ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Вижте прогнозите на Ивайло Ангелов и DJ Теди Джорджо за крайния резултат от мача!

Лидерът Локомотив (Пловдив) отстъпи на ЦСКА с 0:2 на стадиона в парк „Лаута“ в последен мач от 12-ия кръг и допусна първа загуба от началото на сезона в efbet Лига. Навлезлият във форма Майкъл Естрада (20) вкара първия гол, но в края на двубоя се контузи и бе принудително заменен от Станислав Шопов. Дюкенс Назон (39) удвои, а в добавеното време на първата част пропусна и дузпа. Въпреки това „червените“ спряха „смърфовете“ да изравнят рекорда си от 14 срещи без загуба за първенство през сезон 2003/04.

"Армейците" доминираха тотално през първата част, в която домакините успяха да отправят само един и при това неточен удар. Гостите не успяха да материализират превъзходството си в 15-ата минута, когато Майкъл Естрада бе на чиста позиция в наказателното поле и отправи мощен удар, но направи шокиращ пропуск, а кълбото прелетя встрани от вратата на "смърфовете". Пет минути след това "червените" все пак поведоха, след като организираха страхотна атака, при която Линдсет намери по великолепен начин Майкъл Естрада, който забоде топката във вратата за 0:1. Малко след това Естрада бе изведен очи в очи с вратаря, но прати топката в напречната греда.

В 26-ата минута "смърфовете" организираха единствената си добра атака за първата част, а Георги Минчев бе намерен в зоната около пеналтерията и шутира веднага, но не успя да уцели вратата от чиста позиция. Пет минути по-късно сам срещу вратаря се озова Дюкенс Назон, който отправи много мощен удар, но Хоркаш блесна с феноменално спасяване.

В 39-а минута Майкъл Естрада отне топката, като навлезе в наказателното поле и отклони към Дюкенс Назон, който се разписа на опразнената врата за 0:2. В последната минута на редовното време Ангел Лясков извърши лекомислено нарушение в наказателното поле, като бе отсъдена дузпа, а с изпълнението се нагърби с Дюкенс Назон, който шутира в центъра на вратата, но Хоркаш спаси с левия крак.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Малко след почивката Назон бе изпуснат от противниковата защита, отскубна се и отправи удар по тревата, но Хоркаш пак спаси. В 59-ата минута Марселино Кареасо падна лошо на терена при единоборство с Ангел Лясков и се контузи, което наложи принудителна смяна и на негово място влезе Тибо Вион. Две минути по-късно Майкъл Естрада бе изведен на чиста позиция, но вместо да завърши сам реши да отклони към Дюкенс Назон, който успя да се разпише, но попадението бе отменено поради засада.

В 77-а минута Майкъл Естрада и Дюкенс Назон отново взаимодействаха по великолепен начин, а последният реши да стреля в близкия ъгъл, но Хоркаш направи поредното си спасяване. Малко след това Алфа Конте намери празното пространство и шутира отдалеч над напречната греда на Бусато. В 83-ата минута с контузия терена напусна навлизащият във форма Майкъл Естрада, а на негово място влезе Станислав Шопов.

Четири минути преди изтичането на редовното време Алфа Конте центрира към Георги Минчев, който обаче закъсня и не можа да уцели топката, която Бусато изби, тя летеше към Петър Андреев, който понечи да я отиграе, но не успя и се блъсна с бразилския вратар, който първоначално изглеждаше, че изпита някакъв проблем, но всички със здравословното му състояние беше наред.

Въпреки загубата „смърфовете" са лидери във временното класиране с 29 точки преди визитата на Черно море в следващия кръг. "Червените" излязоха трети 21 точки и мач по-малко, а в събота срещат Левски в голямото дерби на България.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА 0:2
0:1 Майкъл Естрада (20), 0:2 Дюкенс Назон (39)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
4 - Марселино Кареасо нанесе изстрел от дистанция, който Динко Хоркаш улови без проблеми.
13 - Майкъл Естрада бе изведен сам срещу Динко Хоркаш, а хърватският страж застана добре и изби, но еквадорецът бе в засада и дори да се бе разписал, попадението нямаше да бъде зачетено.
14 - Джонатан Линдсет отправи нелош удар, който обаче излезе в аут.
15 - Локомотив сбърка при изнасянето при удара от вратата, Евандро подари топката на Майкъл Естрада, който от изключително чиста позиция очи в очи с Хоркаш не успя да намери очертанията на вратата му.
20 - ГОООЛ за ЦСКА! Майкъл Естрада получи извеждащо подаване от Джонатан Линдсет, озова се очи в очи с Хоркаш и този път с красив удар в близкия ъгъл се разписа за 0:1.
24 - ГРЕДА за ЦСКА! Естрада бе изведен на границата на наказателното поле от Тобиас Хайнц и от въздуха нанесе удар в горната греда, но останаха съмнения за засада, каквато не бе отсъдена.
26 - Бабакар Дион навлезе в наказателното поле и подаде успореден на голлинията пас към Георги Минчев, който нанесе първия удар на сметката на "смърфовете", но топката премина над вратата на Бусато.
31 - Дюкенс Назон бе забравен от отбраната на Локомотив във вратарското наказателно поле, хаитянинът се опази от засадата и нанесе тежък удар, който Хоркаш отрази с вещина.
39 - ГОООЛ за ЦСКА! Майкъл Естрада отне топката от Ефе Али, подаде към Дюкенс Назон, а той на празна врата вкара за 0:2.
45 - ДУЗПА за ЦСКА! Ангел Лясков препъна Дюкенс Назон в наказателното и не останаха съмнения за съдията да посочи бялата точка.
45+2 - Дюкенс Назон пропусна дузпата, след като би в средата на вратата и Динко Хоркаш спаси с левия си крак.
45+4 - Край на първата част!
.................................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Евандро пробва късмета си от далечна дистанция, но не затрудни Густаво Бусато, който улови първия точен удар към вратата си.
49 - Амос Юга изведе Дюкенс Назон в наказателното поле, той преодоля Ефе Али, но нанесе слаб удар към вратата и Хоркаш спаси.
59 - Марселино Кареасо падна лошо на терена при единоборство с Ангел Лясков и се контузи, което наложи принудителна смяна и на негово място влезе Тибо Вион.
62 - Дюкенс Назон се отскубна от отбраната на Локомотив, навлезе в наказателното поле и комбинира с Майкъл Естрада, който на празна врата прати топката в мрежата, но попадението не бе признато заради засада на хаитянина.
70 - Енес Махмутович засече с глава центриране отляво, но не успя да натисне добре топката и я прати вдясно от вратата на домакините.
78 - Дюкенс Назон получи в наказателното поле и веднага шутира, но Хоркаш спаси с крак.
81 - Алфа Конте шутира отдалеч над вратата на Густаво Бусато.
86 - Конте центрира към Георги Минчев, който обаче закъсня и не можа да уцели топката, която Бусато изби. Тя летеше към Петър Андреев, който понечи да я отиграе, но не успя и се блъсна с бразилския вратар.
90+8 - Край на мача! Локомотив (Пловдив) загуби от ЦСКА с 0:2 за първо поражение през сезона.

Локомотив (Пловдив): 23. Динко Хоркаш (К) – 44. Ангел Лясков , 12. Ефе Али , 4. Мартин Паскалев, 71. Оливиер Камдем, 6. Христо Иванов (5999. Лео Сена), 21. Евандро (7422. Ивайло Иванов), 10. Джовани (7314. Димитър Илиев), 7. Бабакар Дион (5911. Петър Андреев), 17. Алфа Конте, 9. Георги Минчев
Резерви: 81. Кристиан Томов – 11. Петър Андреев, 14. Димитър Илиев, 15. Аксел Велев, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 33. Георги Каракашев, 99. Лео Сена
Треньор: Александър Томаш

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 17. Емануел Шакич, 19. Иван Турицов , 7. Джонатан Линдсет, 26. Марселино Кареасо  (5915. Тибо Вион), 14. Тобиас Хайнц (90+14. Мено Кох), 21. Амос Юга (К), 29. Майкъл Естрада (838. Станислав Шопов), 9. Дюкенс Назон , 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров
Резерви: 25. Димитър Евтимов – 4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 10. Жираир Шагоян, 11. Матиас Фаетон, 13. Браян Кордоба, 15. Тибо Вион, 20. Асен Дончев
Треньор: Нестор Ел Маестро

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Станимир Тренчев
ВАР: Ивайло Стоянов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР