ЦСКА записа лесна победа с 5:2 над Рилски спортист в мач от 25 кръг на Югозападната „В“ група. Треньорът на „червените“ Христо Янев даде почивка на част от титулярите предвид предстоящия в сряда първи полуфинал за Купата на България срещу Берое. Рилецо пък стана първият отбор през този сезон, който вкарва два гола на „армейците“ в един мач.

ЦСКА набързо си осигури комфортен аванс. Самир Аясс откри резултата още в осмата минута, а две минути по-късно Ангел Грънчов удвои. При това попадение Петко Петков и Васил Киров от Рилски спортист се скараха и треньорът на гостите извади Петков от игра.

В 22-ата минута Павел Головодов вкара поредния си гол тази пролет, давайки класически аванс на „червените“. Резервата на Рилецо Спас Спасов премина през трима защитници на домакините, но не успя да преодолее вратаря Анатолий Господинов.

Това стори Мариян Ловков в 36-ата минута, когато получи хубав пас зад гърба на защитата от Спасов. Малко преди почивката Хазуров нямаше шанс и удари греда.

Десет минути след началото на второто полувреме Борис Галчев вкара хубав гол от воле. В 77-ата минута Кирил Динчев игра с ръка в наказателното поле и гостите получиха право да изпълнят дузпа, която Васил Киров превърна в гол. Само минута след това Александър Александров се разписа за „червените“.

Така ЦСКА събра актив от 72 точки от началото на сезона, след като записа 24-а поредна победа. Сега на „армейците“ предстои гостуване на Берое на 6 април в полуфинал за Купата на България. След това „червените“ ще гостуват на Беласица.

ЦСКА – Рилски спортист 5:2
1:0 Самир Аясс (8), 2:0 Ангел Грънчов  (10), 3:0 Павел Головодов (22), 3:1 Мариян Ловков (36), 4:1 Борис Галчев (56), 4:2 Васил Киров (78-дузпа), 5:2 Александър Алексндров (79)

8 - topka.jpg ГОООЛ! Сами Аясс е точен с глава след хубав пас зад гърба на защитата на гостите
10 -  topka.jpg ГОООЛ! Ангел Грънчов от малък ъгъл със силен прати топката във вратата на Рилецо
14 -  smqna.jpg Смяна за Рилски спортист. Петко Петков, който се скара с Васил Киров след втория гол на ЦСКА, е заменен от Васил Канев
21 - Мариян Ловков се оказа на чиста позиция пред вратата на ЦСКА, но стреля неточно
22 -  topka.jpg ГООЛ! Павел Головодов се разписва с удар от границата на вратарското поле, след като овладя центриране на Александров отдясно
26 - Спас Спасов премина през трима защитници на ЦСКА и би към вратата на домакините, но Анатолий Господинов се справи
36 -  topka.jpg ГООЛ! Рилски спортист връща едно попадение. Мариян Ловков се разписа с диагонален удар по земя, след като беше изведен в чиста позиция от Спас Спасов
42 - ГРЕДА! Хазуров от наказателното поле прати топката в левия страничен стълб на вратата на Рилски спортист.
44 - Головодов се оказа на чиста позиция и стреля към вратата, но Гьорев изби

46 -  svirkata.jpg Начало на второто полувреме. В игра за Рилски спортист на терена е Йоаким Ръсовски
49 - Гьорев лови удар на Хазуров след центриране отдясно
52 -  smqna.jpg Смяна за ЦСКА. Айкут Рамадан дебютира за "червените", след като се появи на мястото на Самир Аясс
56 -  topka.jpg ГОЛ!! Капитанът на ЦСКА Борис Галчев се разписа с удар от воле, прехвърляйки вратаря Гьорев
77 - ДУЗПА. Рилски спортист получи дузпа за игра на Динчев с ръка в наказателното поле

ЦСКА: Анатолий Господинов, Васил Попов, Ангел Грънчов ( smqna.jpg 66-Николай Дичев), Виктор Райчев, Милен Кикарин, Петър Витанов, Самир Аясс ( smqna.jpg 52-Айкут Рамадан), Борис Галчев ( smqna.jpg 59-Станислав Маламов), Павел Головодов, Александър Александров, Костадин Хазуров
Резерви: Стоян Колев, Кирил Динчев, Николай Дичев, Йордан Йорданов, Айкут Рамадан, Станислав Маламов, Преслав Йорданов
Треньор: Христо Янев

____________.jpgРилски спортист: Красимир Гьорев, Йордан Йовев, Димитър Маврудиев, Тихомир Крумов, Васил Киров, Мариян Ловков, Виктор Колев, Виктор Младенов, Петко Петков (smqna.jpg14-Васил Канев), Янко Ангелов ( smqna.jpg 63-Кристиян Додов), Ивайло Захариев
Резерви: Борис Апостолов, Слави Митрев, Йоаким Ръсовски, Кристиян Додов, Спас Спасов, Васил Канев, Калоян Попов
Треньор: Петър Аджов