ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА победи с минималното 1:0 Септември (София) в последната си контрола от зимната подготовка. Мачът се игра пред стотици фенове на "червените" в базата им в Панчарево. Защитникът Християн Петров отбеляза единственото попадение за тима на Нестор Ел Маестро в 56-ата минута.

"Червените" не бяха много убедителни срещу лидера във Втора лига и стигнаха трудно до успеха. Много силно за Септември пази юношата на Левски Димитър Шейтанов, който с блестящите си намеси отчая играчите в червено. Само Християн Петров успя да се разпише във вратата му, а попадения на Фернандо Каранга и Матиас Фаетон бяха отменени през първата част.

Завърналият се в ЦСКА Каранга започна титуляр в последната контрола, след като не игра в предходните проверки. Бразилецът беше на терена до 58-ата минута, пропускайки няколко положения. Тримата норвежци Улаус Скаршем, Тобиас Хайнц и Джонатан Линдсет също започнаха от първата минута.

Станислав Шопов пък пропусна срещата поради висока температура.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

В четвъртата минута Виктор Очай отправи далечен удар, Димитър Евтимов улови топката. В ответната атака Каранга засече с глава центриране от ъглов удар, но над вратата на Септември, пазена от Димитър Шейтанов. В 9-ата минута Фаетон направи отличен индивидуален рейд и стреля, получи се рикошет в играч на съперника и юношата на Левски не беше застрашен. В средата на първото полувреме Каранга отбеляза, но попадението беше отменено заради нарушение срещу Шейтанов.

В 26-ата минута "червените" отново се разписаха, но и този път съдията Ивайло Ненков правилно не зачете гола. Иван Турицов центрира към Каранга, Шейтанов спаси удара на бразилеца, Фаетон направи точна добавка, но имаше засада.

След половин час игра ЦСКА имаше отличен шанс да поведе. Стражът на Септември обаче отново се прояви с блестяща намеса и спаси удар отблизо на Улаус Скаршем.

В 36-ата минута и Хайнц не успя да преодолее Шейтанов, който спари и негов шут.

Малко след това Линдсет и Каранга направиха пропуски. В последната минута на първата част Фаетон опита удар от около 20 метра, който не затрудни Шейтанов.

Второто полувреме започна с добра намеса на Димитър Евтимов след удар на Очай. В 56-ата минута Християн Петров откри резултата. При центриране от корнер и недобра намеса на защитата на Септември топката се озова пред национала на ЦСКА, който нямаше проблем да се разпише - 1:0.

Следващата интересна ситуация беше пред вратата на "армейците", която вече бе пазена от появилия се на смяна Марин Орлинов. Преотстъпеният на Септември от ЦСКА Симеон Александър отправи хубав удар, Орлинов спаси. Топката попадна в Ивайло Михайлов, но вратарят на "червените" отново показа отличен рефлекс.

В 82-ата минута Майкъл Естрада пропусна да се разпише в опразнената врата, след като защитник на Септември блокира изстрела му. Срещата приключи 1:0, което бе четвъртата победа на ЦСКА в подготовката. "Червените" записаха и две загуби.

Следващата неделя (18 февруари) ЦСКА приема Ботев (Враца) на "Васил Левски" при подновяването на първенството - от 17:45 часа. "Червените" имат 42 точки, с колкото е и Лудогорец, но "орлите" са с мач по-малко. Лидерът Черно море е с 45 точки.

ЦСКА - СЕПТЕМВРИ (София) 1:0
1:0 Християн Петров (56)

ЦСКА София (Bul)
ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (63  12.Марин Орлинов), 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай (к) (58  22.Енес Махмутович), 6. Християн Петров , 15. Тибо Вион , 21. Амос Юга (58  30.Данило Асприля), 7. Улаус Скаршем (58  26.Марселино Кареасо), 14. Тобиас Хайнц, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон (80  17.Емануел Шакич),  9. Фернандо Каранга (58  29.Майкъл Естрада)
Резерви: 1.Густаво Бусато, 12. Марин Орлинов, 22. Енес Махмутович, 4. Мено Кох, 13. Браян Кордоба, 3. Сейни Санянг, 17. Емануел Шакич, 26. Марселино Кареасо, 20. Мартин Стойчев, 30. Данило Асприля, 29. Майкъл Естрада
Треньор: Нестор Ел Маестро

СЕПТЕМВРИ (Сф): 21. Димитър Шейтанов, 17. Мартин Стоянов, 5. Асен Георгиев (к), 4. Иван Арсов, 8. Захари Атанасов, 13. Йордан Йорданов, 16. Симеон Александров (85  25.Стефан Ристич), 10. Айкут Рамадан, 24. Борислав Маринов, 6. Виктор Очай, 7. Мартин Тошев
Резерви: 1. Ивайло Илиев, 15. Георги Динков, 2. Илиан Димитров, 18. Кубрат Йонашчъ, 23. Йоан Гаврилов, 6. Николай Арахангелов, 19. Митко Митков, 24. Борислав Маринов, 20. Ивайло Михайлов, 25. Джорджио Димитров, 22. Страхиня Керкез, 3. Преслав Георгиев
Треньор: Иван Гешев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024