ЦСКА разби Любимец със 7:0 в мач от 23 кръг на "А" група. След успеха "червените" се върнаха временно на третото място с 42 точки, но може да бъдат изпреварени от "Левски" и "Ботев" (Пловдив). Любимец остава на 12-то място с 18 точки. Две попадения за успеха реализира Антон Карачанаков, а по едно добавиха Омар Косоко, Емил Гъргоров, Венцислав Василев, Григор Долапчиев и Ивайло Чочев.

Това беше последният мач на ЦСКА в "А" група, а на 19 декември предстои осминафиналът-реванш за Купата на България с "Левски". "Червените" направиха добра тренировка днес срещу Любимец, който е срам и позор за елитния ни шампионат. Още преди двубоя БЛИЦ съобщи за скандали в лагера на тима, играч изчезна от хотела часове преди мача без основателни причини. Треньорът Красимир Мечев записа 15 футболисти в групата, като голяма част от тях бяха юноши. Футболистите на Любимец пристигнаха в София един по един с автомобили за двубоя с ЦСКА.

Със сигурност от подобни двубои българският футбол не печели, но беше добре за Стойчо Младенов да използва част от юношите. В игра се появиха дебютантът Петър Витанов, както и Григор Долапчиев.

Още в 6-ата минута Омар Косоко изведе ЦСКА напред в резултата. В 14-ата минута Антон Карачанаков направи 2:0 след много добър извеждащ пас на Тодор Янчев от дълбочина. В 17-ата минута Мартин Петров пропусна отблизо, а по-късно и Косоко не успя да вкара. В 29-ата минута Мартин Петров уцели гредата зад вратаря на Любимец Рашков след прехвърлящ удар. Малко след това врачанинът получи контузия и стресна щаба на ЦСКА, но се върна на терена. В 45-ата минута Емил Гъргоров направи 3:0 с изстрел от границата на наказателното поле.

На полувремето Стойчо Младенов пусна в игра юношите Григор Долапчиев и Петър Витанов, които смениха опитните Емил Гъргоров и Мартин Петров. В 51-ата минута съдията Стефан Апостолов не отсъди дузпа за игра с ръка на футболист на гостите в наказателното поле. В същата минута ЦСКА поведе с 4:0. Антон Карачанаков центрира от ъглов удар, а Венцислав Василев с глава засече топката във вратата.

В 53-ата минута Антон Карачанаков покачи на 5:0. Юношата Петър Витанов напредна пред наказателното поле и подаде наляво към Карачанаков, който с удар по земя реализира. В 61-ата минута този път Карачанаков атакува отляво и центрира пред наказателното поле, където Григор Долапчиев направи резултата 6:0. В 67-ата минута Ивайло Чочев оформи крайното 7:0. Едва в 75-ата минута Любимец имаше по-сериозен шанс, но Иван Вълчанов уцели гредата зад вратаря Райс Мболи.

Двубоят по минути ТУК

ЦСКА - ЛЮБИМЕЦ 7:0
1:0 Омар Косоко (6), 2:0 Антон Карачанаков (14), 3:0 Емил Гъргоров (45+1), 4:0 Венцислав Василев (51), 5:0 Антон Карачанаков (53), 6:0 Григор Долапчиев (61), 7:0 Ивайло Чочев (67)

cska.JPGЦСКА:
92.Райс М'Боли, 21.Венцислав Василев, 25.Ангел Грънчов, 14.Валентин Илиев, 11.Неманя Милисавлевич, 5.Тодор Янчев (56 - 15.Браян Хауърд), 18.Ивайло Чочев, 71.Антон Карачанаков, 23.Емил Гъргоров (46 - 16.Петър Витанов), 20.Омар Косоко, 17.Мартин Петров (46 - 45.Григор Долапчиев)
Резерви: 99.Стоян Колев, 7.Мамади Сидибе, 8.Дюлгеров, 9.Кировски, 15.Браян Хауърд, 16.Петър Витанов, 45.Григор Долапчиев
Треньор: Стойчо Младенов