ЦСКА победи Царско село с 1:0 в двубой от 11-ия кръг на efbet лига с късен гол на Юнус Санкаре в 90-ата минута. Мачът спря серията от шест двубоя (5 равенства и загуба) на "армейците" без победа от два месеца насам.

Срещата беше дебют за вратаря на ЦСКА Димитър Евтимов, а гостите бяха без треньора си Любослав Пенев, който оправда липсата си със здравословно неразположение, но в същото време е спряган за нов треньор на ЦСКА.

Първото полувреме на двубоя на "Българска армия" не предложи нищо запомнящо се, като може да се отчетат само няколко удара и принудителната смяна на Петър Занев.

Втората част започна с натиск на ЦСКА, а след час "армейците" пропуснаха най-добрата възможност в мача след удар на Санкаре. Между 72-ата и 77-ата минута ЦСКА пропусна още две ситуации, при които Кери и Мазику се разминаха с това да открият резултата.

Това направи Юнус Санкаре в 90-ата минута след прострелно центриране на Али Соу. Малко след това отново Санкаре можеше да удвои, а гостите от Царско село се разминаха с равенството след удар с глава на резервата Тома Ушагелов. Капитанът на Царско село Реян Даскалов пък получи червен картон за реплика срещу съдията след края на срещата.

ЦСКА е на пето място в класирането с 18 точки на 5 зад лидера Локомотив (Пловдив), докато Царско село е на осма позиция на пет зад "армейците".

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

ЦСКА - ЦАРСКО СЕЛО 1:0
1:0 Юнус Санкаре (90')

По-интересното от двубоя по минути:

1' Начало на двубоя.
3' Първа възможност за ЦСКА! Адалберто Пеняранда стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на Джоди Пласид.
13' Още един удар към вратата на Царско село. Отправи го Синклер с глава, но Пласид улови.
20' Първи опит за Царско село към дебютиращия днес Димитър Евтимов! Лъчезар Балтанов пробва да обстрелва от фаул "червената" врата, но отбраната на ЦСКА изби в ъглов удар.
23' ЦСКА стреля от пряк свободен удар. Жеферсон пусна леко надясно към Пеняранда, който стреля мощно с десния си крак, ала кълбото премина край десния страничен стълб на Пласид.
38'  Принудителна смяна за ЦСКА. Излиза Петър Занев, на негово място Амос Юга.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
47' Добра възможност за ЦСКА! Шут на Пеняранда от средна дистанция, но Пласид улови топката.
57'  Най-добрата възможност досега в мача! Санкаре и Рафаел направиха двойно подаване, последва удар към вратата на Царско село, но Пласид спаси.
61' Мазику опита да затрудни вратаря на Царско село, но стреля встрани.
62.  Няколко смени в ЦСКА! В игра влизат Георги Йомов, Али Соу и Греъм Кери.
72'  Страхотна възможност за ЦСКА! Кери нахлу по дясното крило и центрира остро, но защитник на гостите отклони топката.
77'  Центриране отляво, удар с глава на Мазику, но топката преминава над вратата.
80' Възможност за Царско село! Андерсон Кордейро бе изведен вляво и опита нещо между изстрел и центриране от малък ъгъл, но с крака Евтимов изби в корнер.
90'  ГООООЛ за ЦСКА! Али Соу получи топката по дясното крило и центрира остро, а Юнус Санкхаре  откри резултата отблизо.
91'  Отново Санкаре стреля опасно, но Пласид улови.
92'   Невероятен пропуск на влезлия като резерва Тома Ушагелов, който стреля отблизо с глава.
92' Край на мача.

CSKA SofiaЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон (79' 10. Стефано Белтраме), 7. Рафаел Енрике (62'  30. Георги Йомов), 11. Петър Занев (38'  21. Амос Юга), 13. Юнус Санкаре , 14. Жул Кейта (62'  8. Греъм Кери), 17. Адалберто Пеняранда, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 24. Джером Синклеър (62'  22. Али Соу), 26. Валентин Антов
Резерви: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга,
Старши треньор: Даниел Моралес

Tsarsko SeloЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 17. Реян Даскалов , 22. Луис Педро, 93. Иван Бандаловски , 14. Божидар Васев, 21. Емануил Манев, 6. Антонио Георгиев , 20. Лъчезар Балтанов , 7. Янис Геролему,  8. Панайотис Лука (85'  44. Тома Ушагелов), 9. Мирослав Будинов
Резерви: 1. Михаил Иванов, 11. Андерсон Кордейро, 10. Борис Галчев, 3. Мартин Кавдански, 12. Християн Чипев, 4. Дилян Георгиев
Старши треньор: Йордан Йорданов

Стадион: "Българска армия", София
Съдия: Станимир Тренчев