ЦСКА разби Сливнишки герой с 6:1 в контрола, която се игра на стадион “Българска армия”. С два гола се отличи Мишел Платини, а по един добавиха Жуниор Мораес от дузпа, Грегъри Нелсън, Александър Якимов и юношата Марин Маринов. Босовете от “Титан” Димитър Борисов и Иво Иванов изгледаха двубоя в компанията на новия главен мениджър Драголюб Симонович, както и румънския мениджър Джовани Бекали. По-рано БЛИЦ ви информира, че присъствието на агента Бекали не е случайно. Той е в Борисовата градина, за да преговаря за трансфера на Жуниор Мораес от ЦСКА под наем в Стяуа.

Мениджърът на ЦСКА Милен Радуканов заложи на титулярен състав с изключение на футболистите, които са в младежкия и мъжки национален отбор. Треньорът привика и няколко юноши, които тренират с мъжкия състав в последните няколко дни.

В първите десетина минути нямаше голови положения. В 15-ата минута централният защитник на ЦСКА Денис Халилович направи груба грешка, Хаджиев му открадна топката и със силен удар вкара за гостите от Сливнишки герой. В 19-ата минута Грегъри Нелсън направи чудесен пробив по дясното крило, мина през няколко защитника на противника и подаде към Мишел Платини, който изравни за 1:1. Две минути по-късно Адемар отправи хубав удар, който вратарят на Сливнишки герой Янаки Димитров не успя да отрази, Жуниор Мораес стигна до топката и беше фаулиран от стража. Бразилският нападател беше точен от дузпата за 2:1 в полза на ЦСКА.

В 25-ата минута Нелсън пусна надясно към Платини, който опита с едно докосване да намери Мораес, но не се получи. В 27-ата минута младият бранител Младен Люсков подаде от дълбочина към Грегъри Нелсън, който надбяга противниковата отбрана и реализира за 3:1. В 34-аат минута Иван Караджов демонстрира добър рефлекс и спаси удар от близо на Даниел Шмедин.

На полувремето Милен Радуканов направи шест промени в състава си. В игра се появиха резервният вратар Благой Макенджиев, Борис Галчев, Ангел Грънчов, Тодор Янчев, Антон Карачанаков и Алексндър Якимов. В 60-ата минута Румен Трифонов напредна отляво и центрира в наказателното поле на Сливнишки герой, където Мишел Платини засече с глава за 4:1. Малко след това Платини и Мораес бяха заменени от младите надежди Мартин Маринов и Богомил Христов. В 83-ата минута Александър Якимов вкара за 5:1, а в 87-ата минута Мартин Маринов с плътен удар извън наказателното поле оформи крайния резултат – 6:1 за ЦСКА.

ЦСКА - СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ 6:1
0:1 Хаджиев (15), 1:1 Платини (19), 2:1 Мораес (22-дузпа), 3:1 Нелсън (27), 4:1 Платини (60), 5:1 Якимов (83), 6:1 Маринов (87)

ЦСКА: 12.Иван Караджов (46 - 88.Благой Макенджиев), 3.Адемар (46 - 18.Борис Галчев), 8.Румен Трифонов, 28.Денис Халилович (46 - 25.Ангел Грънчов), 66.Пламен Крачунов, 22.Петър Стоянов (46 - 5.Тодор Янчев), 29.Грегъри Нелсън (46 - 20.Антон Карачанаков), 77.Саша Живец (46 - 16.Александър Якимов), 9.Мишел Платини (68 - 24.Марин Маринов), 10.Жуниор Мораес (68 - 32.Богомил Христов), 17.Младен Люсков (65 - 3.Адемар)

Сливнишки герой: 86.Янаки Димитров, 20.Иван Спахиев, 26.Павлов, 17.Миланов, 2.Величков, 7.Самарджиев, 13.Шмедин, 25.Петров, 15.Хаджиев, 14.Тошев, 4.Д. Димитров
Резерви: 87.Милатинов, 5.Генчев, 9.Петров, 3.Салджиев, 11.Миленов