Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

ЦСКА победи трудно Монтана с 3:1 на стадион “Огоста” в мач от 26-тия кръг на “А” група. Два гола за “червените” вкара Спас Делев, а един добави Мартин Камбуров. Апостол Попов си вкара автогол. След успеха ЦСКА остава на трето място с 54 точки, Монтана е на последната 16-та позиция с 13.

Милен Радуканов заложи на малко по-различен състав заради няколко отсъстващи футболисти. От групата отпаднаха Нджонго Присо, Михаил Венков, трайно контузения Антон Карачанаков и Костадин Стоянов. На загрявката преди мача травма получи и Венци Василев, който беше заявен като титуляр. На негово място отляво в отбрана започна Лукас Саша, в центъра си партнираха Пламен Крачунов и Апостол Попов, а отдясно Иван Бандаловски. На мястото на Саша в центъра на терена влезе Ивайло Чочев, който игра заедно с Анисе. По крилата действаха Сержиньо и Спас Делев, а напред си партнираха Мишел Платини и Марсиньо.

В 15-ата минута Спас Делев откри резултата в полза на ЦСКА. След центриране от левия фланг и няколко рикошета топката попадна в Делев, който реализира. Още при центрирането обаче останаха съмнения за засада на ниския голмайстор. Последва пропуск на Мишел Платини, който изскочи зад защитата на Монтана, но и вратарят Веселин Цветковски го затрудни. В 26-ата минута Спас Делев реализира втория си гол за 2:0 в полза на ЦСКА. Платини го изведе с хубав пас между защитниците на Монтана, Делев си поведе топката и с хубав плътен удар прониза Цветковски. До края на първото полувреме гостите от София почти спряха да играят, намалиха темпото до минимум и се чувстваха комфортно на “Огоста”. Лукас Саша се справи прилично като ляв защитник, а и постът не е непривичен за него. Той пристигна в ЦСКА именно като футболист на този пост. Малко изолиран остана Мишел Платини на върха на атаката, а и Марсиньо не му помагаше.

В началото на второто полувреме страничният съдия от далечната страна на терена вдигна несъществуваща засада на Анисе, който остана сам в наказателното поле на Монтана. В 52-ата минута Апостол Попов от ЦСКА си вкара автогол и върна интригата в двубоя. Дори и след подаръка обаче домакините продължиха да играят вяло, опитаха да атакуват по-често, но нямаше резултат. След 70-ата минута трагичната игра в защита на ЦСКА през цялата пролет даде отражение. Два пъти в рамките на една минута Монтана беше на косъм от изравнителен гол. В 73-ата минута Венци Иванов уцели гредата зад Черни. В следващата минута Апостол Попов направи поредна грешка и позволи центриране в наказателното поле. Цялата отбрана на “червените” остави непокрити двама играчи на Монтана – Мичев и Мирасема. Мичев не успя да нанесе силен удар към вратата и леко шутира топката. Мирасема се хвърли, за да я засече към вратата, но и той не успя, а излезе в аут. В последните десетина минути ЦСКА продължи да играе хазартно и сдаде инициативата на Монтана. Домакините обаче не създадоха голово положение и не стигнаха до равен, който нямаше да е незаслужен. В 89-ата минута влезлият като смяна Мартин Камбуров отбеляза за крайното 3:1. Нападателят получи пас зад защитата на Монтана, напредна и с удар от наказателното поле прати топката във вратата на Цветковски./БЛИЦ

Двубоят по минути ТУК

МОНТАНА  - ЦСКА 1:3
0:1 Спас Делев (15), 0:2 Спас Делев (26), 1:2 Апостол Попов (52-автогол), 1:3 Мартин Камбуров (89)

Монтана: 12.Веселин Цветковски, 17.Георги Пашов, 3.Иван Михов, 5.Мартин Сечков, 14.Антон Личков, 8.Димитър Илиев, 16.Владимир Мичев, 18.Славчо Шоколаров (59 - Тиаго Мирасема), 19.Венцислав Иванов, 11.Даниел Младенов (68 - Фарес Брахими), 22.Антон Костадинов
Резерви: 1.Христо Иванов, 9.Владислав Златинов, 5.Мартин Сечков, 13.Боян Гайтанов, 21.Фарес Брахими, 27.Тиаго Мирасема, 26.Петър Станев