ЦСКА срази Локомотив (Пловдив) с 2:0 на стадион „Българска армия“ и е първият 1/2-финалист в турнира за Купата на България. Жорди Кайседо (33) и Георги Йомов (41) вкараха головете и пратиха „армейците“ в следващата фаза. Така те взеха реванш за домакинската загуба от „смърфовете“ на 31 октомври 2021 г., когато „черно-белите“ спечелиха с 3:1 за първенство.

Преди началото на мача трима играчи от ЦСКА – Брадли Мазику, Густаво Бусато и Иван Турицов, бяха наградени заради своите изиграни 100 мача с екипа на „армейците“.

Още преди да е изтекла и минута Преслав Боруков бе изведен сам срещу Густаво Бусато, но бразилецът успя да скъси ъгъла и предотврати кошмарно начало за "армейците".  След това домакините наложиха натиск и той даде резултат в 33-ата минута, когато Жорди Кайседо успя да открие резултата с гол между краката на Лукас Рейдър. Вратарят на „смърфовете“ се справяше добре до този момент, отразявайки удари на еквадорския голмайстор и Греъм Кери

"Армейците" удвоиха аванса си осем минути по-късно с гол на Георги Йомов, който се разписа с огромна доза късмет след рикошет в двама бранители на "смърфовете". В добавеното време на първата част Амос Юга подари топката на Александър Василев, който стреля от воле, но Бусато показа страхотен рефлекс и изби в корнер, от който не последва нищо.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След почивката темпото на игра спадна, а „червените“ отново имаха инициативата, но до сериозни голови положения не се ситгаше. В 66-ата минута все пак Карло Мухар напредна и намери по отличен начин Жорди Кайседо, който с добро движение без топка се освободи от отбраната на "железничарите" и излезе на добра позиция, но ударът му бе спасен от Рейдър. Минута по-късно Локомотив създаде голова възможност. Парвиз Умарбаев центрира опасно към Димитър Илиев, който бе изпуснат от Греъм Кери и стреля опасно с глава, но Бусато улови.

В 80-ата минута Мено Кох сгреши при дълго подаване към Боруков, който се измъкна от нидерландеца и го остави сам срещу Бусато, който спаси отправения удар. До края на мача не се случи нищо интересно и така „армейците“ записаха първи успех над съперника след повече от година и половина. Предишната победа на ЦСКА над този пловдивските „железничари“ бе на 9 юли 2020 г. - 2:1 на „Лаута“.

ЦСКА – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:0
1:0 Жорди Кайседо (33), 2:0 Георги Йомов (41)

По-интересното от мача по минути
1 – Начало на мача
1 -  Преслав Боруков нахлу в наказателното поле на ЦСКА и се озова сам срещу Бусато, но стреля право в тялото на излизащия да го пресрещне вратар
18 -  Мазику влезе в наказателното поле на Локомотив отляво, получи пас от Греъм Кери и стреля към вратата, но Рейдър изби
31 - Удар на Кайседо от границата на наказателното поле, но не успя да създаде проблеми за стража на Локо (Пловдив)
33 -  ГОООЛ за ЦСКА! Жорди Кайседо откри резултата. Той проби по дясното крило, навлезе в пеналта и стреля между краката на Рейдър. Ситуацията беше разгледана с ВАР заради евентуално нарушение на Турицов срещу Витанов преди атаката на еквадореца, но беше преценено, че фаул няма
41 -  ГООЛ за ЦСКА! Георги Йомов необезпокоявано си поведе топката в наказателното поле и стреля към вратата. След рикошет в играч на Локо (Пловдив) топката влезе в мрежата
45+1 -  Удар на Александър Василев от воле летеше към вратата на ЦСКА, но Бусато плонжира и изби в корнер
45+5 - Край на първото полувреме
--------------------
46 - Начало на второто полувреме
58 - Далечен удар на Карло Мухар, но никакъв проблем за Рейдър
67 -  Мухар изведе добре Жорди Кайседо, но вратарят на Локо (Пд) успя да избие удара на нападателя на ЦСКА
68 -  Удар на Димитър Илиев с глава след центриране отдясно, но топката беше право в ръцете на Бусато
80 - Мено Кох сгреши в защита и топката стигна до Преслав Боруков, но ударът му бе спасен от Бусато
90+3 - Край на мача! ЦСКА срази Локо (Пд) и се класира на полуфинал

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай-к, 4. Мено Кох , 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон Телес , 21. Амос Юга (90+2 7. Йоан Баи), 24. Карло Мухар , 8. Греъм Кери (70 30. Яник Вилдсхут), 10. Георги Йомов (90+2 29. Томас Лам), 9. Жорди Кайседо (90   17. Бисмарк Чарлс).
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 6. Християн Петров, 29. Томас Лам, 7. Йоан Баи, 30. Яник Вилдсхут, 14. Калоян Кръстев, 17. Бисмарк Чарлс
Треньор: Стойчо Младенов

Лок. ПловдивЛокомотив (Пловдив): 71. Лукас Рейдър, 50. Йосип Томашевич , 5. Мартин Паскалев , 4. Кристиан Гомис (87   15. Райън Бидунга), 34. Петър Витанов (64 - 20.Милош Петрович), 7. Парвизджон Умарбаев, 19. Александър Василев, 9. Бирсент Карагарен (87 44. Христо Иванов), 10. Венсан Марсел (46 - 6. Емил Янчев), 14. Димитър Илиев, 99. Преслав Боруков
Резерви: 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович, 6. Емил Янчев, 15. Райън Бидунга, 44. Христо Иванов, 11. Ивайло Димитров, 39. Иван Сулев
Треньор: Александър Тунчев

Съдия: Станимир Тренчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия