ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Черно море успя да eлиминира ЦСКА от турнира за Купата на България след победа с 2:1 в четвъртфинала на стадион "Българска армия". Интригуващият двубой беше белязан от попадение от дузпа след преглед с ВАР, както и от два автогола.

Атанас Илиев откри резултата в 51-ата минута с точно изпълнение от бялата точка. Наказателният удар беше отсъден след преглед с ВАР - заради игра с ръка на Брадли де Нойер в наказателното поле на "червените" след центриране отляво. В 66-ата минута "моряците" удвоиха преднината си след автогол на Тибо Вион. В добавеното време на срещата и Влатко Дробаров изпрати топката в собствената врата и ЦСКА стигна до почетен гол - 1:2.

"Червените" се бяха устремили към четвърти пореден полуфинал в турнира, но Илиан Илиев и футболистите му объркаха плановете им. "Моряците" се присъединиха към компанията на Локомотив (София) и Лудогорец, а утре предстои да се изиграе последният 1/4-финал: Арда - ЦСКА 1948.

ЦСКА започна тази вечер без голмайстора си Дюкенс Назон, който бе оставен на пейката от треньора Саша Илич. В атака "червените" разчитаха от първата минута на Браян Морено и Маурисио Гарсес.

Наставникът на "моряците" Илиан Илиев също предприе интересен ход в предни позиции. Гостите започнаха с двама тарани - Атанас Илиев и Исмаил Иса. Новото попълнение на варненци Мишаел Сантос остана на резервната скамейка за началото на мача.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Най-запомнящата се ситуация през първото полувреме беше в осмата минута, когато "моряците" направиха фрапантен пропуск. Александър Василев проби отляво, надбяга Юрген Матай, след което центрира остро към нахлуващия Алекс Фернандес, който бе изпуснат от защитата на ЦСКА и засече фронтално срещу Димитър Евтимов. За късмет на домакините топката прелетя над вратата.

Малко преди почивката Атанас Илиев направи неуспешен опит да се разпише с глава.

В 48-ата минута "моряците" поискаха дузпа за игра с ръка на Брадли де Нойер. Съдията Георги Димитров първоначално не реагира и остави играта да продължи, но получи сигнал от ВАР-асистентите си. След преразгледане на ситуацията той отсъди 11-метров наказателен удар. В 51-ата минута Атанас Илиев се разписа от дузпата и даде преднина на Черно море. За 28-годишния голмайстор, родом от Добрич, това бе първо попадение срещу ЦСКА в кариерата му.

В 66-ата минута шокът за домакините беше пълен. Тибо Вион си вкара автогол за 0:2. Живко Атанасов пусна дълъг пас към Васил Панайотов, Юрген Матай не успя да изчисти топката, Амос Юга я овладя, но бе притиснат от Панайотов и Алекс Фернандес. Бразилецът му я отне, навлезе в наказателното поле на домакините и центрира прострелно, а Вион заби топката във вратата на Димитър Евтимов.

В заключителните 20-ина минути "червените" изцяло доминираха. Появилият се като резерва Дюкенс Назон на два пъти уцели гредите на вратата на Иван Дюлгеров, а чак в добавеното време момчетата на Саша Илич успяха да намалят изоставането. В 93-ата минута Вион центрира в наказателното поле на Черно море, а Влатко Дробаров си отбеляза автогол с глава - 1:2. Това обаче не се оказа фатално за варненци, които ликуваха след последния съдийски сигнал и очакват жребия за полуфиналите, докато ЦСКА насочва сили изцяло върху битката за шампионската титла с Лудогорец.

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 1:2
0:1 Атанас Илиев (51-дузпа), 0:2 Тибо Вион (66-автогол), 1:2 Влатко Дробаров (90+3-автогол)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
2 - Мачът беше прекъснат за кратко за смяна на топката. Футболисти сигнализираха на съдията Георги Димитров, че тя е мека и едно от децата край терена подаде друга, която бе включена в играта.
8  Черно море пропусна да поведе. Александър Василев проби отляво, надбяга Юрген Матай, след което центрира остро към нахлуващия Алекс Фернандес, който бе изпуснат от защитата на ЦСКА и засече фронтално срещу Димитър Евтимов. За късмет на домакините топката прелетя над вратата.
20 - Гостите с претенции за дузпа за игра с ръка на Маурисио Гарсес в наказателното поле на "армейците". Такава имаше, но ръката бе прибрана до тялото му и съдията Георги Димитров правилно остави играта да продължи.
31 - Домакините отправиха първи удар към вратата на Черно море. Джонатан Линдсет шутира неточно в аут.
42  Нов шанс за "моряците". Алекс Фернандес изпълни два последователни корнера, при втория Атанас Илиев отклони с глава, стреляйки опасно покрай вратата на Евтимов.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
48  Гостите с претенции за дузпа за игра с ръка на Брадли де Нойер.
49   Играта е спряна за преглед на ситуацията с ВАР.
50   Дузпа за Черно море. Главният съдия Георги Димитров притича до монитора, прегледа ситуацията в наказателното поле на ЦСКА и посочи бялата точка. Реферът санкционира Де Нойер с жълт картон.
51  ГОЛ! Атанас Илиев даде преднина на варненци - 0:1. Опитният нападател реализира в левия ъгъл на Димитър Евтимов.
51 - За Илиев това е първи гол в кариерата срещу ЦСКА.
61  Атанас Илиев отстъпи място на Даниел Димов.
65  Саша Илич пусна в игра Жираир Шагоян и Дюкенс Назон, Християн Петров и Браян Морено излязоха.
66  АВТОГОЛ! Черно море поведе с 2:0 след автогол на Тибо Вион. Живко Атанасов пусна дълъг пас към Васил Панайотов, Юрген Матай не успя да изчисти топката, Амос Юга я овладя, но бе притиснат от Панайотов и Алекс Фернандес. Бразилецът му отне топката, след което навлезе в наказателното поле на домакините и центрира прострелно, а Тибо Вион заби топката във вратата на Димитър Евтимов.
71  ГРЕДА! Дюкенс Назон засече от воле центрирана отляво топка, която се отби в напречната греда.
79  ГРЕДА! Назон с нов шанс. Отново малшанс за национала на Хаити, който стреля, но право в лявата греда на вратата на Иван Дичевски.
80  Станислав Шопов и Бисмарк Чарлс също влизат в игра за домакините, заменените са Тобиас Хайнц и Джонатан Линдсет.
83  "Червените" поискаха дузпа за игра с ръка на Живко Атанасов. Съдията Георги Димитров санкционира Назон, който го репликира.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+3  АВТОГОЛ! ЦСКА намали изоставането - 1:2. Тибо Вион центрира в наказателното поле на Черно море, Влатко Дробаров игра с глава и изпрати топката в мрежата на Иван Дюлгеров.
90+5 - Край на мача. Черно море е на полуфинал след победа с 2:1 над ЦСКА в София.

ЦСКА:
 25.Димитър Евтимов, 2.Юрген Матaй (к), 5.Брадли де Нойер , 6.Християн Петров (65  23.Жираир Шагоян), 15.Тибо Вион , 7.Джонатан Линдсет (80  17.Бисмарк Чарлс), 10.Маурисио Гарсес, 14.Тобиас Хайнц (80  8.Станислав Шопов), 21.Амос Юга, 26.Марселино Кареасо, 28.Браян Морено (65  9.Дюкенс Назон
Резерви: 1.Густаво Бусато, 4.Мено Кох, 8.Станислав Шопов, 16.Асен Дончев, 17.Бисмарк Чарлс, 22.Енес Махмутович, 23.Жираир Шагоян, 30.Дауда Бамба, 9.Дюкенс Назон
Треньор: Саша Илич

ЧЕРНО МОРЕ:
25.Иван Дюлгеров, 6.Виктор Попов (90+2  32.Мартин Дичев), 3.Живко Атанасов, 28.Влатко Дробаров , 2.Цветомир Панов, 71.Васил Панайотов (к), 77.Стефан Велев, 11.Алекс Фернандес (86  10.Велислав Василев), 19.Александър Василев (90+2  35.Арлинд Дакай), 86.Исмаил Иса , 9.Атанас Илиев  (61  27.Даниел Димов)
Резерви: 22.Георги Георгиев, 35.Арлинд Дакай, 10.Велислав Василев, 27.Даниел Димов, 32.Мартин Дичев, 33.Мишаел Сантос, 4.Росен Стефанов, 29.Берк Бейхан
Треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Българска армия", София
Съдия: Георги Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР