ЦСКА победи с минималното 1:0 австрийския Аустрия Кернтен в контрола, играна в турския курорт Анталия. Единственото попадение реализира Даниел Панку в 72-ата минута. Това бе трета проверка за “червените” в Анталия, след като в първата среща победиха румънския Политехника (Яш) с 3:0, а след това паднаха от Волга (Новгород) с 0:1.

За първи път от началото на зимната подготовка в игра се появи вратарят Здравко Чавдаров, който бе титуляр. Стражът получи контузия на старта на подготовката и не успя да вземе участие в нито една от контролите до момента. До средата на първото полувреме и двата тима не предложиха нищо интересно и играта бе скучна. В 19-ата минута Иван Иванов сгреши, подари топката в краката на Леонард Кауфман, но след удара му, Чавдаров улови.

В 35-ата минута Виданов центрира отдясно, Спас Делев получи пред малкото наказателно поле, но не успя да шутира. В следващата минута Петре стреля от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри над вратата. В 41-ата минута дойде и най-сериозният пропуск за “червените”. Платини центрира отляво, Иван Стоянов получи топката и от десетина метра не уцели вратата.

През второто полувреме играчите на ЦСКА оказаха сериозен натиск и редуваха атаки пред вратата на Аустрия Кернтен. В 48-ата минута Петре с диагонален удар застраши австрийската врата, но топката излезе в аут. В 56-ата минута Тодор Янчев имаше шанс, но си поведе дълго топката в наказателно поле и вратарят Шранц излезе и улови. В 60-ата минута Спас Делев центрира отдясно, Тодор Янчев с глава стреля в аут.

В 72-ата минута натискът на “червените” най-после даде резултат. Румен Трифонов напредна отляво, влезе в наказателното поле и върна към Панку, който от границата на полето с удар от въздуха разстреля вратаря на Аустрия Кернтен.

До края на мача австрийците имаха лек натиск, но така и не стигнаха до изравнително попадение.

Следващата контрола на ЦСКА е в събота срещу руския гранд Спартак (Москва)./БЛИЦ

ЦСКА - Аустрия Кернтен 1:0
1:0 Даниел Панку (72)

Съставът на ЦСКА: 1.Здравко Чавдаров (46 - Иван Караджов), 2.Павел Виданов (72 - Орлин Орлинов), 15.Иван Иванов, 29.Игор Митрески, 4.Коста Стоянов, 21.Коста Янев (46 - Тодор Янчев), 14.Светослав Петров, 77.Спас Делев,17.Флорентин Петре (62 - Йордан Тодоров), 73.Иван Стоянов (46 - Даниел Панку), 22.Мишел Платини (46 - Димитър Илиев)