ЦСКА не изпита никакви трудности при визитата си на Локомотив (Горна Оряховица) от 1/16-финалите за Купата на България. "Червените" спечелиха с категоричното 3:0 двубоя, игран на стадион "Локомотив".

С два гола за успеха се отчете Тони Уот (55',62'), а един добави Денис Давидов (20'), за когото това бе дебютно попадение  с екипа на столичани в първия му мач като титуляр.

Така "армейците", водени от Люпко Петрович, се класираха за 1/8-финалите на турнира, където тепърва ще очакват да научат името на съперника си.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Двубоят започна с видимо преимущество на "червените", които обаче не създаваха сериозни ситуации.

При първата си такава падна и първото попадение в срещата. Денис Давидов получи пас пред наказателното поле от Отабор, след което се измъкна от опеката на играч на домакините и със страхотен шут вкара топката в мрежата на Василев за 1:0.

Гостите от София продължиха с по-добрата игра от съперника и до края на полувремето създадоха още няколко добри възможности за гол, при едно от които Денис Давидов завъртя топката, но коженото кълбо се спря в гредата.

Така на почивката резултатът остана 1:0 в полза на ЦСКА.

Втората част започна вихрено за гостите и след само 10 минути игра от нея те вече водеха с 2 попадения. Греъм Кери центрира от пряк свободен удар, а Тони Уот отбеляза красив гол с плонж - 2:0.

Дори след втория гол "армейците" не отлепиха крак от педала на газта и продължиха да търсят попадения във вратата на домакините в днешния двубой. Това си каза думата и в 62-ата минута Тони Уот реши всичко в мача. Шотландският таран бе изведен от Тиаго, след което премина двама бранители и вратаря на "железничарите", за да отбележи на празна врата, оформяйки крайното 3:0.

До края ЦСКА можеше да отбележи още голове, но в крайна сметка до такива не стигна, а столичани се класираха в следващия етап на надпреварата.
КУПА НА БЪЛГАРИЯ - 1/16-ФИНАЛИ

Локо (Горна Оряховица) - ЦСКА 0:3
0:1 Денис Давидов (20'), 0:2 Тони Уот (55'), 0:3 Тони Уот (62')

Най-интересното от двубоя по минути:
1 - Начало на срещата.
5 - Без положения. Спокойни първи минути на двубоя в Горна Оряховица.
6 - ЦСКА изпълни корнер, след който се получи разбъркване, а Валентин Антов се оказа на земята. Реферът правилно не отсъди дузпа, а топката бе избита далеч от вратата на домакините.
8 - Малинов стреля от дистанция, но шутът бе блокиран от противников играч.
17 - Динамиката в играта се поуспокои и единоборствата зачестиха.
20 - ГОООЛ! ЦСКА открива резултата. Денис Давидов получи пас пред наказателното поле от Отабор, след което се измъкна от опеката на играч на домакините и със страхотен шут вкара топката в мрежата на Василев.
26 - Какъв шанс! Давидов получи хубав пас в наказателното поле от Мазику и завъртя топката по страхотен начин, но тя се отби в страничния стълб.
33 - Деян Христов от "железничарите" изпълни пряк свободен удар от сериозна дистанция, но изстрелът бе неточен.
35 - Добър шанс за ЦСКА. Пинто центрира на границата на наказателното поле за Мазику, който стреля над вратата.
36 - Давидов подаде на Тони Уот, който навлезе в наказателното поле и стреля, но шутът му бе блокиран в корнер.
45 - Край на първата част. Гостите имат преднина от 1 гол на полувремето.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на втората част.
50 - Домакините започнаха активно второто полувреме и създадоха няколко атаки, но до нещо по-сериозно не се стигна.
55 - ГОООЛ! ЦСКА удвоява резултата. Греъм Кери центрира от пряк свободен удар, а Тони Уот отбеляза хубав гол с плонж.
59 - Кери центрира от корнер, а Антов отигра с глава, но неточно.
62 - ГОООЛ! Тиаго отне топката в центъра на терена, пускайки топката на пътя на Тони Уот, който по брилянтен начин премина през двама бранители на домакините, след което излъга и стража на "железничарите", а след това направи най-лесното и отбеляза на празна врата.
70 - Опасен изстрел от пряк свободен удар на Кери е уловен от Василев.
79 - Страхотен шанс за домакините. Деян Христов си създаде хубаво положение и стреля, но стражът на ЦСКА Густаво Бусато спаси.
86 - Тони Уот можеше да отбележи хеттрик. Шотландецът спечели високата топка при центриране на Тиаго от корнер и изстреля топката с глава към горния десен ъгъл, а пред голлинията Ивайло Тодоров отклони в още един ъглов удар.
90+2 - Край на мача. ЦСКА е в следващия кръг за Купата на България.

Локомотив (Горна Оряховица): 33. Василев, 4. Харизанов, 23. Тодоров, 5. Минков, 77. Сандов (8410. Айкут Рамадан), 7. Райчев, 20. Пехливанов, 8. Славков (5925. Георги Янев), 9. Стефанов (5996. Георги Колев), 24. Чалъков, 18. Христов
Резерви: 14. Стефан Дафовски, 21. Атанас Фиданин, 16. Даниел Йорданов, 96. Георги Колев, 25. Георги Янев, 10. Айкут Рамадан, 27. Янислав Цачев

ЦСКАЦСКА: 13. Густаво Бусато (в), 16. Жанио Бикел, 26. Валентин Антов. 25. Раул Албентоса, 18. Брадли Мазику (633. Жеферсон Телес), 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов (к), 14. Вив Соломон-Отабор (832. Стойчо Атанасов), 8. Греъм Кери, 7. Денис Давидов (5620. Тиаго Родригес), 9. Тони Уот
Резерви: 30. Витаутас Черниаускас (в), 19. Иван Турицов, 2. Стойчо Атанасов, 3. Жеферсон Телес, 28. Пламен Гълъбов, 20. Тиаго Родригес, 22. Али Соу