ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Ива Екимова и Филип Буков в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

ЦСКА разби Ботев (Враца) с 5:1 пред празни трибуни на стадион „Българска армия“ в двубой от последния 30-и кръг в efbet Лига и отново се доближи на точка от лидера Лудогорец преди старта на плейофите. "Армейците" празнуваха 75-годишен юбилей без публика заради наложено наказание от два мача, а Дюкенс Назон (21, 53, 75) блесна с хеттрик за успеха. Иван Турицов (15-дузпа) и Мено Кох (52) добавиха по още един гол, а за гостите се разписа Браян Мендоса (59).

Домакините без наказания Густаво Бусато и с Димитър Евтимов на вратата имаха инициативата през първата част, взимайки комфортен аванс преди почивката. След пропуски на Тобиас Хайнц в началото се стигна до нарушение на Диаго Фераресо срещу Маурисио Гарсес в наказателното поле и съдията Валентин Железов показа бялата точка. Иван Турицов се нае с изпълнението и в 15-ата минута прати топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:0. Шест минути след това Дюкенс Назон комбинира с Тобиас Хайнц, който центрира за Джонатан Линдсет, който отигра акробатичнто. Красимир Костов се намеси с помощта на гредата, но след добавка Назон се разписа за 2:0.

Гостите имаха шанс да намалят изоставането си в 27-ата минута, когато Браян Переа шутира от пряк свободен удар и топката падеше точно под гредата, но Димитър Евтимов отрази с вещина, а след центрирането от корнера не последва опасност пред вратата на ЦСКА. Десетина минути по-късно Переа проби през центъра и навлезе в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Енес Махмутович.

Малко преди края на първата част Тобиас Хайнц отне топката зад центъра и направи самостоятелен рейд до наказателното поле, а Красимир Костов спаси удара.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

След почивката домакините продължиха да натискат и в 52-ата минута направиха разликата класическа. Иван Турицов напредна по дясното крило и сви топката за Дюкенс Назон, който бе с гръб към вратата, но успя да се обърне и шутира, а Костов отби топката. Тобиас Хайнц центрира от корнера и Мено Кох засече с глава във вратата за 3:0. Секунди по-късно Маурисио Гарсес отне топката от защитниците на гостите, напредна и шутира, но Костав отрази. Последва добавка на Дюкенс Назон за 4:0.

В 59-ата минута Диого Барбоса проби през центъра и отклони за Браян Мендоса, който навлезе отдясно и с удар от малък ъгъл вкара за 4:1.

Добрата игра на домакините продължи и в 75-ата минута те вкараха пети гол във вратата на Красимир Костов. Джонатан Линдсет проби през центъра чрез дрибъл и подаде на Дюкенс Назон, който се справи с Диего Фераресо и шутира в долния десен ъгъл на вратата, оформяйки своя хеттрик за 5:1. До края темпото спадна и мачът се доиграваше.

След убедителния успех ЦСКА събра 73 точки на втората позиция и отново е на точка зад Лудогорец. Ботев (Враца) е 11-и с 28 точки.

ЦСКА - БОТЕВ (ВРАЦА) 5:1
1:0 Иван Турицов (15-дузпа), 2:0 Дюкенс Назон (21), 3:0 Мено Кох (52), 4:0 Дюкенс Назон (53), 4:1 Браян Мендоса (59), 5:1 Дюкенс Назон (75)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - Тобиас Хайнц стреля директно от пряк свободен удар, но прати топката над напречната греда.
5 - Хайнц центрира от корнер, след който Махмутович успя да достави топката в краката на Назон, след чийто удар топката премина на сантиметри от дясната греда.
13 - ДУЗПА за ЦСКА! Иван Турицов изведе Маурисио Гарсез на чисто положение в наказателното поле в 13-ата минута, а Диего Фераресо го спъна и Валентин Железов показа бялата точка.
15 - ГОООЛ за ЦСКА! Ивна Турицов реализира дузпата хладнокръвно в горния десен ъгъл за 1:0.
21 - ГОООЛ за ЦСКА! Дюкенс Назон удвои аванса на домакините с 15-ия си гол за сезона след добавка. Той комбинира с Тобиас Хайнц, който центрира за Джонатан Линдсет и последният отигра акробатичнто. Красимир Костов се намеси с помощта на гредата, а при добавката Назон вкара за 2:0.
27 - Браян Переа шутира от пряк свободен удар, но Димитър Евтимов отрази с вещина, а след корнера не се стигна до опасност пред вратата на ЦСКА.
38 - Браян Переа нахлу в наказателното поле на домакините и Енес Махмутович блокира удара му.
44 - Тобиас Хайнц проби от средата на терена до границата на наказателното поле и шутира, но Красимир Костов отрази удара му.
45 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме.
52 - ГОООЛ за ЦСКА! Тобиас Хайнц центрира от корнер и Мено Кох с глава насочи топката във вратата на Красимир Костов за 3:0.
53 - ГОООЛ за ЦСКА! Маурисио Гарсес се възползва от грешка в отбраната на гостите и пресече подаване, след което шутира, а Красимир Костов изби топката, но притичалият Дюкенс Назон направи добавка за 4:0.
59 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! Диого Барбоса проби през центъра и отклони за Браян Мендоса, който навлезе отдясно и с удар от малък ъгъл вкара за 4:1.
72 - Жираир Шагоян шутира от границата на наказателното поле, но ударът му премина покрай десния страничен стълб.
75 - ГОООЛ за ЦСКА!  Джонатан Линдсет проби през центъра чрез дрибъл и подаде на Дюкенс Назон, който се справи с Диего Фераресо и шутира в долния десен ъгъл на вратата, оформяйки своя хеттрик за 5:1.
90+2 - Край на мача! ЦСКА разби Ботев (Враца) с 5:1 и отново е на точка зад лидера Лудогорец преди плейофите.

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов – 22. Енес Махмутович, 4. Мено Кох , 6. Християн Петров – 19. Иван Турицов (К)  (6311. Лазар Туфегджич), 7. Джонатан Линдсет (8620. Радослав Живков), 10. Маурисио Гарсес, 15. Тибо Вион – 14. Тобиас Хайнц (6323. Жираир Шагоян) – 26. Марселино Кареасо (638. Станислав Шопов), 9. Дюкенс Назон  (7830. Дауда Бамба)
Резерви: 12. Алекс Божев, 5. Брадли де Нойер, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 16. Асен Дончев, 17. Бисмарк Чарлс, 20. Радослав Живков, 23. Жираир Шагоян, 30. Дауда Бамба
Треньор: Саша Илич

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов – 8. Диего Фераресо, 3. Мартин Кавдански, 4. Луис Соарес – 11. Момчил Цветанов, 24. Стефан Гаврилов (8230. Петко Ганев), 18. Диого Барбоса , 23. Браян Мендоса  (8222. Петър Кепов) – 10. Лукас Брамбила (719. Даниел Генов) – 14. Марко Мажуга (7116. Красимир Тодоров), 19. Браян Переа
Резерви: 34. Федерико Рубио, 6. Антонио Георгиев, 9. Даниел Генов, 15. Мирослав Маринов, 16. Красимир Тодоров, 21. Жан-Пиер да Силва, 22. Петър Кепов, 30. Петко Ганев, 37. Том Рапнуи
Треньор: Даниел Моралес

Стадион: "Българска армия"
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР