ЦСКА разгроми казахстанския Шахтьор (Караганда) с 5:1 в предпоследната си контрола по време на зимния подготвителен лагер в Турция. Днес от 16:30 часа е последната проверка на „армейците“ срещу македонския Академия Пандев.

Мачът не започна добре за тима на Стойчо Младенов. Казахстанците откриха резултата още в петата минута, когато Николай Ковтадюк беше точен с глава след центриране на Ромди Муртазаев.

ЦСКА обаче организира истинско голово торнадо до края на първото полувреме. Първо Амос Юга изравни в 13-ата минута, когато се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Шахтьор след центриране на Греъм Кери. Девет минути по-късно Георги Йомов даде аванс на „армейците“, след като вкара изключително атрактивен гол директно от корнер.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В 32-ата минута Йомов покачи на 3:1. Българският национал наказа грешка на защитата и хладнокръвно прати топката във вратата на Игор Цуприков. В самия край на първото полувреме Амос Юга също се разписа за втори път. И този път попадението му падна след центриране на Кери.

Четвърт час след началото на второто полувреме ЦСКА получи правото да изпълни дузпа. Иван Турицов беше съборен в наказателното поле на казахстанския тим и сам отбеляза от бялата точка. Шахтьор (Караганда) успя единствено да стигне до удар в гредата на Токтар Жангилишбай малко преди края.

Така ЦСКА продължава без загуба по време на лагера си в Турция. Преди това „червените“ изиграха направиха равенство със Стал Миелец (1:1) и победиха Динамо (Москва) с 3:1. На 26 януари тимът на Стойчо Младенов проведе двустранна игра, след като проверката с австрийския Хартберг пропадна заради лошото време в Турция. С мача срещу Академия Пандев по-късно днес приключва подготовката на отбора на турска територия.

След завръщането си в България и преди началото на пролетния дял от шампионата, „армейците“ ще проведат още две проверки – срещу втородивизионния Литекс и срещу елитния Царско село. Първият официален мач на ЦСКА за пролетта е на 13 февруари, когато ще се изиграе отложения двубой от 5 кръг на efbet Лигата срещу Локомотив (София). Седмица по-късно „червените“ гостуват на Славия в среща от 20 кръг.

ЦСКА – ШАХТЬОР (КАРАГАНДА) 5:1
0:1 Николай Ковтадюк (5), 1:1 Амос Юга (13), 2:1 Георги Йомов (24), 3:1 Георги Йомов (32), 4:1 Амос Юга (45), 5:1 Иван Турицов (63-дузпа)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матай (к), 4. Мено Кох, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон Телес, 8. Греъм Кери, 21. Амос Юга, 30. Яник Вилдсхут, 10. Георги Йомов, 17. Бисмарк Чарлс.

Шахтьор: 78. Игор Цуприков, 55. Иван Граф, 29. Тимур Досмангабетов, 8. Стефан Букарац, 27. Владимир Хозин, 44. Един Рустемович, 88. Рохер Каняс, 15. Джордже Чосич, 25. Ромди Муртазаев, 10. Николай Ковтадюк, 3. Кирил Маляров

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ
5 - ГОЛ! Съперникът на ЦСКА откри резултата. Николай Ковтадюк беше точен с глава след центриране на Муртазаев отляво
13 - ГОООЛ! Амос Юга изравни за "армейците". Той се разписа при разбъркване във вратарското поле на казахстанския тим след центриране на Греъм Кери отдясно
24 - ГОООЛ! Георги Йомов даде аванс на ЦСКА, след като беше точен директно от корнер. Той изпълни отдясно на вратата и така фалцира топката, че влезе в далечния горен ъгъл на Цуприков
32 - ГОООЛ! Втори гол за Йомов. Българският национал се възползва от неумела намеса са Досмангабетов и с лекота преодоля вратаря на съперника
45 - ГОООЛ! Втори гол и за Амос Юга, който се разписа след центриране отдясно на Греъм Кери от фаул