ЦСКА спечели само с 1:0 домакинството си на последния в еfbet Лига Етър (Велико Търново). В герой за "червените" се превърна резервата Енрике Рафаел, който успя да се разпише след по-малко от минута на терена - в 61-ата. Преди това Георги Йомов не успя да вкара от дузпа, спасена от вратаря Христо Иванов.

Нападателят Жорди Кайседо пък пропусна няколко ситуации и така ЦСКА надви "болярите" само с 1:0, връщайки се на победния път. Припомняме, че в предишни си два мача избраниците на Бруно Акрапович паднаха с 0:1 от Лудогорец, както и завършиха 0:0 с Локомотив (Пловдив).

В класирането ЦСКА е втори с 43 точки, на 8 зад Лудогорец. Етър остава последен с едва 16 точки в актива си.

Треньорът на "червените" Бруно Акрапович не разчита днес на капитана Петър Занев, който е изпитал болежки в последната тренировка, а липсваха още и халфовете Амос Юга и Адалберто Пеняранда. Вратарят Густаво Бусато пък се контузи през второто полувреме, когато в 66-ата минута показа, че има болки в главата и се наложи под рамката да застане Димитър Евтимов, който доигра двубоя.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Първото полувреме "армейците" владееха повече топката. В 13-ата минута Джером Синклер стреля силно, но над вратата. В 23-ата  минута Тиаго Родригес изведе Брадли Мазику, който нахлу в наказателното поле и бе повален от Здравко Илиев. Съдията Георги Иванов посочи бялата точка и показа жълт картон на бранителя на Етър, който преди време мина и през ЦСКА. Зад топката застана Георги Йомов, който стреля в десния ъгъл на Христо Иванов, но капитанът на Етър изби в корнер и нулевото равенство се запази.
До почивката Йомов пропиля нова възможност. Пропуски направиха още Юрген Матей и Кайседо.

През втората част домакините продължиха да диктуват играта. Още в самото начало Жеферсон подаде отлично към Кайседо, който останал очи в очи с Христо Иванов стреля покрай дясната греда. Три минути по-късно Тибо Вион шутира от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря. В игра за ЦСКА се появиха Енрике Рафаел и Бисмарк Чарлс, които замениха Йомов и Синклер. Веднага след двойната смяна последва опасна атака на "армейците", като Мазику подаде към Кайседо, който преодоля Пламен Крачунов, навлезе мощно в наказателното поле и подаде на Рафаел, който с първото си докосване на топката се разписа с точен удар отблизо, разпечатвайки Христо Иванов - 1:0.

В 73-ата минута изстрел на Тиаго Родригес от воле бе спасен от стража на Етър. До края пропуск направи и Мартин Смоленски, който влезе на смяна в 80-ата минута, и срещата приключи 1:0.

Следващият мач на ЦСКА е на 18 март (четвъртък) от 17:00 часа, когато на стадион "Българска армия" гостува Ботев (Враца) в 1/4-финал за Купата на България.

1 - Начало на срещата.
10 - Скука в първите минути, до момента няма положения пред двете врати.
12 - Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо засече с глава центриране на Тибо Вион, но страничният рефер вдигна флага за засада, а вратарят на гостите Христо Иванов улови топката.
13 - Вратарят на Етър Христо Иванов улови без проблем топката след удар на Синклер.
20  Първа добра възможност за ЦСКА. Мазику и Йомов комбинираха, крайният бранител центрира по земя към Тиаго Родригес, който бе оставен непокрит пред вратата на гостите, но не успя да стреля по най-добрия начин.
23  ДУЗПА за ЦСКА за фаул на Здравко Илиев, който избута в гръб Брадли Мазику в наказателното поле на Етър.
24  НЯМА ГОЛ! Христо Иванов спаси удара на Георги Йомов от бялата точка, хвърляйки се в десния си ъгъл. Нулевото равенство остава непроменено.
30  Йомов надбяга Хосе Кордоба и стреля, стражът на гостите отново го отчая, спасявайки удара му.
33  Нова отлична намеса на Христо Иванов, който отрази удар отблизо на Юрген Матей.
35 - Удар по земя на Жорди Кайседо, топката премина покрай дясната греда на вратата на Етър и излезе в аут.
45+1 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
47  Пропуск на Жорди Кайседо, който беше изведен отлично от Жеферсон, озова се сам срещу Христо Иванов, но стреля покрай дясната греда в аут от малък ъгъл.
60  Синклер отстъпва място на Енрике Рафаел.
61  Йомов е заменен от Бисмарк Чарлс.
61  ГОЛ! Появилият се преди секунди в игра Енрике Рафаел откри резултата - 1:0! Кайседо проби отляво, преодоля шпагата на Пламен Крачунов подаде отлично към намиращия се до точката на дузпата Енрике, който с левия крак матира Христо Иванов.
66 - Густаво Бусато се държи за главата и показва, че не може да продължи. Стражът на ЦСКА получи медицинска помощ малко по-рано.
67  Димитър Евтимов заменя бразилеца и застава на вратата на домакините.
80  Навършилият пълнолетия преди дни Мартин Смоленски ще доиграе срещата, заменяйки Жеферсон.
90 - Смоленски изпълни пряк свободен удар, топката прелетя над вратата на гостите.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. ЦСКА победи Етър с 1:0.

PFC CSKA Sofia
ЦСКА: 1.Густаво Бусато (67  25.Димитър Евтимов), 2.Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 3.Жеферсон (80  27.Мартин Смоленски), 4.Мено Кох, 15.Тибо Вион, 18.Брадли Мазику, 10.Георги Йомов (61  17.Бисмарк Чарлс ), 20.Тиаго Родригес, 24.Джером Синклер (60  7.Енрике Рафаел ), 30.Жорди Кайседо
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 7.Енрике Рафаел, 8.Греъм Кери, 19.Иван Турицов, 6.Митко Митков, 27.Мартин Смоленски, 17.Бисмарк Чарлс
Треньор: Бруно Акрапович

ETЪР: 1.Христо Иванов, 83.Алдаир Ферейра, 3.Хосе Кордоба , 44.Божидар Кацаров (85  20.Яни Пехливанов ), 23.Христофор Хубчев, 84.Здравко Илиев , 22.Ловре Кнежевич (78  7.Mилчо Ангелов), 6.Пламен Крачунов, 16.Симеон Мечев, 10. Миси Мезу (85  17.Ивей Натаниел), 99.Преслав Боруков
Резерви: 13.Анатоли Господинов, 17.Ивей Натаниел, 70.Кольо Станев, 7.Милчо Ангелов, 18.Николас Фемия, 20.Яни Пехливанов, 72.Юлиян Райков
Треньор: Александър Томаш

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Георги Иванов

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение