ЦСКА загуби последната си контрола по време на лагера в Холандия. „Червените“ отстъпиха с 0:2 на белгийския Генк. Дебют за „армейците“ в този мач направи люксембургският нападател Аурелиен Йоахим.

Генк откри резултата още в 6-ата минута, когато Кара Мбодж с глава засече центриране на Жулиен Горю. ЦСКА отговори с две опасни положения пред вратата на белгийците, но до гол не се стигна. При едно от тях Тони Силва стреля неточно.

В 25-ата минута Ломбе Мбойо удари гредата на вратата на Стоян Колев. До края на полувремето играта бе равностойна, а при открилите им се положения играчите на българския вицешампион не успяха да уцелят вратата на Ласло Кьотелеш.

След почивката „армейците“ започнаха по-активно, но грешка в защитата доведе до нов гол. Пламен Крачунов се подхлъзна при опит да овладее върната топка, което позволи на Ким Оджо да овладее и да се разпише в 59-ата минута.

След второто попадение във вратата си ЦСКА опита да стигне до попадение, но Антон Карачанаков на два пъти не успя да завърши точно атаките на тима. Стоян Колев пък спаси опасен удар на Бенджамин Де Кулер.

За Генк след почивката игра бившият играч на Лудогорец Кристиан Кабаселе. В 77-ата минута той получи контузия и беше заменен принудително от Лукас Валбрек.

ЦСКА - ГЕНК 0:2

0:1 Кара Мбодж (6), 0:2 Ким Оджо (59)

ЦСКА: Стоян Колев, Апостол Попов, Кристиян Супусепа, Пламен Крачунов (75-Юлиан Чапаев), Венцислав Василев (45-Сендрино Мисиджан), Стивън Съндей (85-Тони Стоичков), 37. Еденилсон Бергонси (69-Борис Галчев), Тони Силва, Маркиньос (45-Иван Маркович), Иван Стоянов (45-Антон Карачанаков), 17. Аурелиен Йоахим

ГЕНК: Ласло Кьотелеш, Кара Мбодж, Брайън Хамалайнен, Жулиен Горю, Анеле Нгконга, Томас Буфел, Секоу Сисе, Сийбе Шрайверс, Питер Геркенс, Санди Уолш, Ломбе Мбойо
След почивката влизат: Катуку Тшиманга, Ким Оджо, Чирани Алесандра, Зарандия Лука, Йерун Симайес, Бенджамин де Кулер, Кристиян Кабаселе, Сергей Милинкович, Аюб Масика, Тимоти Кастаня, Лукас Валбрек

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и подготовка