ЦСКА очаквано елиминира "Ботев" (Ихтиман) и се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на България. "Червените" без проблем спечелиха с 5:0 срещу съперника, който наскоро надвиха с 3:0, но в мач от първенството на Югозападната "В" група.

И тази вечер на "Армията" цареше празнична атмосфера, феновете куфяха, а специалните овации бяха за трима младоци. Както вече съобщихме, като герои бяха посрещнати битите на "Герена" юноши Иван Ангушев и Кристиян Пешов, а адмирации заслужи и Павел Головодов. 17-годишният играч на ЦСКА отбеляза красив гол срещу гостите от Ихтиман, с две попадения се отчете опитният нападател Костадин Хазуров, а точни за тима на Христо Янев бяха още Радой Божилов и Божидар Чорбаджийски.

След изразителния успех ЦСКА вече е в същинската фаза на турнира за Купата на България. В 1/16-финалите се включват "Левски" и другите отбори от елита, както и тимовете от "Б" група. Жребият ще се тегли в петък от 11 часа.

Избраниците на Христо Янев започнаха отлично и рано поведоха на гостите от Ихтиман. В 6-ата минута Милен Кикарин се откъсна по лявото крило и центрира остро към Костадин Хазуров, който от няколко метра засече точно за 1:0.

Последваха пропуски на капитана Борис Галчев, Самир Аясс и Божидар Чорбаджийски. В 44-ата минута Янев извърши принудителна смяна - на мястото на контузилия се Николай Цветков влезе Владислав Узунов. Халфът обаче престоя само минута на терена. В края на полувремето той бе ритнат в главата при единоборство и след почивката на мястото му се появи Васил Попов.

В 48-ата минута ЦСКА удвои преднината си. 17-годишният Павел Головодов преодоля двама противникови играчи отляво в наказателното поле на "Ботев" и подаде остро по земя. Последва разбъркване, след което Хазуров успя да измъкне топката от краката на вратаря Стоян Маринов и реализира втория си гол в двубоя - 2:0.

В 57-ата Головодов направи 3:0. Талантът вкара от доста малък ъгъл след брилянтен фалцов удар от 20-ина метра, обирайки овациите на публиката.

Само 120 секунди по-късно последва поредно отлично отиграване на младока. Головодов пусна без забавяне по земя към Хазуров, но таранът не успя да уцели добре топката и изпусна да оформи своя хеттрик.

Малко след тази ситуация Головодов бе сменен с Радой Божилов под бурните аплодисменти на феновете. Резервата също се разписа. В 77-ата минута Божилов беше изведен сам срещу вратаря от Самир Аясс и без проблеми вкара за 4:0. За крайното 5:0 отбеляза Божидар Чорбаджийски с глава след центриране на Галчев в 85-ата минута. До края най-интересната ситуация беше пред вратата на ЦСКА, когато в 90-ата минута Янчо Андреев удари греда.

Мачът по минути - ТУК!

ЦСКА - "БОТЕВ" (Ихтиман) 5:0
1:0 Костадин Хазуров (6), 2:0 Костадин Хазуров (48), 3:0 Павел Головодов (57), 4:0 Радой Божилов (77), 5:0 Божидар Чорбаджийски (85)

ЦСКА: 1.Анатоли Господинов, 21.Виктор Райчев, 25.Ангел Грънчов, 4.Божидар Чорбаджийски topka.jpg , 17.Милен Кикарин, 14.Самир Аясс, 13.Йордан Йорданов, 22.Николай Цветков (44 smqna.jpg 23.Владислав Узунов (46 smqna.jpg 2.Васил Попов), 11.Павел Головодов topka.jpg (61 smqna.jpg 18.Радой Божилов topka.jpg ), 8.Борис Галчев jalt.jpg, 24.Костадин Хазуров topka.jpg topka.jpg
Резерви: 15.Слави Петров, 2.Васил Попов, 3.Кирил Динчев, 16.Петър Витанов, 18.Радой Божилов, 23.Владислав Узунов, 9.Преслав Йорданов
Треньор: Христо Янев

"Ботев" (Ихтиман): 1.Стоян Маринов, 2.Кристиян Николаев, 5.Димитър Ялъмов, 14.Тони Стоичков, 15.Пол Александров, 7.Васил Велев, 18.Янчо Андреев, 77.Петър Петров, 8.Стоян Кадифчин, 10.Ангел Лачов, 99.Спас Спасов
Резерви: 12.Милетко Христов, 23.Дарио Стоичков, 17.Калоян Янков, 9.Георги Барбов, 11.Костадин Иванов, 13.Станислав Желязков, 4.Светослав Диманов
Треньор: Валери Свиленов