ЦСКА 1948 тотално съсипа сезона на ЦСКА, побеждавайки тима от Борисовата градина с 2:0 в баража за класиране в Лигата на конференциите. Така тимът на Валентин Илиев взе последната българска квота за турнирите на Стария континент, а ЦСКА заедно с Левски остават с празни ръце.

Нервният мач на "Васил Левски" беше белязан от грозни сцени, след като в края фенове от сектор "Г" нахлуха на терена. Някои от тях бяха "въоръжени" с пръти и други предмети, като един от полицаите беше ударен и повален на земята. Наложи се линейка да влиза на игралното поле и да го откара в болница.

В 30-ата минута Неделко Пишчевич даде преднина за тима на Валентин Илиев, а три по-късно попадение на Християн Петров беше отменено заради засада. Малко преди почивката Педриньо удари греда, а в 53-ата бразилецът блесна със страхотен гол от около 30 метра и ЦСКА 1948 поведе с 2:0.

Бомба в БЛИЦ! ЦСКА покани човека, помогнал за много от титлите на Лудогорец

Във втората минута ЦСКА можеше да открие резултата. Сейни Санянг получи от Джонатан Линдсет и стреля от далечно разстояние. Петър Маринов обаче показа добър рефлекс и изби в корнер. От последвалия ъглов удар Линдсет отправи удар с глава, който обаче бе неточен.

Четири минути след това ЦСКА 1948 отговори с опит на Педриньо от границата на пеналтерията, който Димитър Евтимов спаси без проблеми.

В 9-ата минута домакините стигнаха до още едно добро положение. Тибо Вион изпълни статично положение и намери Линдсет на задната греда. Той засече и прати топката успоредно на голлинията. Бранител на гостите обаче успя да изчисти.

Осем минути по-късно Тобиас Хайнц пробва удар от малък ъгъл от границата на наказателното поле. Изпълнението премина над вратата.

В 30-ата минута ЦСКА 1948 поведе в резултата. Талис получи на левия фланг и центрира. От дълбочина изскочи Неделко Пишчевич, който от близко разстояние прати топката в мрежата.

Три минути по-късно гол на домакините бе отменен след намесата на ВАР. Вион центрира и сложи топката на главата на Християн Петров. Защитникът я прати в левия ъгъл на Маринов, но попадението не бе признато заради засада именно на Петров.

В 39-ата минута отборът на Валенти Илиев организира бърза контраатака и топката стигна до Радослав Кирилов. Той напредна и стреля в близкия ъгъл на Евтимов, но стражът внимаваше и не допусна втори гол във вратата си.

Две минути преди края на първото полувреме ЦСКА 1948 създаде още едно добро положение. Талис стреля от границата на наказателното поле. Евтимов успя да избие в корнер.

В добавеното време на първата част гостите бяха близо до нов гол. Педриньо надбя по левия фланг Амос Юга и нахлу към вратата на ЦСКА, стреля, но за късмет на Евтимов и домакините топката срещна дясната греда.

В 53-ата минута ЦСКА 1948 нанесе втория си удар и направи задачата на възпитаниците на Стамен Белчев още по-трудна. Педриньо реализира страхотен гол, разписвайки се директно от пряк свободен удар от около 30 метра - 2:0 за тима на Валентин Илиев.

Малко след това Скаршем стреля от границата на наказателното поле, Петър Маринов се справи. Белчев потърси промяна с включването на Иван Турицов и Георги Чорбаджийски. Извадени бяха Амос Юга и Санянг, който сгреши при гола на Пишчевич. Напусналите получиха освирквания от феновете от сектор "А".

В 66-ата минута Скаршем отново пробва мерника си, топката прелетя над напречната греда.

Възпитаниците на Стамен Белчев така и не намираха верния път към вратата на ЦСКА 1948, което много изнерви феновете им. Няколко минути преди края на редовното време бесни запалянковци от сектор "Г" нахлуха на терена и влязоха в сблъсъци с органите на реда. На пострадал полицай се оказваше лекарска помощ, като се наложи с линейка да бъде откаран в болница.

Футболистите на двата отбора пък на спринт се прибраха в съблекалните. След около 20 минути играта беше подновена.

В 90-ата минута резервата на гостите Евгений Сердюк можеше също да се разпише, но стреля в тялото на Евтимов.

Така ЦСКА 1948 пренаписа историята на баражите и става първият тим, който от по-долна позиция успява да спечели място в евротурнирите. Припомняме, че тимът на Валентин Илиев завърши седми, а ЦСКА трети.

Загубата означава, че "aрмейците" от Борисовата градина няма да играят в Европа за първи път от 2017 година.

ЦСКА - ЦСКА 1948 0:2
0:1 Неделко Пишчевич (30), 0:2 Педриньо (53)

По-важното от баража по минути:
1 - Начало на мача.
6 - Удар на Педриньо не затрудни Димитър Евтимов.
9 - Джонатан Линдсет центрира пред вратаря на ЦСКА 1948 Петър Маринов, където в последния момент Неделко Пишчевич успя да изчисти пред погледа на Тобиас Хайнц.
13  Жълт картон за Браян Кордоба.
20 - Рейд на Радослав Кирилов, който навлезе в наказателното поле на ЦСКА, където Християн Петров действа стабилно и чисти в ъглов удар.
30  ГОЛ! Неделко Пишчевич се разписа и ЦСКА 1948 поведе с 1:0. Талис центрира отляво, а във вратарското поле включилият се Пишчевич засече точно във вратата на Димитър Евтимов, след като Сейни Санянг направи сериозна грешка и го изпусна.
33   ОТМЕНЕН ГОЛ! Християн Петров отбелязa, но след преглед с ВАР попадението бе отменено заради засада. Тибо Вион центрира, българският защитник на ЦСКА вкара с глава, "червените" се радваха, но със системата за видеоповторение бе установено, че Петров е бил в положение на засада.
40 - Радoслав Кирилов получи в наказателното поле отляво и стреля, Евтимов успя да отрази.
43  Отлична намеса на Димитър Евтимов, който спаси опасен изстрел на Талис.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+3  ГРЕДА! Педриньо за малко да се разпише. Бразилецът блесна с отличен рейд отляво, надбягвайки Амос Юга и стреля, дясната греда спаси домакините.
45+4 - Край на първото полувреме.
------
46 - Начало на второто полувреме.
53  ГОЛ! 2:0 за ЦСКА 1948 след страхотно попадение на Педриньо. Бразилецът изпълни майсторски пряк свободен удар от близо 30 метра и не остави шанс на Димитър Евтимов.
57  Амос Юга е заменен от Иван Турицов.
57  Грешникът за първия гол Сейни Санянг отстъпва място на Георги Чорбаджийски.
58  Емил Ценов влиза в игра за ЦСКА 1948, Валентин Илиев извади Талис.
62 - Удар от дистанция на Вион, Маринов не бе затруднен.
64  Жълт картон за Петър Маринов за бавене на играта.
66  Скаршем нахлу опасно към вратата на ЦСКА 1948, стреля над напречната греда.
77  Карагарен отстъпи място на Никола Илиев.
87  МАЧЪТ Е СПРЯН заради грозни сцени. Феновете на ЦСКА от сектор "Г" нахлуха на терена и настана страшно меле, при което пострадаха и полицаи.
87 - В 22:08 часа играта е подновена.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на баража. ЦСКА 1948 победи ЦСКА и се класира в Лигата на конференциите.

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба , 6. Християн Петров, 3. Сейни Санянг (57  16. Георги Чорбаджийски), 21. Амос Юга (к) (57  19.Иван Турицов), 26. Марселино Кареасо, 7. Улаус Скаршем, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон , 14. Тобиас Хайнц
Резерви: 12. Марин Орлинов, 24. Петко Панайотов, 19. Иван Турицов, 4. Мено Кох, 28. Наско Цеков, 29. Алесандро Николов, 8. Станислав Шопов, 16. Георги Чорбаджийски, 30. Данило Асприля
Треньор: Стамен Белчев

ЦСКА 1948: 1.Петър Маринов , 15.Симеон Василев, 14.Теодор Иванов, 3.Росен Божинов, 2.Джонатан Перейра, 22.Реян Даскалов, 28.Неделко Пишчевич , 7.Талис (58  21.Емил Ценов), 8.Педриньо   (85  25.Евгений Сердюк), 9.Бирсент Карагарен  (77  17.Никола Илиев), 10.Радослав Кирилов (к) (85  99.Марио Топузов)
Резерви: 12.Леви Нтумба, 17.Никола Илиев, 19.Стив Фуртадо, 20.Антонио Вутов, 21.Емил Ценов, 58.Марто Бойчев, 91.Райън Бидунга, 99.Марио Топузов, 25.Евгений Сердюк
Треньор: Валентин Илиев

София, стадион "Васил Левски"
Съдия: Драгомир Драганов
ВАР: Никола Попов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР