ЦСКА играе днес от 15:30 часа поредната си протоколна шампионатна среща. „Армейците“ посрещат Рилски спортист. Извън групата на „червените“ за мача днес останаха Божидар Чорбаджийски и Момчил Цветанов, на които е дадена почивка преди мача с Берое. Други от обичайните титуляри на Христо Янев пък ще останат на резервната скамейка, пише „Тема Спорт“.

Самоковлии ще гостуват за четвърти път в своята история на ЦСКА. Две от тези срещи са на ниво „А“ група - на 24 август 2002 г. и точно преди 9 години на 1 април 2007 г. Освен това отборите се срещат и в 1/8-финал за Купата на България на 7 декември 2002 г.

В тези двубои ЦСКА е безупречен - 3 победи при 11:0 голова разлика. Любопитното е, че първия гол за армейците срещу Рилски спортист в историята реализира настоящият треньор на 31-кратните шампиони Христо Янев.

Интересно е да се отбележи също, че двама от настоящите играчи на Рилецо са вкарвали на „армейците“, макар и в Самоков. Това са Васил Киров (40 г.) и Иван Гемеджиев (41 г.).