ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

ЦСКА и Черно море не излъчиха победител в интригуващ мач от 3-ия кръг на "А" група, завършил при 0:0. Така в трети пореден двубой "червените" записват равенство и все още не познават вкуса на победата през новото първенство. Водените от Георги Иванов-Гонзо "моряци" пък само могат да бъдат доволни от спечелената точка при гостуването на негостоприемния за него стадион "Българска армия". След ремито Черно море има 2 точки в актива си.

Избраниците на Стойчо Младенов повече заслужаваха победата тази вечер, като в 28-ата минута Марсиньо удари греда след изпълнение на пряк свободен удар, а малко преди почивката гол на Емил Гъргоров не бе зачетен заради нарушение на Бруно Морейра срещу Александър Александров.

За домакинството на Черно море Младенов направи няколко корекции в титулярната си единайсеторка в сравнение със състава, с който започна при равенството 1:1 срещу Берое в миналия кръг. Повторен дебют с червената фланелка направи Валентин Илиев, който изведе "армейците" с капитанската лента, след като ден преди двубоя получи разрешение да играе за ЦСКА. Първи мач за сезона изигра и Ангел Грънчов, а извън състава този път останаха Венцислав Василев и Апостол Попов. Апата влезе на смята в края, когато зае мястото на контузения Валентин Илиев. Другите козове на Младенов срещу Черно море бяха Николай Дюлгеров, появил се в началото на втората част на мястото на Ревсон Кордейро, който заедно с Бруно Морейра започна и в този двубой.

През вторите 45 минути в игра влезе и Омар Косоко. По този начин тъмнокожият футболист от Бенин записа официален дебют за ЦСКА. Косоко игра в последния половин час от двубоя, като успя да се включи добре и значително да освежи атаката на "армейците". И той обаче не помогна за промяната на резултата и така ЦСКА не можа да победи в трети пореден мач от новото първенство. Героят от гостуването в Стара Загора - талантът Григор Долапчиев, остана само зрител на срещата с Черно море.

Георги Иванов-Гонзо също като Младенов беше предприел няколко промени. Невъзстановеният напълно капитан Георги Илиев остана на пейката, като се появи в края на двубоя. Мястото му сред титулярите зае юношата на "моряците" Бекир Расим. Титулярите от мача със Славия (0:0) в миналия кръг Даниел Младенов и Симеон Райков също влязоха в ролята на резерви, а Кирил Котев застана в центъра на отбраната до Александър Александров, който изведе варненци с капитанската лента.

Пред "червените" се откри първата възможност в мача, но слаб удар на Гъргоров бе уловен без проблем от Георги Китанов. В 8-ата минута бившият играч на ЦСКА Даниел Георгиев проби отдясно и центрира, юношата Бекир Расим бе оставен сам в наказателното поле на домакините и засече с глава, но топката излезе в аут.

Малко след това удар на тъмнокожия нападател на "моряците" Бакари също не намери целта. В 28-ата минута Марсиньо изпълни много добре пряк свободен удар от над 25 метра, топката летеше към долния ляв ъгъл на Китанов, но за късмет на варненци се отби в лявата греда, след което бранител изчисти в корнер. След изпълнението му Гъргоров засече от въздуха центрирането, но в аут.

В 44-ата минута "армейците" все пак стигнаха до гол, но той не бе зачетен от рефера Георги Йорданов. След центриране отляво Бруно Морейра изблъска в гръб Александър Александров, който падна, а в същото време Гъргоров реализира с глава, но вече бе прозвучал сигнала на рефера.

Избраниците на Стойчо Младенов започнаха активно второто полувреме и притиснаха съперника в собствената му половина. Домакините обаче разчитаха предимно на центрирания, от които нямаше резултат, а и Китанов беше на висота в ситуациите, в които "червените" го застрашаваха.

В 53-ата минута Марсиньо стреля от около 30 метра, но стражът на Черно море улови. В 56-ата Стенли Окоро отправи удар към Томаш Черни, но чехът бе сигурен в намесата си. Четири минути по-късно дебют за ЦСКА направи Омар Косоко, който още с първото си докосване застраши Китанов, но младокът за пореден път спаси вратата си.

В следващите минути пред гостите се откриха положения, от които те можеха да стигнат до трите точки. Първо Окоро направи опит да се разпише от фаул. Ударът му обаче бе отразен от Черни. В 84-ата минута Михаил Венков стреля по диагонала, но чешкият страж на ЦСКА отново бе на висота. Секунди по-късно вратарят показа отличен рефлекс след удар на влезлия като резерва Симеон Райков. Заключителните минути на двубоя бяха за избраниците на Стойчо Младенов, които бяха мощно окуражавани от привържениците си.

Силен удар на Бруно Морейра обаче беше боксиран от Китанов, след това Марсиньо нанесе неточен изстрел, както и Ивайло Чочев пробва неуспешно мерника си и така срещата приключи при нулево равенство.

Още следващия кръг пред ЦСКА предстои нов тежък двубой - гостуване на шампиона Лудогорец - на 10 август (събота) от 21:00 часа. Черно море, който също като "червените" е без победа до момента в новото първенство, ще направи опит да вземе първите си три точки в домакинството на Локомотив (Пловдив) - също на 10 август, но от 18:00 часа на "Тича".

Mачът по минути - ТУК!

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 0:0

ЦСКА: 12.Томаш Черни, 6.Джаксън Менди, 25.Ангел Грънчов, 14.Валентин Илиев (к) (77-19.Апостол Попов), 11.Неманя Милисавлевич, 22.Бруно Морейра, 31.Ревсон Кордейро (46-8.Николай Дюлгеров), 18.Ивайло Чочев, 10.Марсиньо, 71.Антон Карачанаков (60-20.Омар Косоко), 23.Емил Гъргоров
Резерви: 92.Стоян Колев, 8.Николай Дюлгеров, 9.Християн Кировски, 19.Апостол Попов, 20.Омар Косоко, 21.Венцислав Василев, 45.Григор Долапчиев
Треньор: Стойчо Младенов

cherno_more.JPG
ЧЕРНО МОРЕ
: 33.Георги Китанов, 5.Стефан Станчев, 6.Кирил Котев (50-55.Росен Колев), 15.Александър Александорв (к), 4.Михаил Венков, 3.Даниел Георгиев, 7.Бекир Расим (75-21.Георги Илиев), 10.Тодор Паланков, 9.Бакари (70-11.Симеон Райков), 14.Георги Божилов, 20.Стенли Окоро
Резерви: 1.Емил Михайлов, 55.Росен Колев, 25.Сашо Александров, 8.Еденилсон Бергонси, 11.Симеон Райков, 21.Георги Илиев, 23.Даниел Младенов
Треньор: Георги Иванов