ЦСКА победи Черно море с 2:0 в мач от 19 кръг на efbet Лигата. По този начин „армейците“ се утвърдиха на второто място в класирането и спряха серията на „моряците“ от 11 поредни срещи за първенство без загуба.

Яник Вилдсхут започна много силно мача за „червените“. Още в 13-ата минута той изведе Кайседо в чиста позиция, но Иван Дюлгеров са намери добре.

Седем минути по-късно ЦСКА откри резултата след автогол. Вилдсхут центрира отляво и Йоан Баи засече от границата на вратарското поле. Дюлгеров парира удара, но топката се отби в Мартин Дичев и се озова в мрежата.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 25-ата минута вратарят на Черно море с решителна намеса изби удар на нидерландското крило на „армейците“. Пет минути по-късно Жорди Кейседо направи уникален пропуск. Той се озова сам срещу Дюлгеров, но ударът му от границата на наказателното поле мина встрани от вратата.

Три минути преди почивката ЦСКА стигна до втори гол. Той беше зачетен с намесата на ВАР. Кайседо се разписа с глава след центриране на Йоан Баи отляво. Реферите първоначално маркираха засада на крилото, но след това видеоповторението отмени решението им.

Второто полувреме не предложи толкова интересни положения. Най-интересната ситуация се случи четвърт час преди края мача. Съдията Никола Попов първоначално даде дузпа за ЦСКА, след като Калоян Кръстев падна в наказателното поле след сблъсък с Влатко Дробаров. След намесата на ВАР реферът промени решението си.

С този успех „армейците“ събраха актив от 36 точки от 16 изиграни мача, докато Черно море е трети с 32 от 19 срещи. На „червените“ предстои среща с Арда на 16 декември, а четири дни по-късно ще играят още един отложен мач – дербито с Лудогорец. „Орлите“ са лидер в класирането с 42 точки, а утре приемат Пирин.

ЦСКА – Черно море 2:0
1:0 Мартин Дичев (20-автогол), 2:0 Жорди Кайседо (42)

ЦСКА: 25.Димитър Евтимов, 19.Иван Турицов , 2.Юрген Матей, 20.Карол Метс , 18.Брадли Мазику, 3.Жеферсон, 24.Карло Мухар, 11.Хамза Чатакович (65-15.Тибо Вион), 30.Яник Вилдсхут, 7.Йоан Баи, 9.Жорди Кайседо  (65-14.Калоян Кръстев)
Резерви: 1.Густаво Бусато, 28.Пламен Гълъбов, 16.Асен Дончев, 15.Тибо Вион, 10.Георги Йомов, 14.Калоян Кръстев, 17.Бисмарк Чарлз
Треньор: Стойчо Младенов

Черно море: 25.Иван Дюлгеров, 6.Виктор Попов, 3.Живко Атанасов (46-7.Родриго Вилела), 28.Влатко Дробаров, 32.Мартин Дичев , 27.Даниел Димов, 71.Васил Панайотов , 23.Пабло Гарсия, 9.Евгений Сердюк  (73-20.Зе Гомеш), 17.Велислав Василев (80-18.Мартин Милушев), 15.Леандро Андраде
Резерви: 22.Георги Георгиев, 7.Родриго Вилела, 20.Зе Гомеш, 41.Сами ел Анаби, 4.Росен Стефанов, 14.Калин Георгиев, 18.Мартин Милушев
Треньор: Илиан Илиев

София, „Българска армия“
Съдия: Никола Попов

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
13 - Вилдсхут се озова в добра позиция след пас на Кайседо, но ударът му беше избит в корнер от Дюлгеров
20 -  АВТОГОЛ! ЦСКА повежда в резултата. Яник Вилдсхут центрира отляво и Йоан Баи засече от границата на вратарското поле. Иван Дюлгеров парира удара, но топката се удари в Мартин Дичев и се озова в мрежата
25 -  Вилдсхуг стреля опасно под ъгъл от наказателното поле, но Дюлгеров с върха на пръстите си изби
30 -  УНИКАЛЕН ПРОПУСК на Жорди Кайседо. Нападателят на ЦСКА излезе сам срещу Дюлгеров, но ударът му от границата на наказателното поле мина встрани от вратата
35 - Удар на Хамза Чатакович от фаул мина над вратата над Дюлгеров
42 -  ГОООЛ за ЦСКА. Кайседо вкара с глава след центриране на Баи отдясно. Попадението беше признато след преглеждане с ВАР, след като първоначално беше отсъдена засада на Йоан Баи.
45+2 - Край на първото полувреме
-------------------
46 - Начало на второто полувреме
59 - Първа опасност пред вратата на Евтимов, но Велислав Василев стреля много неточно при разбъркването в наказателното поле
66 -  Добра намеса на Димитър Евтимов след удар от наказателното поле на Василев
76 -  ОТМЕНЕНА ДУЗПА за ЦСКА. Калоян Кръстев падна в наказателното поле след сблъсък с Влатко Дробаров и Никола Попов посочи бялата точка. Реферът обаче прегледа ситуацията с ВАР и промени решението си
90+3 Удар на Зе Гомеш с глава минава над вратата на ЦСКА
90+5 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия