ЦСКА се издъни срещу Царско село, завършвайки 0:0 в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Домакините имаха куп положения, но така и не реализираха, а гостите съумяха да вземат точка. След това равенство отборът на Стойчо Младенов има 49 точки и 5 изоставане от лидера Лудогорец, който е с мач по-малко. Царско село е на последната позиция с актив от 12.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на треньора Веселин Яневски, който почина на 45-годишна възраст.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 8-ата минута Мухар пробва мерника си, но не сполучи да реализира. Отново опасна атака на "червените" дойде в 21-ата минута, когато Вилдсхут намери Турицов, но ударът му от далечно разстояние не намери целта.

Десет минути по-късно отново ЦСКА имаше възможността да атакува, но Вилдсхут и Йомов не намериха целта. В 53-ата минута Томас Лам стреля по посока вратата на Царско село, но и той беше неточен.

Малко по-късно Йомов преодоля няколко играчи на гостите и стреля, но вратарят направи добро спасяване. В 60-ата минута Гарсес падна в наказателното поле, но нямаше отсъдено нарушение. С акробатичен удар Гарсес опита да открие резултата две минути по-късно, но топката отново прелетя високо над вратата.

Гарсес опита мерника си в 77-ата минута, но от десетина метра не намери целта. Мухар игра с глава след центриране, а топката кацна на напречната греда и излезе в аут. В 85-ата минута Вилдсхут стреля отдалеч, топката се отклони от бранител на Царско село и излезе в корнер, след него вратарят улови уверено топката.

Бисмарк Чарлс пропусна отлична възможност в последната минута на добавеното време, стреляйки покрай гредата. В крайна сметка двата тима не се победиха и взеха по 1 точка.

ЦСКА - Царско село 0:0

Съставите:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 29. Томас Лам, 4. Мено Кох , 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери (59 17. Бисмарк Чарлс), 24. Карло Мухар, 30. Яник Вилдсхут, 10. Георги Йомов (59 27. Маурисио Гарсес), 9. Жорди Кайседо (76 14. Калоян Кръстев)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 7. Йоан Баи, 6. Християн Петров, 11. Калоян Пехливанов

Царско село: 22. Хадим Ндиае , 7. Джереми Петрис  (90 24. Алесандро Мартела) , 8. Айуб Батас, 11. Андрей Йорданов (78 91. Венцислав Христов) , 14. Артур Крачун, 15. Пиер Зебли, 16. Алесандро Копола , 19. Лукас Мартинс (90+5  6. Матео Лукарели), 23. Мбуямба Каломбо, 44. Николай Николаев, 66. Давиде Витурини

Резерви: 1-. Гуидо Гуериери, 17. Давиде Масела, 20. Фелипе Ронкети, 21. Стефано Палмучи

90 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия