ЦСКА победи Лудогорец с 1:0 в голямото дерби на "Армията". Единствения гол в последния мач от първенството за 2021 година отбеляза Юрген Матей в 77-ата минута.

В последната минута домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Карло Мухар. Така "червените" намалиха разликата само на две точки в класирането и върнаха интригата за титлата.

Стойчо Младенов направи четири промени в сравнение с мача с Арда в Кърджали и заложи на схема 4-3-2-1. При гостите промените бях пет в стартовия състав от този при сензационното 3:5 от Пирин.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

"Червените" бяха по-добрият отбор през по-голямата част от двубоя, а гостите успяха само  на моменти да се противопоставят на своя опонент.  Превъзходството на ЦСКА през първото полувреме беше смазващо, когато в един момент от срещата цифрите показаха 70:30 владение на топката.  Изключително активни бяха двете крила Вилдсхут и Йомов, особено опасни бяха пробивите на нидерландеца. Именно двамата създадоха най-чистите положения за своя отбор.

В заключителните минути на първата част и в началото на втората Лудогорец се поокопити, но така и не застраши сериозно Бусато.

Мачът беше прекъснат за 6-7 минути, след което ЦСКА отново натисна газта. Логичното се случи в 77-ата минута. Томас Лам центрира към далечната греда от фаул и капитанът Матей с глава матира разградчани.

В края на двубоя Мухар получи втори жълт картон. Хърватинът безспорно направи един от най-силните си мачове, след като спечели много единоборства в средата на терена и даде няколко добри паса за началото на "червените" атаки. На много високо ниво бяха още Тибо Вион, играл на нетипичен пост като ляв бек заради отсъствието на титуляря Мазику, Вилдхсут, Йомов и, разбира се, Юрген Матей.

Заради прекъсването съдията Железов даде 8-минутно продължение, в което се стигна до прехвърчане на искри, нерви, блъскане между играчите. Само бързата намеса от резервните скамейки предотврати по-голям скандал.

В крайна сметка ЦСКА ликува заслужено, а Стойчо Младенов записа първата си победа над Лудогорец за първенство като наставник на 31-кратните шампиони.

ЦСКА – ЛУДОГОРЕЦ 1:0
1:0 Юрген Матей (77)

По-интересното от мача по минути
1 – Начало на мача
2 - Хубав пробив на Вилдсхут по лявото крило завършва с корнер за ЦСКА. След изпълнението му именно нидерландецът стреля извън наказателното поле, но сънародникът му Падт улови топката - първи точен удар в мача.
4 - Десподов е изведен почти сам срещу Бусато, но е маркирана засада.
8 - Вилдсхут пак е активен отляво, където е съборен на границата на наказателното поле. Удар на Мухар след изпълнението на фаула обаче не води до нищо опасно.
13 - Далечен шут на Йомов извън голямото наказателно поле, след рикошет топката излиза в корнер.
14 - След хубавата атака с участието на Йомов и Турицов топката стигна до Вилдсхут, който стреля, но топката се отби от лявата греда.
28 - Сисиньо получи контузия, изведен е извън терена за оказване на медицинска помощ.
29 - Иван Турицов също е контузен, след като Доминик Янков го удари в лицето.
33 - Първи удар на Лудогорец към вратата на ЦСКА, но неточен. Отправи го Каули.
35 - Диагонален удар на Йомов от малък ъгъл с външен фалц, вратарят на гостите избива в корнер.
45+3 - Десподов чудесно изведе Марин, който изскочи сам срещу Бусато. Вратарят обаче излезе и спаси почти сигурен точен удар в очертанията на вратата му.
46 - Второто полувреме започна с жълт картон за капитана на ЦСКА Юрген Мате
47 - Пробив на Десподов и хубав шут на Марин, топката минава на метър над гредата.
56 - Пробив на Вилдсхут, вместо обаче да подаде, той решава да бие и ударът му е неточен.
62 - "Червените" претендират за втори жълт картон на Шакил Пинас за нарушение срещу Йомов.
64 - Много хубав далечен удар  на Алекс Сантана, топката профуча встрани от лявата греда.
66 - Пети корнер за ЦСКА. След изпълнението му и последвалото голямо меле топката попадна в Йомов, който нанесе силен удар отдалеч, но в аут.
77 -  Гоооол! 1:0 за ЦСКА! Юрген Матей се разписа с глава след центриране при непряк свободен удар на Томас Лам. Капитанът се извиси над всички на далечната греда и пронижа мрежата на гостите.
82 - Десподов центрира, но не се стига до сериозна опасност след удар с глава на Пластун.
84 - "Червените" искат дузпа, след като Кайседо падна в наказателното поле на Лудогорец.
90 - Съдията Валентин Железов дава 8 минути продължение.
90+6 - Сблъсъци край тъчлинията между играчи на двата отбора. Треньорите и резервите едва разтървават футболистите.

ЦСКА СофияЦСКА:1.Густаво Бусато, 19.Иван Турицов, 2.Юрген Матей, 29.Томас Лам, 20.Карол Метс, 3.Жеферсон, 24.Карло Мухар, 15.Тибо Вион, 30.Яник Вилдсхут, 10.Георги Йомов , 9.Жорди Кайседо(90 - Калоян Кръстев)
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 16.Асен Дончев, 28.Пламен Гълъбов, 11.Хамза Чатакович, 14.Калоян Кръстев, 17.Бисмарк Чарлз, 6.Жуниор Нзила Нзила
Треньор: Стойчо Младенов

ЛудогорецЛудогорец: 1.Серджио Падт, 4.Сисиньо (40 - Вердон), 5.Георги Терзиев , 30.Игор Пластун, 6.Шакил Пинас , 7.Алекс Сантана (80 - Шоу), 8.Клод Гонсалвеш (90 - Ротариу), 64.Доминик Янков (81 - Чибота), 95.Каули Соуса, 11.Кирил Десподов, 9.Ихинио Марин
Резерви: 71.Кристиан Кахлина, 13.Мавис Чибота, 23.Шоу, 24.Оливие Вердон, 29.Дорин Ротариу, 32.Жосуе Са, 51.Илкер Будинов
Треньор: Станислав Генчев

София, „Българска армия“
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия