ЦСКА направи 1:1 с полския Стал (Миелец) в първия си мач за 2022 г. Контролата на „армейците“, проведена в комплекс „Голд Сити“ в Алания, ще се запомни и с това, че братята Георги и Божидар Чорбаджийски играха един срещу друг през второто полувреме. Георги се появи в игра за „червените“ след почивката, а брат му беше на терена цял мач за поляците.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

„Червените“ бяха водени от помощник-треньора Анатоли Нанков, тъй като Стойчо Младенов лекува вирусно заболяване. Носителят на купата на България за миналия сезон заложи на две различни 11-орки през двете полувремена.

При единствената интересна ситуация през първата част ЦСКА откри резултата. В 27-ата минута нападателят Калоян Кръстев се разписа с глава, след като засече центриране на намиращия се на проби Мохамед Осмав от фаул отляво.

През втората част поляците натиснаха и успяха да изравнят 10 минути след подновяването на играта. Грешка в защитата на „армейците“ позволи на Коки Хинокино да се озове в чиста позиция и да стреля точно във вратата на Густаво Бусато.

В средата на второто полувреме двама играчи на ЦСКА получиха червените картони. От игра бяха отстранени Иван Турицов и Тибо Вион. Двамата бяха заменени от игралите през първата част Асен Дончев и Мохамед Осман.

В 79-ата минута Хамза Чатакович се оказа сам срещу вратаря на поляците след пас на Федерико Варела, но ударът му мина встрани от вратата. До края на мача не последваха нови голови ситуации.

Следващата контрола на ЦСКА в Турция ще се играе във вторник, когато съперник на „червените“ ще бъде австрийският Хартберг.

ЦСКА – Стал (Миелец) 1:1
1:0 Калоян Кръстев (27), 1:1 Коки Хинокио (55)

27 - ГОООЛ за ЦСКА! Калоян Кръстев е точен с глава след центриране на Мохамед Осман от фаул отляво
55 - ГОЛ! Стал изравни - 1:1. Поляците се възползваха от грешка в разиграването на "червените", топката стигна до Коки Хинокио, който стреля и реализира в мрежата на Густаво Бусато
65 - Червен картон за Иван Турицов за нарушение в центъра на терена. Вместо него в игра се завърна Асен Дончев
75 - Втори червен картон за ЦСКА. Този път отстранен от игра е Тибо Вион, а неговото място на терена се върна Мохамед Осман

ЦСКА (първо полувреме): Димитър Евтимов, Асен Дончев, Юрген Матай, Росен Божинов, Брадли Мазику, Жеферсон, Карло Мухар, Мохамед Осман, Яник Вилдсхут, Бисмарк Чарлс, Калоян Кръстев
ЦСКА (второ полувреме): Густаво Бусато, Алексис Коли, Мено Кох, Калоян Пехливанов, Иван Турицов, Амос Юга, Тибо Вион, Федерико Варела, Хамза Чатакович, Георги Чорбаджийски, Жорди Кайседо

Стал: Рафал Стронцек, Албин Гранлунд, Божидар Чорбаджийски, Матеуш Зиро, Кристиан Гетингер, Мачей Домански, Матеуш Мак, Максимилиан Ситек, Гжегож Томасиевич, Коки Хинокио, Аркадиуш Касперкиевич