ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ето как прогнозираха мача във Варна Дарин Ангелов и Гери Малкоданска в играта на БЛИЦ Букмейкър Efbet лига!

ЦСКА победи Черно море с 2:0 като гост в двубой от 18-ия кръг на Efbet лига.

Така "червените" изравниха рекорда си по брой успехи в есенния дял на шампионата и вече имат 14 с пети пореден успех като гост, което "армейците" не бяха правили досега.

Домакините създадоха първата по-опасна ситуация в мача в осмата минута, но Матеуш Клементе не беше достатъчно прецизен. ЦСКА опита да застраши вратата на домакините в 17-ата минута, но Жеферсон стреля неточно.

"Червените" бяха близо до гола и в 24-ата минута, но Дюкенс Назон стреля в тялото на вратаря. Минути по-късно и Гарсес шутира към вратата на "моряците", но Георги Георгиев се справи.

ЦСКА пропусна още една добра възможност в 36-ата минута след хубав удар на Вион извън наказателното поле, но вратарят на Черно море бе на висота и спаси.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Втората част също започна с опасност пред вратата на ЦСКА, но Гарсес н е успя да се възползва до хубаво центриране на Турицов. Само минута след това Панайотов можеше да вкара за Черно море, но не успя.

След малко повече от час ЦСКА поведе след силен удар на Жеферсон от границата на наказателното поле, оказал се непреодолим за Георги Георгиев (1:0).

Малко повече от десет минути след това и Марселино Кареасо се разписа по подобен начин и направи резултата 2:0 за "червените".

В продължението на срещата Брадли де Нойер от ЦСКА си изкара два жълти картон в рамките на минути и напусна играта.

ЦСКА дръпна с 6 точки пред Лудогорец, но разградчани са с трио мача по-малко. Черно море остава на шеста позиция с 29 точки.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА 0:2
0:1 Жеферсон (63'), 0:2 Марселино Кареасо (74')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
8'  Първа опасност в мача! Матеуш Клементе опита нещо средно между удар и центриране към далечната греда, но топката излезе в аут.
17' Шанс за ЦСКА! Вион изпълни фаул, а Жеферсон засече с глава в наказателното поле, но топката прелетя над вратата.
24'  Още една възможност за "червените"! Дюкенс Назон остана сам срещу вратаря на домакините, но прати топката в тялото му.
30'  Маурисио Гарсес получи топката вляво от вратата и шутира, но вратарят на "моряците" пак се справи.
36'  Пореден точен удар на ЦСКА! Вион получи топката пред наказателното поле и стреля, но Георгиев внимаваше и отрази удара.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46'  Турицов центрира опасно към Гарсес, но той не успя да засече топката.
47'  Възможност за Черно море! Панайотов се озова в добра позиция, но стреля над напречната греда.
55' Претенции на домакините за фаул на Амос Юга, но реферът подмина ситуацията.
63'  ГООООЛ за ЦСКА! Жеферсон получи на границата на наказателното поле, стреля силно, а ударът му се оказа неспасяем. 1:0 за столичани!
74' ГОООЛ за ЦСКА! Марселино Кареасо шутира от границата на наказателното поле и успя да преодолее Георгиев за втори път в мача.
88' Матиас Курьор опита удар с глава, но покрай вратата.
90+3' Възможност за трети гол за ЦСКА, но Георгиев се справи.
90+4' Напрежение край тъч линията. Брадли де Нойер и Матеуш Клементе се сдърпаха.
90+4  ЧЕРВЕН КАРТОН за Брадли де Нойер от ЦСКА!
90+6' Край на мача.

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 32. Мартин Дичев  (66  77. Стефан Велев), 2. Цветомир Панов , 7. Матеуш Клементе , 88. Мимито Биаи (66 19. Матиас Курьор) , 20. Мади Кета (52 39. Николай Златев) , 10. Велислав Василев (66 11. Алекс Фернандес) , 71. Васил Панайотов (К), 9. Исмаил Иса (85  17. Ангел Ангелов)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов, ,
Треньор: Илиан Илиев

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато, 21. Амос Юга, 22. Енес Махмутович (78 4. Мено Кох) , 6. Християн Петров , 19. Иван Турицов , 5. Брадли Де Нойер , 3. Жеферсон , 7. Джонатан Линдсет (84 8. Станислав Шопов), 15. Тибо Вион  (65  26. Марселино Кареасо ), 27. Маурисио Гарсес (78 17. Бисмарк Чарлс) , 9. Дюкенс Назон (65  28. Браян Морено)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 13. Галин Минков
Треньор: Саша Илич

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Георги Гинчев
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР