ЦСКА се класира на финал за Купата на България. “Червените” изхвърлиха Литекс след победа с 2:1 в полуфинал. Двубоят се игра на стадион “Българска армия” пред около 11 хиляди зрители. В герой за ЦСКА се превърна Спас Делев, който реализира и двете попадения. За гостите точен бе Георги Миланов, който изравни за 1:1. Делев донесе успеха на домакините в 87-ата минута след щастливо попадение. След негов удар топката рикошира в крака на Пламен Николов и влетя във вратата на Виничиус.

ЦСКА се класира на финал за Купата за първи път от 2006 година. Именно тогава “червените” играха финал и спечелиха трофея след победа над Черно море.

"Червените" се завърнаха в своя дом - стадион "Българска армия" след почти едногодишно отсъствие. За последно отборът игра на този стадион на 9 май миналата година. При днешното завръщане феновете бяха на висота. Привържениците създадоха неповторима атмосфера, напълниха до краен предел Сектор "Г" и не спряха да подкрепят любимците си през цялото време. В Сектор "Г" бе разпънат и транспарант "На този стадион сме родени, на този стадион ще умрем".

Треньорът на “червените” Милен Радуканов направи две промени в стартовия състав. На мястото на контузения Костадин Стоянов в игра се появи Джузепе Акуаро, който ще си партнира с Апостол Попов. По двата фланга на защитата бяха титулярите Иван Бандаловски и Румен Трифонов. В средата на халфовата линия започнаха Тодор Янчев и Борис Галчев. По двете крила действаха Спас Делев и Грегъри Нелсън. В атака титуляр бе Мишел Платини, а зад него е Маркиньос.

През първото полувреме домакините от ЦСКА тотално надиграха противника си. “Червените” се възползваха от добрата игра на Спас Делев и Нелсън по двете крила и на много доброто задържане на топката от страна на Платини. Още в 7-ата минута Спас Делев пропусна да открие резултата. Маркиньос стреля от пряк свободен удар, Делев бе в малкото наказателно поле, но топката мина под крака му и не успя да я насочи към вратата. Четири минути след това отново Делев бе изведен в наказателното поле, но стреля в крака на вратаря Виничиус. В 12-ата минута Акуаро се озова в наказателното поле, но би в аут. Преди това обаче бе отсъдена игра с ръка на италианеца.

В 28-ата минута ЦСКА логично поведе с 1:0. След центриране на Нелсън отдясно, Спас Делев не успя да овладее добре в малкото наказателно поле. Виничиус се подлъга и падна на земята, опитвайки с крак да изчисти топката, тя обаче попадна в Делев, който я довкара във вратата. В 32-ата минута Маркиньос пропусна от чисто положение сам срещу стража на гостите. Бразилецът обаче се забави да стреля, а и бе затворен от Пламен Николов, след което изрита топката в аут. Четири минути след това Спас Делев пропиля нов шанс за “армейците”. Нападателят бе изведен сам срещу Виничиус, но вратарят на Литекс парира удара му. Въпреки грешката при гола единственият на ниво в състава на Литекс през първото полувреме бе вратарят Виничиус. Само заради намесите на бразилския страж “оранжевите” се отърваха само с едно попадение пасив през първите 45 минути. В 39-ата минута Виничиус на два пъти спаси вратата си от попадение. Тодор Янчев стреля, но вратарят отрази, след това Платини не успя да засече.

През второто полувреме играта на двата тима коренно се промени. ЦСКА заигра плахо и не притесняваше гостите. Тимът от Ловеч заигра доста по-добре, организира няколко интересни атаки. Светослав Тодоров и Барт пропуснаха от чисти ситуации.

В 52-ата минута Апостол Попов и Акуаро оставиха непокрит Барт, който с глава стреля опасно, но Караджов отрази. През вторите 45 минути домакините предадоха инициативата в средата на терена. Маркиньос изигра слабо второ полувреме, Борис Галчев също не бе на познатото ниво. В 59-ата минута Светослав Тодоров направи вторият най-голям пропуск. Берберович центрира отдясно, Тоди бе оставен непокрит и с глава не успя да намери очертанията на вратата. След средата на второто полувреме Литекс натисна и логично стигна до изравняване. В 69-ата минута Христо Янев центрира от корнер, Маркиньос увисна и не покри Георги Миланов, който с глава прониза Караджов за 1:1.

Три минути преди края на двубоя ЦСКА стигна до победното попадение. Маркиньос получи пас в наказателното поле, върна с пета към нахлуващия Спас Делев, който стреля, топката рикошира в крака на Пламен Николов и влетя във вратата на Литекс./БЛИЦ