ЦСКА спечели трудно с 1:0 домакинството си на Черно море от 18-ия кръг на efbet Лига и се доближи само на три точки зад лидера Лудогорец, който по-рано днес загуби с 2:3 от Локомотив (Пловдив). В герой за "червените" се превърна новото попълнение Жорди Кайседо, който дебютира с гол в българския шампионат. 23-годишният еквадорец, считан за заместник на преминалия в Ростов Али Соу, наказа с глава варненци в 68-ата минута, което се оказа достатъчно за тима на Бруно Акрапович да вземе трите точки.

Победата е осма поредна за ЦСКА в първенството. Тя идва в края на седмицата, в която всичко се въртеше около "червените", след като Гриша Ганчев и Юлиян Инджов анонсираха, че ще се оттеглят от клуба, и точно преди дербито за върха с Лудогорец. Очакваният с голям интерес мач е в Разград следващата събота (27 февруари от 15:00 часа).

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

През първото полувреме играта беше равностойна. В 9-ата минута много активният и в този мач Адалберто Пеняранда преодоля няколко футболисти на гостите и беше грубо фаулиран от капитана на Черно море Даниел Димов, за което съдията Радослав Гидженов му показа жълт картон. С изпълнението на прекия свободен удар се нагърби Тибо Вион, но изстрелът му профуча край дясната греда на вратата.

В 30-ата минута Бусато улови топката след удар на Димов. Пет по-късно Юрген Матей се намеси решително, спирайки опасна атака на "моряците", при която за топката дебнеше новото попълнение на варненци Зе Гомеш, привлечен преди дни от Бенфика.

След почивката футболистите на Акрапович заиграха по-добре и оказаха сериозен натиск. В 61-ата минута Пеняранда стреля към вратата на Иван Дюлгеров, който успя да спаси. В 68-ата Кайседо попадна в прегръдките на съотборниците си, откривайки резултата. Тиаго Родригес центрира отдясно, а на близката греда новото попълнение на ЦСКА надскочи Даниел Димов и с глава насочи топката в долния ляв ъгъл на Дюлгеров - 1:0.

До края нямаше други голови положения и "червените" прибавиха нови три точки към актива си, доближавайки се плътно зад Лудогорец точно преди дербито между двата отбора.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Жорди Кайседо (68)

Най-интересните моменти от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
4 - Силен изстрел на Родриго Енрике, топката прелетя над напречната греда на вратата на ЦСКА.
18 - Тибо Вион подаде на Жорди Кайседо, нападателят на ЦСКА надбяга Даниел Димов, но Иван Дюлгеров добре разчете идеята на еквадореца и излезе, за да изчисти в тъч с крак.
30 - Даниел Димов засече с глава, Бусато улови топката.
35  Юрген Матей се намеси решително след центриране отляво на Илиан Илиев. Играчът на ЦСКА спря подаването към Зе Гомеш, който беше на опасна позиция в наказателното поле на домакините.
37  Родриго проби на скорост отдясно, центрира към дузпата, където Петър Занев не успя да спре топката, тя попадна у Васил Панайотов, който стреля над целта.
42  Тиаго Родригес получи подаване от Пеняранда, но не успя да стреля по най-добрия начин, пращайки топката в аут.
45+1 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
61 - Удар на Пеняранда, Иван Дюлгеров не се намеси добре и не успя да улови топката, но за негов късмет нямаше играч в червено, който да направи добавка във вратата му.
68  ГОЛ! Жорди Кайседо открива головата си сметка за ЦСКА - 1:0! Тиаго Родригес центрира отдясно към близката греда на Дюлгеров, където новият нападател на "червените" надскочи Даниел Димов и вкара с глава.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+3  Кайседо отстъпва място на Иван Турицов.
90+4 - Край на мача. ЦСКА победи Черно море с 1:0.

PFC CSKA Sofia
ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 11.Петър Занев (к), 2.Юрген Матей , 28.Пламен Гълъбов , 18.Брадли Мазику, 20.Tиаго Родригес , 15.Тибо Вион , 21.Амос Юга, 9.Адалберто Пеняранда (88  5.Федерико Варела), 24.Джером Синклер (59  10.Георги Йомов), 30.Жорди Кайседо  (90+3  19.Иван Турицов)
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 5.Федерико Варела, 7.Енрике Рафаел, 8.Греъм Кери, 10.Георги Йомов, 19.Иван Турицов, 27.Мартин Смоленски
Треньор: Бруно Акрапович

ЧЕРНО МОРЕ: 25.Иван Дюлгеров, 6.Виктор Попов  (53  32.Maртин Дичев), 27.Даниел Димов (к) , 28.Влатко Дробаров, 2.Цветомир Панов, 71.Васил Панайотов (84  7.Родриго Вилела), 77.Стефан Велев, 10.Илиан Илиев, 23.Пабло Гарсия (68  29.Файсел Касми), 72.Родриго Енрике, 20.Зе Гомеш
Резерви: 25.Георги Георгиев, 5.Стефан Станчев, 29.Файсел Касми, 7.Родриго Вилела, 16.Денислав Ангелов, 32.Мартин Дичев, 88.Павел Георгиев
Треньор: Илиан Илиев

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация