ЦСКА победи с минималното 1:0 Спартак (Плевен) в контрола, която се игра на комплекс “Царско село”. Единственото попадение реализира Бернардо Тенгариня в 36-ата минута, когато се възползва от груба грешка в плевенската отбрана и паднал добута топката в опразнената врата. Стойчо Младенов отново заложи на играчите, които БФС не разреши да бъдат картотекирани. За малко на двубоя присъства новият изпълнителен директор на акционерното дружество ЦСКА Възраждане Красимир Георгиев.

След дълго отсъствие на терена се завърна Костадин Стоянов. Още в 6-ата минута обаче защитникът беше принудително заменен, а в игра се появи младият Тони Стоичков. Стоянов не беше контузен, а сам изпита болка, изчисти топката в тъч и поиска да бъде сменен, изпитвайки силни болки.

В 17-ата минута ЦСКА създаде първата опасност. След центриране от фаул Стоичков стреля, но стражът на плевенчани спаси. В 36-ата минута Сержиньо центрира от фаул, вратарят на Спартак Тодоров увисна, последва меле в наказателното поле и Тенгариня от паднало положение добута топката в мрежата.

След почивката ЦСКА отново беше малко по-активен. В 48-ата минута отново младият Стоичков стреля с глава, но резервният вратар на Спартак (Плевен) спаси. В 50-ата минута съдията даде директен червен картон на футболист от Плевен заради нарушение срещу Тасио. Спартак остана с 10 футболисти, тъй като на полувремето треньорът Красимир Бислимов пусна в игра всички 11 резерви и нямаше кой да замени изгонения. Все пак в 65-ата минута Паликрушев отново се появи на терена и втородивизионният тим доигра двубоя с изравнен състав. Малко преди това Ноаджи уцели гредата с удар с глава. В 77-ата минута Янислав Иванов от Спартак стреля, но в аут.

ЦСКА: 88.Макенджиев, 2.Джереми Родригес (72 – Емил Ботев), 4.Михаил Венков, 33.Юнес Бенжалюн, 6.Костадин Стоянов (6 – Тони Стоичков), 20.Александру Пакурар, 24.Бернардо Тенгариня, 55.Илияс Кириакидис, 18.Скиорили (25 - Тасио), 23.Мишел Платини (85 – Юлиян Ненов), 10.Сержиньо (61 – Серж Ноаджи)
Резерви: 12.Томаш Черни, 14.Серж Ноаджи, 29.Тасио, 43.Юлиян Ненов, 45.Григор Долапчиев, 46.Тони Стоичков, 40.Емил Ботев