ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 1:0 в двубой от 14-ия кръг на Efbet лига.

Срещата на стадион "Българска армия" се игра без публика заради наказание на домакините, които първи имаха реална възможност да отбележат в 10-ата минута, но Вилдсхут пропусна.

Десет минути по-късно и ЦСКА 1948 имаше възможност да отбележи, но Бусато спаси опасен удар с глава на Димитър Пиргов.

След половин час игра резултатът вече беше открит, след като ЦСКА изпълни тъч, топката попадна у Юрген Матей, който разстреля Наумов от сериозна дистанция (1:0).

"Армейците" бяха близо до втори гол в 37-ата минута, в която Георги Йомов удари дясната греда на вратата на Наумов.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Втората част започна по-добре за гостите от ЦСКА 1948, но Галин Иванов и Крум Стоянов пропуснаха да изравнят в първия четвърт час на полувремето.

Последваха силни минути за домакините, които поискаха дузпа в 64-ата минута за фаул срещу Георги Йомов. Отново той беше замесен в опасна ситуация в 77-ата минута, в която Наумов спаси удара му, а секунда по-късно Йоан Баи пропусна да се разпише при добавката.

ЦСКА 1948 отговори с бомбен изстрел на Галин Иванов от фаул в 79-ата минута, а пет минути по-късно Йоан Баи направи втори сериозен пропуск, останал сам срещу Наумов.

Победата позволи на ЦСКА да се върне на втората позиция в класирането на точка пред Ботев (Пловдив), който е с три мача повече и на 7 точки и мач по-малко от лидера Лудогорец. ЦСКА 1948 пък е на 12-а позиция с 11 точки.

ЦСКА - ЦСКА 1948 1:0
1:0 Юрген Матей (30')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
8' Първи точен удар в мача. Амос Юга опита на обстрелва вратата на ЦСКА 1948, но ударът му беше твърде слаб.
10'  Ахмедов скочи за висока топка в наказателното поле, Наумов изби, но топката попадна у Яник Вилдсхут, който я прати високо над вратата.
19'  Галин Иванов центрира от фаул, последва удар с глава на Димитър Пиргов, а топката се насочи към горния десен ъгъл на Бусато, но вратарят плонжира и изби в корнер.
27'  Мазику и Юга комбинираха по лявото крило, последва удар и рикошет, но Наумов внимаваше и изби.
30'  ГОООООЛ за ЦСКА! Юрген Матей получи топката на близо 40 метра от вратата и нанесе топовен удар, спрял се в мрежата за 1:0.
37'  Грешка на Наумов при пас към съотборник, Георги Йомов го пресече и опита да стреля, но Георги Ангелов се хвърли в краката му и атаката приключи с корнер.
37'  ГРЕДА! Георги Йомов удари дясната греда с шут през куп от играчи.
39'  Галин Иванов нанесе силен удар по посока вратата на ЦСКА, но топката премина покрай гредата.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
47'  Галин Иванов овладя топката по чудесен начин и шутира от границата на наказателното поле, но стражът на домакините се намеси.
51'  Още една опасност пред Бусато! Крум Стоянов остана сам срещу вратаря на ЦСКА, който обаче умело скъси ъгъла и отрази.
59'  Иван Турицов проби по дясното крило и центрира остро, но няколко негови съотборници се разминаха с топката.
64'  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Георги Йомов падна в наказателното поле на ЦСКА 1948, но съдията Валентин Железов даде знак играта да продължи.
77'  Георги Йомов проби отдясно и стреля, Наумов отрази удара му с крак, а Йоан Баи стреля в аут от няколко метра.
79'  Силен удар на Галин Иванов от пряк свободен удар, но Бусато се намеси.
84'  Георги Йомов изведе Йоан Баи вдясно от вратата на ЦСКА 1948, но ударът му в далечния ъгъл премина покрай гредата.
90+2' Опасен удар на Марио Топузов извън наказателното поле, но топката премина над вратата.
90+3' Георги Йомов опита подобно изпълнение, но отново неточно.
90+4' Край на мача.

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей , 20. Карол Метс, 19. Иван Турицов (73 15. Тибо Вион) , 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 21. Амос Юга , 8. Греъм Кери (73  7. Йоан Баи) 10. Георги Йомов, 30. Яник Вилдсхут (62  24. Карло Мухар), 23. Ахмед Ахмедов  (30  14. Калоян Кръстев)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 28. Пламен Гълъбов, 5. Федерико Варела
Треньор: Стойчо Младенов

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 3. Димитър Пиргов , 6. Деян Лозев (46  7. Марио Топузов), 9. Денислав Ангелов (84  98. Валентин Йосков), 25. Георги Ангелов , 33. Галин Иванов, 20. Ангел Бастунов, 37. Емил Мартинов , 77. Крум Стоянов (65 10. Георги Русев) , 87. Симеон Петров, 18. Ивайло Чочев
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 8. Ивайло Климентов, 64. Владимир Гогов, 22. Димитър Илиев
Треньор: Николай Киров

Стадион: "Българска армия"
Съдия: Валентин Железов
Легенда - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия