първа точка за сезона, докато ЦСКА 1948 има вече 4 в актива си. В следващия кръг за "орлетата" предстои гостуване на новака Спартак (Варна) в петък (22 юли), от 18:30 часа, а ЦСКА 1948 ще се изправи срещу шампиона Лудогорец на стадиона в Бистрица, но от 21:00 часа на същия ден.

ПИРИН – ЦСКА 1948 1:1
1:0 Преслав Йорданов (5), 1:1 Ивайло Чочев (90+6-дузпа)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - Занев стреля в наказателното поле, Реян Даскалов падна в опит да изчисти топката и тя изглежда се отби в ръката му, но и след преглеждане на ситуацията с ВАР съдията прецени, че няма дузпа.
5 - ГОООЛ за Пирин! Андрей Йорданов центрира от корнер и Преслав Йорданов се разписа с глава за 1:0.
11 - Китан Василев засече от изгодна позиция центриране отдясно на Андрей Йорданов, но топката рикошира в Преслав Йорданов и промени траекторията си.
16 - Топузов се озова на много добра позиция в наказателното поле на домакините и вместо да стреля пред опразнената мрежа, реши да подава и сгреши.
25 - Марио Топузов пусна страхотен извеждащ пас към Октавио, който отправи слаб изстрел и топката срещна крак на защитник.
27 - Карлос Охене шутира над вратата от добра позиция, но е отсъдена и засада.
32 - Андрей Йорданов изпълни силно пряк свободен удар от малък ъгъл и вратарят Наумов изби в корнер.
37 - Алекс Колев засече с глава центриране отдясно на Александър Александров, но прати топката над вратата.
42 - Александър Колев се пребори с Петър Занев за топката пред наказателното поле на "орлетата" и веднага шутира, а Янко Георгиев спаси с блестяща намеса.
43 - Преслав Йорданов проби към центъра и шутира от границата на наказателното поле.
45+1 - Край на първата част!
..........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Нападателят на гостите Георги Русев не успя да намери опразнената врата след разбъркване в наказателното поле, при което се сблъскаха Хубчев и съотборника му Янко Георгиев.
54 - Георгиев чукна топката току пред Георги Русев при едно центриране от левия фланг, като изби кълбото в ъглов удар.
57 - Алекс Колев шутира силно от пряк свободен удар и топката се отби в гърба на на Петър Занев.
62 - Казуки Такахаши намери Йорданов, който стреля от 20 метра, но топката мина над вратата на Наумов.
75 - Енрике центрира опасно в наказателното поле, но Хубчев изби.
79 - Джонатан Перейра опита директен удар към вратата след изпълнение на фаул, но Янко Георгиев изби в корнер.
88 - Ангел Лясков комбинира с Ангел Бастунов, но вторият не уцели вратата.
90+2 - ДУЗПА за ЦСКА 1948! Карлос Охене падна в наказателното поле след съприкосновение с Хубчев, но Димо Димов не посочи бялата точка. Реферът бе извикан да разгледа ситуацията с ВАР, след което отсъди дузпа.
90+6 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! След сериозно забавяне около решението на съдията Ивайло Чочев реализира от бялата точка за 1:1.
90+11 - Славчо Шоколаров се опита да изведе Преслав Йорданов, който падна в наказателното поле след съприкосновение с Лазар Марин и домакините поискаха дузпа, но в този момент съдията свири край на мача
90+11 - Край на мача! Пирин и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в мача си от втория кръг.

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров , 11. Андрей Йорданов (8126. Иван Тасев), 8. Емил Янчев (66 10. Славчо Шоколаров), 23. Казуки Такахаши, 7. Китан Василев, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров (к), 3. Петър Занев (656. Юлиян Попев ), 9. Преслав Йорданов , 45. Христофор Хубчев
Резерви: 1. Марио Кирев, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 20. Даниел Иванов, 26. Иван Тасев, 10. Славчо Шоколаров, 6. Юлиян Попев
Треньор: Красимир Петров

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (к), 15. Александър Александров (7019. Стив Фуртадо), 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин, 2. Джонатан Перейра, 18. Ивайло Чочев , 6. Карлос Охене , 58. Октавио Мантека (8446. Стоян Стоичков), 10. Георги Русев (6317. Енрике Рафаел), 7. Марио Топузов, 9. Александър Колев (6920. Ангел Бастунов )
Резерви: 33. Генадий Ганев, 4. Ангел Лясков, 20. Ангел Бастунов, 17. Енрике Рафаел, 59. Никола Борисов, 46. Стоян Стоичков, 19. Стив Фуртадо
Треньор: Любослав Пенев

Стадион: "Христо Ботев"
Съдия: Димо Димов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия