ЦСКА победи лидера Литекс с минималното 1:0 в дербито от 26-ия кръг на “А” група. Единственото попадение реализира капитанът Тодор Янчев в 88-ата минута.

След спечелените три точки “червените” имат 51 точки и са само на 1 от втория Локомотив (София). Литекс остава лидер в класирането с 58 точки.

Домакините имаха повече положения за попадение и удариха на три пъти гредите зад Родриго Галато. Двубоят започна с превес на Литекс в първите 30 минути. Още в 14-ата минута вратарят на ЦСКА Иван Караджов спаси удар на Георги Миланов отблизо. В следващата атака гостите имаха нов шанс. Нифлор пое топката в наказателното поле, но в последния момент Апостол Попов се появи и подложи крак, избивайки в корнер.

В 22-ата минута Ивайло Петков би отдалеч, но и този път Караджов бе на мястото си. В 25-ата минута Павел Виданов удари гредата зад Галато, след като засече с глава центриране от корнер. В 30-ата минута Саидходжа имаше шанс, след като получи пас от Тодор Янчев, но би слабо и вратарят на Литекс улови. До края на първото полувреме играта се поизравни, домакините задържаха повече топката, но така и не стигнаха до чисто голово положение.

В началото на втората част гостите отново заиграха по-добре. Младият Георги Миланов направи няколко хубави пробива, с които затрудни защитата на ЦСКА. В 60-ата минута Костадин Стоянов пропусна първия шанс за домакините. Той можеше да стреля от точката за изпълнение на дузпа в наказателното поле на гостите, но не уцели топката. В 64-ата минута Гранден направи най-интересното до момента. Французинът получи топката вдясно в наказателното поле, стреля почти от аутлинията от нищожен ъгъл, топката се отби първо в дясната греда, мина зад гърба на Галато, удари се и е в лявата греда, но не влезе във вратата. В 70-ата минута Саидходжа напредна отляво, върна към Руи Мигел в наказателното поле, но той се забави и загуби.

Две минути преди края на двубоя Руи Мигел центрира отляво и Тодор Янчев от границата на вратарското поле с глава прониза вратата на Литекс./БЛИЦ