ЦСКА спечели с 1:0 срещу Лудогорец в един от възловите мачове от 22-рия кръг на Елитната юношеска група до 17 години и по този начин върна интригата в шампионата. Единственото попадение на един от терените в "Царско село" реализира Мартин Нинов в 59-ата минута.

ЦСКА изнесе един от най-силните си мачове за сезона, особено през първото полувреме. Същото не може да се каже за лидера. През есента армейците играха силно и в Разград, но отстъпиха донякъде незаслужено с 0:1.

Днес двубоят започна динамично и двуостро, пише в репортаж viasport.bg. "Червените" имаха добра възможност, но първо игралият преди броени дни в контрола на мъжете Иван Ангушев се засуети, след което Методи Наумов и капитанът Кристиян Пешов не успяха да намерят път към вратата на гостите.

В 5-ата минута пък Лудогорец можеше да поведе. Гостите си подадоха добре топката в половината на ЦСКА, а Денислав Александров бе изведен очи в очи със Злати Златев, но не успя да го преодолее, стигна се до корнер. Това бе и най-чистата възможност за попадение на разградчани.

Нататък най-интересните събития се случиха пред рамката на "зелените". "Червените" по-лесно стигаха до вратата на противника, като цяло играта им вървеше. Особено активен бе десният фланг на атаката, откъдето напираха Наумов, Пешов, пък и крайният бранител Лъчезар Стоянов. Велизар Василев шутира в аут след пробив и центриране от въпросната зона.

В 18-ата Наумов направи учудващ пропуск, като не уцели опразнената врата след вдигната топка, този път отляво. Стигна се и до няколко разбърквания пред мрежата на гостите, най-често замесени в решителния момент бяха Василев и Ангушев.

А младшата на новия български евробоец последна имаше думата преди почивката - капитанът Венцислав Керчев от няколко метра стреля в аут с глава след центриране от свободен удар.

Лудогорец даде признаци за повече активност през вторите 40 минути. Гостите играха доста статично и губеха повечето единоборства преди антракта. А ЦСКА продължи с пропуските. За кой ли път Методи Наумов прати кълбото високо над дирека отблизо. Все пак в 59-ата ЦСКА поведе. Домакините пак пробиха отдясно, топката бе центрирана на непокрития Мартин Нинов, който опъна мрежата за 1:0.

До края на срещата не се случи почти нищо интересно. Действията бяха накъсани, игра се по-малко футбол. Възпитаниците на Христо Марашлиев отстъпиха инициативата, но добре успяха да затворят подстъпите към новия си вратар Злати Златев. Той бе човекът, който сътвори може би най-интересната ситуация в половината на домакините, когато излезе неразчетено и фаулира откъсващ се нападател. Отърва се само с жълт картон, защото не бе последен.

Лудогорци стигнаха единствено до няколко центрирания, днес липсваше стръв в редиците им. А сега ще чакаме с още по-голям интерес мачове за титлата като Лудогорец - Литекс (в следващия кръг), Лудогорец - Левски (в 25-ия)... ЦСКА пък гледа към възможно най-високо класиране. Сблъсъкът бе изгледан от много футболни хора, сред които Анатоли Нанков, помощник на Стойчо Младенов, национални селекционери, мениджъри, клубни шефове...

ЦСКА - Лудогорец 1:0
Мартин Нинов (59)

ЦСКА: Злати Златев, Никола Маджаров, Марио Василев, Михаил Шилдаров, Лъчезар Стоянов, Даниел Колев (Кристиян Кръстанов), Велизар Василев, Кристиян Пешов-капитан, Мартин Нинов (Йордан Марков), Методи Наумов (Аспарух Шамкалов), Иван Ангушев (Илиян Иванов);
Треньор: Христо Марашлиев

Лудогорец: Тодор Иванов, Венцислав Керчев-капитан, Кристиян Джамов, Преслав Петров, Даниел Гергов (Йордан Николов), Милко Чаушев (Петър Петров), Антонио Тошев (Иван Тодоров), Людмил Иванов, Мартин Кирилов, Томас Цвятков (Никола Цветанов), Денислав Александров;
Треньор: Атанас Димов

Съдии: Димитър Димитров (Перник), Георги Тодоров, Ивайло Милков (София);
Жълти картони: Никола Маджаров, Мартин Нинов, Злати Златев (ЦСКА); Преслав Петров, Денислав Александров, Иван Тодоров (Лудогорец)