ЦСКА надви гостуващия Пирин (Благоевград) с 1:0 в мач от петия кръг на efbet Лига и записа победа в първото си домакинство от началото на сезона, след като три от срещите на "червените" бяха отложени заради участието им в европейските клубни турнири. Жорди Кайседо (39) реализира единствения гол, а след почивката пропусна и дузпа. "Орлетата" завършиха мача в намален състав, след като в 42-ата минута Станислав Манолев бе изгонен заради удар в лицето на Тибо Вион, което предизвика грозни сцени и разправии на терена.

Треньорът на "армейците" Стойчо Младенов направи четири промени в своя състав в сравнение с избраниците му в първата среща срещу Виктория Пилзен в първия плейоф на Лигата на Конференциите. Тибо Вион игра на мястото на Иван Турицов, Християн Петров смени Брадли Мазику. Асен Дончев започна вместо Жеферсон, а Хамза Чатакович бе титуляр на мястото на Греъм Кери. Турицов и Мазику дори не бяха в групата за двубоя.

Преди началото на мача легендата Димитър Якимов получи почетен плакет, букет и подарък от ЦСКА в знак на уважение за своя 80-ти юбилей.

След спокойни начални минути Яник Вилдсхут шутира от пряк свободен удар в 15-ата минута, но право в ръцете на Петър Петров. Пирин създаде напрежение пред вратата на Густаво Бусато в 28-ата минута, когато Станислав Манолев навлезе в наказателното поле и шутира, но Бусато се намеси и изби в корнер. Секунди по-късно Светослав Дяков фаулира Вилдсхуд пред наказателното поле и получи жълт картон. В 32-ата минута Хамза Чатакович чукна топката към Тибо Вион, който шутира от разстояние, а Петър Петров изпусна топката и Жорди Кайседо направи сериозен пропуск с неточен удар.

В 39-ата минута Георги Йомов финтира защитник на границата на наказателното поле и центрира перфектно за Жорди Кайседо, който засече с глава и от близка дистанция се разписа за 1:0. Три минути след това "орлетата" останаха в намален състав, след като Станислав Манолев удари в лицето Тибо Вион и бе изгонен с втори жълт и червен картон, а това предизвика сериозна разправия на терена и грозни сцени. При напускането на терена Манолев отправи реплика към Амос Юга и това възпламени страстите. Съдията Димитър Димитров показа жълти картони на Станислав Костов, Амос Юга, както и на двамата треньори.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Пет минути след почивката Димитър Димитров свири дузпа за ЦСКА, след като Станислав Костов игра с ръка в наказателното поле. Ситуацията бе разгледана с ВАР, тъй като реферът първоначално не посочи бялата точка, но промени мнението си, а Жорди Кайседо пропусна дузпата, след като Петров спаси удара му. Вратарят на "орлетата" отчая Кайседо и в 58-ата минута, когато изби топката след диагонален удар на нападателя.

В 65-ата минута Пирин направи грандиозен пропуск, след като Красимир Станоев навлезе опасно в наказателното поле и шутира неточно над вратата. Четири минути по-късно Хамза Чатакович шутира силно от дистанция и топката разтресе напречната греда. Последваха неточни удари на Жеферсон и Амос Юга. В 86-ата минута Антон Карачанаков шутира от пряк свободен удар и Густаво Бусато спаси. Стражът на "армейците" се намеси и в добавеното време след удар на Стилиян Николов.

След успеха си ЦСКА е на шеста позиция с 6 точки от две срещи, а Пирин е 11-и с 3 пункта от четири мача.

ЦСКА – ПИРИН 1:0
1:0 Жорди Кайседо (39)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата
6 - Спокойни първи минути на мача и няма опасности пред двете врати
15 - Вилдсхут шутира от пряк свободен удар, но право в ръцете на вратаря Петров
20 - Юга получи пред наказателното поле и опита удар, а след рикошет топката мина встрани от вратата
28 - Станислав Манолев опита удар от границата на наказателното поле, а Бусато изби
32 - Чатакович чукна към Вион, който шутира и Петров изпусна топката, а Кайседо направи сериозен пропуск, отправяйки неточен удар
39 - ГОООЛ за ЦСКА! Георги Йомов финтира защитник на границата на наказателното поле и центрира перфектно за Жорди Кайседо, който засече с глава и от близка дистанция се разписа за 1:0
43 - Станислав Манолев получи втори жълт картон за удар без топка и Пирин остана в намален състав
44 - Разправиите на терена замалко да прераснат в бой, но в крайна сметка страстите се охладиха, а треньорите получиха официални предупреждения
45+3 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - ДУЗПА за ЦСКА! Станислав Костов игра с ръка в наказателното поле и след намесата на ВАР съдията посочи бялата точка
51 - Жорди Кайседо пропусна дузпата, след като вратарят Петър Петров отрази удара му
58 - Петър Петров отново се намеси решително след диагонален удар на Кайседо
65 - Пирин направи грандиозен пропуск, след като Красимир Станоев навлезе опасно в наказателното поле и шутира неточно над вратата
69 - ГРЕДА за ЦСКА! Хамза Чатакович шутира силно от дистанция и топката разтресе напречната греда
70 - Неточен удар на влезлия като резерва Жеферсон
72 - Амос Юга също не показа точен мерник с удара си към вратата на гостите
86 - Антон Карачанаков шутира от пряк свободен удар и Густаво Бусато спаси
90+3 - Густаво Бусато спаси удар на Стилиян Николов
90+5 - Край на мача! ЦСКА победи Пирин с 1:0 и записа втори успех за сезона

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион (66 3. Жеферсон), 26. Валентин Антов (К) , 2. Юрген Матей , 20. Християн Петров, 16. Асен Дончев , 21. Амос Юга , 10. Георги Йомов, 11. Хамза Чатакович, 30. Яник Вилдсхут (72 8. Греъм Кери), 9. Жорди Кайседо (66 17. Бисмарк Чарлс)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери, 23. Ахмед Ахмедов, 17. Бисмарк Чарлс, 6. Жуниор Нзила, 29. Томас Лам
Треньор: Стойчо Младенов

Пирин: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев, 3. Петър Занев, 31. Красимир Станоев, 18. Светослав Дяков, 11. Станислав Манолев , 71. Антон Карачанаков, 7. Мохамед Брахими, 29. Станислав Костов (74 25. Гурам Гощелиани)
Резерви: 1. Димитър Шейтанов, 25. Гурам Гощелиани, 44. Конър Хендерсън, 8. Орлин Старокин, 9. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 23. Ивайло Тодоров
Треньор: Уорън Фийни

София, стадион „Българска Армия“
Съдия: Димитър Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия