ЦСКА победи Славия с 3:1 на стадиона в квартал “Овча купел” в мач от 27-ия кръг на “А” група. Това бе втори пореден сериозен успех за “червените” след този над Литекс през седмицата с 1:0. След спечелените три точки "армейците" изместиха Локомотив (София) от второто място, но "железничарите" са с мач по-малко.

Попаденията за ЦСКА реализираха Елиот Гранден от дузпа, Спас Делев и капитанът Тодор Янчев, който донесе победата над ловчанлии преди няколко дни. Почетният гол за Славия отбеляза Николай Вълев.
“Армейците” изнесоха едно от най-силните си първи полувремена. Те атакуваха постоянно и създадоха куп положения. Най-дейни бяха двете крила Румен Трифонов и Елиот Гранден, които постоянно тормозеха защитата на “белите”. Още в 4-ата минута Гранден не успя да засече подаване в наказателното поле и вратарят на домакините Мболи улови.

В 10-ата минута французинът центрира, но Трифонов стреля с глава в аут. Две минути след това отново Румен Трифонов напредна отляво, но стреля от външната страна на вратата. В 16-ата минута Галчев центрира отдясно, Томаш задържа за фланелката Румен Трифонов, а след това друг защитник събори на земята Руи Мигел. Реферът Христо Ристосков обаче не даде дузпа в полза на ЦСКА.

В 25-ата минута обаче съдията посочи бялата точка в полза на ЦСКА. Виновник за дузпата бе Александър Томаш, който при центриране към Гранден задържа нападателя за фланелката. Френският нападател реализира от бялата точка за 1:0. В 27-ата минута Тодор Янчев влезе в наказателното поле, но стреля слабо и вратарят на Славия улови.

В 38-ата минута бе първата опасност пред Иван Караджов. Жуниньо напредна отляво, освободи се от Апостол Попов, но сгреши при последното подаване към нахлуващия Тодор Колев. В 39-ата минута Румен Трифонов направи поредния си пробив отляво, центрира, но Мболи улови. Три минути след това отново халфът напредна, центрира, но в последния момент Йордан Петков изчисти в корнер.

През втората част “червените” имаха тотален превес и пропуснаха куп положения. В 53-ата минута Спас Делев направи 2:0, след като се появи в игра на мястото на Румен Трифонов няколко секунди преди това. Нисичкият нападател получи пас пред наказателното поле, стреля и от крака на Ренет, топката заблуди Мболи, след което влетя във вратата. В 55-ата минута Спас Делев можеше да вкара нов гол, но не успя да стигне до топката в наказателното поле. В 64-ата минута Павле Попара центрира в наказателното поле на ЦСКА, никой не игра с топката, Караджов бе изненадан, но все пак изби в корнер.

В 67-ата минута Тодор Янчев реализира за 3:0. Гранден получи топката вдясно в наказателното поле, финтира Йордан Петков и подаде на Янчев, който от няколко метра вкара второто си попадение в рамките на няколко дни.

Две минути след това домакините намалиха на 1:3 след гол на влезлият като резерва Николай Вълев. В 72-ата минута Галин Иванов можеше да реализира, но пропусна останал сам срещу Иван Караджов. До края на двубоя нямаше чисти положения и едва в 92-ата минута Йордан Минев опита нещо интересно. Той получи топката вдясно в наказателното поле и с параболичен удар прехвърли Мболи, но и вратата./БЛИЦ

Славия - ЦСКА 1:3
0:1 Елиот Гранден (26-дузпа), 0:2 Спас Делев (52), 0:3 Тодор Янчев (67), 1:3 Павле Попара (69)