ЦСКА 1948 победи Лудогорец с 2:0 в среща от 15-ия кръг на Efbet лига.

Срещата на стадион "Витоша" в Бистрица не започна никак добре за гостите, които останаха с човек по-малко още в седмата минута след червен картон за Вердон.

Въпреки това разградчани опитваха да владеят повече топката и да атакуват, но не успяха да стигнат до чисти положения. След половин час Лудогорец трябваше да извърши принудителна смяна заради контузията на Бърнард Текпетей.

Минути преди края на първата част Ивайло Чочев пропусна най-чистото положение в мача, след като стреля с глава, но не уцели вратата от добра позиция.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Българският национал обаче изкупи вината си след почивката и откри резултата в 48-ата минута, насочвайки топката в мрежата след корнер (1:0).

ЦСКА 1948 пропусна да удвои в 54-ата минута, но Бастунов стреля неточно. Точно десет минути след това Галин Иванов се размина с втори гол за ЦСКА 1948, но Кахлина отрази удара му.

Втори гол във вратата на Лудогорец все пак падна и той дойде в 82-ата минута, когато Георги Русев засече топката в мрежата на метър от вратата (2:0).

Разградчани прекъснаха серия от 8 поредни победи у нас (за първенство и за Купата), докато ЦСКА 1948 взе първи успех след три поредни поражения. Лудогорец води с 4 точки пред втория ЦСКА, който е с мач по-малко преди прекия им двубой на 29 ноември. ЦСКА 1948 пък вече е в топ 10 с 14 точки.

ЦСКА 1948 - ЛУДОГОРЕЦ 2:0
1:0 Ивайло Чочев (48'), 2:0 Георги Русев (82')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5' Първа добра атака в мача! Страхотен прехвърлящ пас към Георги Русев, но Оливие Вердон спря топката с ръка.
7'  ЧЕРВЕН КАРТОН за Вердон! Съдията първоначално му показа жълт картон, но след ВАР промени решението си. Лудогорец остава с човек по-малко.
9' Ивайло Чочев стреля от фаул, но топката преминава встрани.
13' Удар от далечна дистанция на Текпетей беше блокиран. Корнер за Лудогорец.
26' Играта е спряна! Главният съдия бе ударен доста тежко в главата след изпълнение на Текпетей. Димитров получава лекарска помощ.
33'   Принудителна смяна за Лудогорец! Излиза контузеният Бърнард Тектепей, в игра Жордан Икоко.
42'  СТРАХОТЕН ПРОПУСК на ЦСКА 1948! Ивайло Чочев намери топката с глава, но стреля покрай вратата.
45' Ангел Бастунов опита удар от дистанция, но встрани.
45+4' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.
48'  ГООООЛ за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев стигна до топката в наказателното поле и я насочи от няколко метра в мрежата при първия точен удар в мача.
54'  Хубаво центриране в наказателното поле на Лудогорец. Кахлина увисна при центриране отдясно, но Бастунов не успя да засече във вратата, малко след това Ангел Бастунов опита удар с глава, но не я уцели добре.
64'  Пореден пропуск на ЦСКА 1948! Галин Иванов стреля силно, но Кахлина отби удара му.
65'   Още една принудителна смяна за Лудогорец! Излиза Сисиньо, в игра Георги Терзиев.
75' Добро разиграване пред вратата на Лудогорец, Чочев стреля, но топката се удари в негов съотборник.
82'  ГООООЛ за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев отправи бомбен удар, Кахлина изби, но топката попадна у Крум Стоянов, който центрира остро, а Георги Русев я засече за 2:0 на метър от вратата.
89' Шанс за Лудогорец! Каули пусна топката към Ману, но той не успя да я засече. При паса е имало и засада.
90+3' Край на мача.

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Лазар Марин, 3. Димитър Пиргов , 87. Симеон Петров, 77. Крум Стоянов, 7. Марио Топузов, 18. Ивайло Чочев , 27. Емил Мартинов, 20. Ангел Бастунов (90  25. Георги Ангелов), 33. Галин Иванов (90  98. Валентин Йосков), 10. Георги Русев  (86  9. Денислав Ангелов)
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 64. Владимир Гогов, 28. Емануил Личев, 61. Стелиян Добрев

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 71. Кристиян Кахлина, 4. Сисиньо  (65 5. Георги Терзиев) , 6. Шакил Пинас, 8. Клод Гонсалвеш, 9. Ихиньо Марин (60  19. Пиерос Сотириу), 13. Мавис Чибота (60  10. Елвис Ману), 23. Шоу (65  95. Каули), 24. Оливие Вердон , 30. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей  (33 22. Жордан Икоко) , 64. Доминик Янков
Резерви: 1. Серджио Падт, 25. Стефан Баджи

Стадион: "Витоша"
Съдия: Георги Димитров
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия