Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

ЦСКА победи иранския Сепахан (Исфахан) с 3:0 в контрола, която се състоя в Турция. Това е първи успех на “червените” в предсезонната подготовка, след като загубиха от Торпедо (Москва) с 1:2 на българска земя. Следващата проверка на ЦСКА е 4 юли (сряда) от 17:00 часа срещу руския Волга.

Головете за “армейците” днес реализираха италианецът Масимо Кода, който е на проби, Христо Янев и португалецът Педро Мендеш. Това е второ попадение за Янев, който се разписа и при поражението от Торпедо. Сепахан е актуалният шампион на Иран, печели три поредни титли на страната и в момента се готви за участие в Азиатската шампионска лига.

Стойчо Младенов заложи на няколко нови футболисти, част от които все още се намират на проби. На вратата застана Благой Макенджиев, тъй като новото попълнение Томаш Черни все още не е готов за мачове. В защита действаха Иван Бандаловски, Апостол Попов, Пламен Крачунов и Петър Стоянов. В халфовата линия играха Коста Янев, Абел Анисе в средата, италианецът Герарди и Христо Янев бяха по крилата. В предни позиции Младенов заложи на завърналия се Килиан Шеридън и друг италианец на проби – Масимо Кода. ЦСКА продължава да търси нападател, който да замени напусналия в посока Металург (Донецк) Жуниор Мораес.

През първото полувреме Христо Янев опита да застраши вратаря на Сепахан от пряк свободен удар, но неуспешно. В 11-ата минута Шеридън уцели гредата след удар от малък ъгъл в наказателното поле. Италианецът Герарди разочарова и Стойчо Младенов го извади в 38-ата минута.

На полувремето треньорът на ЦСКА направи няколко промени и вкара Спрокел, Грънчов, Тошко Янчев, Лукас Саша и Педро Мендеш. В 46-ата минута нападателят Масимо Кода откри резултата след добро подаване на Иван Бандаловски. В 54-ата минута Христо Янев покачи на 2:0, след като влезе в наказателното поле и преодоля вратаря. Минута след това Янев беше изваден от игра, а на негово място се появи Станко Йовчев. През втората част много активен по крилото беше Нджонго Присо, който няколко пъти извеждаше съотборници на стрелкова позиция. В 81-ата минута Бандаловски получи жълт картон заради симулация за дузпа. В 84-ата минута ЦСКА оформи крайното 3:0. Присо направи дълъг самостоятелен рейд и изведе португалеца Педро Мендеш, който заби третото попадение./БЛИЦ

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
5 - центриране на Христо Янев от пряк свободен удар, но Шеридън не стига до топката
6 - иранците искат дузпа след падане на Джафарпур
11 - ГРЕДА за ЦСКА, Бандаловски стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира и попада в Шеридън, който шутира от аутлинията, но топката среща гредата
29 - ОПАСЕН удар на играч от Сепахан, за малко топката да влети във вратата
38 - smqna.jpg първа смяна за ЦСКА. Стойчо Младенов пуска в игра Нджонго Присо на мястото на Алесандро Герарди
33 - нов опит на Христо Янев от пряк свободен удар, малко не достигна на играча на порази целта
45 - край на първото полувреме
---------------------------------------------------------------
46 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Масимо Кода. Иван Бандаловски изведе италианеца, който кара проби в отбора
54 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Христо Янев. Той беше изведен в наказателното поле, преодоля вратаря и без проблеми реализира
смяна в ЦСКА, на мястото на Христо Янев влиза Станко Йовчев
60 - удар на Кода с глава след центриране от фаул на Бандаловски, топката излиза в аут
74 - играта временно е спряна, тъй като Ангел Грънчов е ударен лошо
77 - шут на ирански футболист, който стреля от пряк свободен удар
81jalt.jpg жълт картон за Иван Бандаловски, който пада в наказателното поле и иска дузпа. Съдията му дава картона за симулация и протести
84 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Педро Мендеш. Нджонго Присо направи самостоятелен рейд и изведе Мендеш на стрелкова позиция, който реализира
90 - край на мача

ЦСКА - СЕПАХАН (ИРАН) 3:0
1:0 Масимо Кода (46), 2:0 Христо Янев (54), 3:0 Педро Мендеш (84)

ЦСКА:
88.Благой Макенджиев (60 - Анатоли Господинов), 11.Иван Бандаловски, 19.Апостол Попов, 66.Пламен Крачунов, 22.Петър Стоянов, 21.Коста Янев, 17.Абел Анисе, 7.Христо Янев (55 - Станко Йовчев), 20.Алесандро Герарди (38-99.Нджонго Присо), 9.Килиан Шеридън, 31.Масимо Кода
Резерви: 1.Анатоли Господинов, 4.Сивард Спрокел, 25.Ангел Грънчов, 5.Тодор Янчев, 8.Лукаш Саша, 14.Педро Мендеш, 99.Нджонго Присо, 15.Станко Йовчев
Треньор: Стойчо Младенов

Сепахан: 22.Мохамади, 17.Джафари, 3.Таледи, 5.Ахмади, 15.Ебрахами, 40.Колакаж, 7.Венейдпур, 9.Джафарпур, 20.Джаншидиан, 14.Сукай, 11.Пираледжат
Резерви: 1.Садеги, 6.Тани, 10.Пати, 21.Морадранд, 32.Навени, 37.Жаноарио, 24.Чобани, 18.Арап, 26.Шарити, 16.Хан
Треньор: Златко Кранчар